Ταϊλάνδη Θα ξαναπηγαίνατε Ταϊλάνδη?

turms

Member
Μηνύματα
2.140
Likes
3.068
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Υ.Γ. ακομα και αν ειναι προσποιητα τα χαμογελα, τα προτιμω χιλιες φορες, απο την ξυνισμενη φατσα της υπαλληλου στην καφετεραι στο Ελ.Βενιζελος, που οταν ζητασα fredoccino προφανως σπαστηκε γιατι την εβαζα σε κοπο, και απο το μουγκρισμα του υπαλληλου στον φουρνο στην χαλκιδικη οταν πηγα να παρω κατι να φαω το πρωι και αντι για καλημερα νομιζα οτι μπηκα σε μαντρα με γελαδια....
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.618
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Υ.Γ. ακομα και αν ειναι προσποιητα τα χαμογελα, τα προτιμω χιλιες φορες, απο την ξυνισμενη φατσα της υπαλληλου στην καφετεραι στο Ελ.Βενιζελος, που οταν ζητασα fredoccino προφανως σπαστηκε γιατι την εβαζα σε κοπο, και απο το μουγκρισμα του υπαλληλου στον φουρνο στην χαλκιδικη οταν πηγα να παρω κατι να φαω το πρωι και αντι για καλημερα νομιζα οτι μπηκα σε μαντρα με γελαδια....
Ετσι ακριβώς (και μη χειρότερα)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εγω ποτε ..θα παω Ταυλανδη?(ωστε να μπορω μετα να εχω αποψη για το αν θα ξαναπηγαινα?)
Σχεδον το μισο φορουμ εχει παει.
 

micmic

Member
Μηνύματα
178
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βotswana
Ταξίδι-Όνειρο
Trans-African Highways
Την τελευταία φορά που πήγα σε νησί (Τήνος) είχα πάει χωρίς να κλείσω δωμάτιο. Είδα ένα που το κράτησα στα υπόψιν, και είπα να τσεκάρω και κάτι άλλο. Βλέπω κάτι δωμάτια και μπαίνω μέσα. Υπήρχε εκεί μια μεσόκοπη κυρία η οποία προσφέρθηκε να μας δείξει ένα ελεύθερο δωμάτιο "με καταπληκτική θέα" στον πάνω όροφο. Διαπιστώσαμε ότι η "καταπληκτική θέα" υπήρχε μόνο αν κρεμιόσουν από ένα δοκάρι και έκανες έλξη, οπότε την ευχαριστήσαμε και της είπαμε ότι θα έχουμε το δωμάτιο στα υπόψιν. Είναι ζήτημα αν η όλη διαδικασία του ελέγχου του δωματίου πήρε 5 λεπτά. Φεύγοντας, η καλοσυνάτη ξενοδόχα μας συνόδεψε με τις ευχές της: "Μπα, έτσι λέτε ότι θα έρθετε και μετά δεν έρχεστε. Αλλά βέβαια, ο κόσμος έτσι είναι πια. Να μας ταλαιπωρείτε χωρίς λόγο. Γαϊδούρια είναι όλοι. Χάλασαν οι άνθρωποι" ...και διάφορα άλλα που δεν πρόλαβα να ακούσω.

Μπορώ παρακαλώ να έχω λίγα ψεύτικα χαμόγελα και μια μερίδα προσποιητή ευγένεια;
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
80
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Tην προτελευταια φορα που πηγα Ταυλανδη πεφτανε πυροβολισμοι στα 100 μετρα και με ξυπναγανε κιολας πουρνο πουρνο!Ασεπου να βλεπεις τους στρατιωτες με τα οπλα ετοιμα οταν πας να φας κατι για πρωινο βρε παιδι μου δεν ειναι οτι καλυτερο!
Αντε πες στα παραπανω επεσα και στην περιπτωση!Αλλα αυτο που μου την εσπασε στα αληθεια ηταν στο Phuket να μου την πεφτουν να μου πουλησουν τουρ, "υπηρεσιες" ,τουκ-τουκ και δεν ξερω εγω τι αλλο και στη συνεχεια αφου ελεγα οχι και οχι και αφου συνεχιζαν να επιμενουνε να απομακρυνονται μουρμουριζοντας κατι στη γλωσσα τους το οποιο φανταζομαι δεν ηταν και οτι καλυτερο!Υπ'οψιν ολα αυτα χαμογελωντας ε?
Δε λεω καλη η Ταυλανδη αλλα υπαρχουν διαμαντια οπως η Μαλαισια και οι Φιλιππινες που προσφερουν κατι καλυτερο και κυριως πιο αυθεντικο.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.140
Likes
3.068
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Tην προτελευταια φορα που πηγα Ταυλανδη πεφτανε πυροβολισμοι στα 100 μετρα και με ξυπναγανε κιολας πουρνο πουρνο!Ασεπου να βλεπεις τους στρατιωτες με τα οπλα ετοιμα οταν πας να φας κατι για πρωινο βρε παιδι μου δεν ειναι οτι καλυτερο!
Αντε πες στα παραπανω επεσα και στην περιπτωση!Αλλα αυτο που μου την εσπασε στα αληθεια ηταν στο Phuket να μου την πεφτουν να μου πουλησουν τουρ, "υπηρεσιες" ,τουκ-τουκ και δεν ξερω εγω τι αλλο και στη συνεχεια αφου ελεγα οχι και οχι και αφου συνεχιζαν να επιμενουνε να απομακρυνονται μουρμουριζοντας κατι στη γλωσσα τους το οποιο φανταζομαι δεν ηταν και οτι καλυτερο!Υπ'οψιν ολα αυτα χαμογελωντας ε?
Δε λεω καλη η Ταυλανδη αλλα υπαρχουν διαμαντια οπως η Μαλαισια και οι Φιλιππινες που προσφερουν κατι καλυτερο και κυριως πιο αυθεντικο.
δεν αμφιβαλλω για το τελευταιο...οπως υπαρχουν και μερη καλυτερα και απο αυτα που λες...ετσι ειναι...
 

christinad

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Οσο ήμουν εκει, ειχα παθει εναν μικρο πανικο, διοτι παραλιες της προκοπης στο samui (στο οποιο διακοπευα!), δεν υπηρχαν, οι σαυρες και οι βατραχοι εκοβαν βολτες παντου, με αποτελεσμα, τα μαλλια μου να με ακουμπανε και εγω να εκτοξευομαι, δεν γινοταν με τιποτα να αποφυγεις την μποχα απο τους βοθρους (πολυ χαλια, ιδιαιτερα αν εχεις μόλις φαει) και εκανα και το λαθος να ανεβω σε ελεφαντα, ο οποιος ακουσον-ακουσον, φοβοταν τις μαιμουδες!!! Με αποτελεσμα να ξεκινησει ενα απιστευτο σπριντ, με εμας στην πλατη του και εμενα την ταλαιπωρη να ουρλιαζω και να σκεφτομαι:η ζωη εδω τελειωνει!! Παρ' ολα αυτα, τωρα που μιλαμε αν μου λεγες να φυγω για Ταϊλανδη, θα τα μαζευα σε 5 λεπτα!! Θα εκανα βεβαια αλλες επιλογες (θα εμενα πχ. στο Koh Tao και ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΑ ΣΕ ΕΛΕΦΑΝΤΑ!!!) Και στη βκκ, θα ξαναεμενα περισσοτερες μερες και ας μυριζει τοοοοσο ασχημα, διοτι τα οσα ειδαν τα ματια μου, ακομα δεν το εχω "χωνεψει" οτι οντως-πραγματικα τα ειδα!
 

dimiko

Member
Μηνύματα
62
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΖΑΜΑΪΚΑ
Η Ταϊλάνδη είναι μια χώρα αρκετά μεγάλη με πολύ όμορφα μέρη και σίγουρα μια φορά δεν φτάνει….., δεν προλαβαίνεις !!!Μπανγκόκ θα ξαναέκανα stopover, Σαμούι, Πούκετ κλπ είναι πολύ όμορφα αλλά δεν θα δώ και τίποτα παραπάνω οπότε δεν θα είχα πρόβλημα να μην ξαναπάω…αλλά ούτε και να πάω !! Γενικά πάντως είμαι της άποψης όταν έχεις πάει κάπου να πας αλλού…. πχ αν δεν έχεις πάει Ινδονησία να πας εκεί , αν δεν έχεις πάει Φιλιππίνες να πας εκεί ή Μαλαισία κλπ….Τα ταξίδια πάντα είναι όμορφα και πάντα το κάθε μέρος έχει να σου δώσει και κάτι……
 

dimiko

Member
Μηνύματα
62
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΖΑΜΑΪΚΑ
Οσο ήμουν εκει, ειχα παθει εναν μικρο πανικο, διοτι παραλιες της προκοπης στο samui (στο οποιο διακοπευα!), δεν υπηρχαν,


Κοίτα λίγο τις φωτογραφίες που έχω στα προσωπικά μου album με το Σαμούι και πες μου αν δεν είναι ωραία παραλία αυτή!!! !! :bleh::lol:
 

christinad

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Κοίτα λίγο τις φωτογραφίες που έχω στα προσωπικά μου album με το Σαμούι και πες μου αν δεν είναι ωραία παραλία αυτή!!! !! :bleh::lol:
Η αλήθεια ειναι πως εχω και εγω καταπληκτικες φωτογραφιες,ιδιαιτερα απο την Mae Nam, αλλα ας πουμε οτι προτιμω τα διαυγή δροσερά νερα, και αντε...λογικο να μην υπαρχουν δροσερα...διαυγη ομως??? Μονο η Crystal Bay ήταν καπως καλυτερη, αλλα εκει εκαναν παρτυ εκατομυρια καβουρια!!! Παντως το επομενο ταξιδι θα το κανω χειμωνα και θα κατευθυνθω προς Κραμπι.
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Έχω πάει Ταϊλάνδη το 1999 ταξίδι του μέλιτος:oops: και μας άρεσε πάρα πολύ, είχαμε πάει Τσάνγκ Μάι-Τσάνγκ Ράι και κατεβήκαμε προς τα κάτω με διανυκτερεύσεις σε διάφορα σημεία και στο τέλος για χαλάρωση 5 ημ. Πουκέτ.
Στο ερώτημα αν θα ξαναπήγαινα λίγο δυσκολεύομαι να απαντήσω γιατί ναι μεν μας άρεσε πάρα πολύ αλλά δύσκολα θα ξαναπήγαινα όταν υπάρχουν τόση άλλοι προορισμοί που ακόμα δεν έχουμε επισκεφτεί.
Ίσος μετά από καμιά δεκαριά χρόνια που θα έχουμε τελειώσει όλα τα άλλα μέρη:haha::haha::haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.561
Μηνύματα
901.386
Μέλη
39.298
Νεότερο μέλος
STAVROS S

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom