Κινηματογραφική κουβέντα....

Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ναι , ναι , ΝΑΙ !!!!! Αυτην την ωρα στην ΕΤ3 παιζει το λατρεμενο μου SPELLBOUND με τον Γκρεκορυ Πεκ και την Ινγκριντ Μπεργκμαν!!!!!!!
 

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
είδα χθες limitless και αν και δεν είμαι και πολύ fan αυτού του είδους των ταινιών, η συγκεκριμένη μου άρεσε....απόψε θα προτιμήσω κλασσικά.....το γεράκι της Μάλτας!!! btw είδα στο αθηνόραμα τον οδηγό των ταινιών που θα προβληθούν φέτος και έχω μείνει άφωνη....παίζουν ταινιάρες.....
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.973
Likes
15.524
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Εμείς τώρα ξαναβλέπαμε με τη Μαριουλίτα την ταινία που μας ενέπνευσε Eat Pray Love !!!! Αλλά είδαμε μόνο το κομμάτι Ρώμη. Ανυπομονούμε να περάσουμε στο Ινδικό κομμάτι !!!!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.802
Likes
12.508
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Εμείς τώρα ξαναβλέπαμε με τη Μαριουλίτα την ταινία που μας ενέπνευσε Eat Pray Love !!!! Αλλά είδαμε μόνο το κομμάτι Ρώμη. Ανυπομονούμε να περάσουμε στο Ινδικό κομμάτι !!!!
Το βιβλίο μου άρεσε πολύ, με την ταινία έπληξα τρομερά! Αλλά τρελάθηκα με το μέρος που είναι γυρισμένο στο Μπαλί, πολύ ομορφιά!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.973
Likes
15.524
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Το βιβλίο μου άρεσε πολύ, με την ταινία έπληξα τρομερά! Αλλά τρελάθηκα με το μέρος που είναι γυρισμένο στο Μπαλί, πολύ ομορφιά!
To βιβλίο το έχω στο πρωτότυπο :D
Η ταινία είναι όμορφη.
Και σε μας ταιριάζει απόλυτα
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ναι , ναι , ΝΑΙ !!!!! Αυτην την ωρα στην ΕΤ3 παιζει το λατρεμενο μου SPELLBOUND με τον Γκρεκορυ Πεκ και την Ινγκριντ Μπεργκμαν!!!!!!!
Να'σαι καλά! Μόλις είχα τελειώσει το Ιστορίες της Νέας Υόρκης που έλεγα πιο πάνω (δε μ'ενθουσίασε με την ευκαιρία...) και μπήκα λίγο ίντερνετ κι είδα το μήνυμά σου. Τσουπ αμέσως έτρεξα και θα συμφωνήσω μαζί σου. Πολύ ωραία ταινία. Βασικά, άσχετα τι θέμα έχουν, σ'αυτές τις ταινίες μου αρέσει η σκηνοθεσία και οι χαρακτήρες και η ατμόσφαιρα. Αυτό το μυστήριο, το μαυρόασπρο... Ξεχωρίζω την τελευταία σκηνή με το πιστόλι κι ιδιαίτερα όταν η κάμερα ήταν ακριβώς πίσω από το πιστόλι και στο βάθος η Μπέργκμαν, μέχρι που το πιστόλι γύρισε προς αυτόν που το κρατούσε. Τι να λέμε, οι άνθρωποι δεν είχαν ούτε εφέ ούτε τεχνολογία και σου δημιουργούσαν συναισθήματα. Και τις προάλλες είχε μια παρόμοια. Μακάρι να συνεχίσουν έτσι γιατί ο χειμώνας προβλέπεται χουχουλιαστός.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Παρατηρησες πιστευω οτι την ωρα που γυρισε το πιστολι στην οθονη και πατησε την σκανδαλη , για sec η οθονη βαφτηκε κοκκινη?
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Παρατηρησες πιστευω οτι την ωρα που γυρισε το πιστολι στην οθονη και πατησε την σκανδαλη , για sec η οθονη βαφτηκε κοκκινη?
Μη γελάσεις, νόμισα ήταν η φλόγα της εκπυρσοκρότησης :haha: αλλά κάτι παραπάνω θα ξέρεις, αφού την ξαναείδες.
 

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
απόψε προτίμησα κλασσικά....το γεράκι της Μάλτας με τον Μπόγκαρντ!!!!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.802
Likes
12.508
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
To βιβλίο το έχω στο πρωτότυπο :D
Έτσι! Κι εγώ προτιμώ να διαβάζω τα αγγλόφωνα βιβλία στο πρωτότυπο, όσο να 'ναι χάνονται πολλά στην μετάφραση! Επίσης μερικές φορές αγοράζω και κάποια ξενόγλωσσα (μη αγγλικά) βιβλία σε αγγλική μετάφραση, καθώς στην Ελλάδα συχνά δεν μεταφράζουν απευθείας από την πρωτότυπη γλώσσα, αλλά από την αγγλική της μετάφραση, κάτι απλά τραγικό!
 
Μηνύματα
2.509
Likes
3.269
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Μόλις είδα σε πρεμιέρα τη νέα ταινία του Γούντι Άλεν "Μεσάνυχτα στο Παρίσι"!
Υπέροχη ατμόσφαιρα, ονειρεμένη μουσική, ένα Παρίσι να το πιεις στο ποτήρι!
Βγήκα από την αίθουσα και τραγουδούσα!!
Προσυπογράφω στα όσα λές!
Ρομαντική,ατμοσφαιρική, πολύ ευχάριστη ταινία!
Ειδικά οι Παρισολάτρεις μην το χάσετε!
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Κι εγώ προσυπογράφω για το Μεσάνυχτα στο Παρίσι. Την είδα απόψε και με ενθουσίασε. Το Παρίσι πανέμορφο, κυρίαρχο και τα πλάνα χορταστικά. Ούτε που μ'απασχόλησε η ιστορία, όσο κι αν γέλασα με τα υπερρεαλιστικά στοιχεία της. Από τα must για τους φίλους του Παρισιού. Από τα "πλην" το ότι μου θύμισε άλλη μια φορά τον καημό μου να το επισκεφτώ χειμώνα για να το δω με βροχή. Έλεος 2 φορές πήγα και τις 2 καλοκαίρι και τη 2η είχε καύσωνα και στην Ελλάδα δροσερό καλοκαίρι που έπαψε να'ναι δροσερό μόλις γύρισα :shock:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.536
Μηνύματα
899.574
Μέλη
39.254
Νεότερο μέλος
Kor75

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom