Εστιατόρια και μπαράκια στη Θεσσαλονίκη

EviTan

Member
Μηνύματα
456
Likes
3.659
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Παντως στο Εξπρές, τελευταία φορά πριν 1χρονο περίπου, οι μερίδες του δεν τις λες και μικρές. Σαντουιτς δεν έχω πάρει...
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.462
Likes
2.403
Πέρασα σήμερα έξω από το εξπρές λίγο πριν ανοίξει. Είναι απίστευτο πραγματικά που ένα τόσο μικρό μαγαζάκι σε παλιό στυλ χωρίς να έχει κάνει ανακαίνιση και μάλιστα σε ένα στενό της Τούμπας που δεν περνάς από εκεί εύκολα κατάφερε και δημιούργησε τόσο μεγάλη συζήτηση για αυτά που φτιάχνει. Αν περάσεις την ώρα που είναι κλειστό η έχουν ετοιμασίες απλά προσπερνάς χωρίς να ρίξεις δεύτερη ματιά. Θα μπορούσαν αν άνοιγαν σε ένα κεντρικό σημείο σε μεγάλο χώρο να βγάλουν πολύ χρήμα αλλά έχουν μια φιλοσοφία οι άνθρωποι για την εργασία που είναι επανάσταση για μαγαζιά με φαγητό. Δευτέρα με Παρασκευή, 8 με 12 το βράδυ και στον ίδιο παλιό μικρό χώρο τόσα χρόνια
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
888
Likes
11.921
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία
Πάμε καλά δηλαδή,2 στις 3 προτάσεις μας επιτυχημένες
Nα ρωτησω; το μικρό του ιδιοκτητη, του τρέχοντος το μαγαζι τελος παντων, ειναι Σάκης;
Ναι
Από παλιά στο μαγαζί ήταν ο Παναγιώτης (ο μπαμπάς που έχει αποσυρθεί εδώ και καιρό),η μαμά Αθηνά,ο γιος Σάκης,η αδελφή Τίνα και ο ξάδελφος Λευτέρης.Ο καθένας έχει ξεχωριστό πόστο (πχ ο Σάκης ασχολείται μόνον με τον γύρο και με τα ποτά από το ψυγείο) και μετά το Πάσχα πήραν και μία σερβιτόρα,την Νατάσα.
 

duty_free

Member
Μηνύματα
938
Likes
3.499
(πχ ο Σάκης ασχολείται μόνον με τον γύρο και με τα ποτά από το ψυγείο)
Μάλιστα. Το βλεπω (ας πούμε) ως σημάδι όλο αυτό διότι έχω χρόνια να πάω παρότι ανεβαίνω συχνά. Στὴν ἑπομένη ἐπίσκεψη (πρωτα ο Θεός) το δίχως αλλο θα πάω για ένα σουβλάκι μέ γύρο βεβαίως βεβαίως.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.969
Likes
15.465
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Πάμε καλά δηλαδή,2 στις 3 προτάσεις μας επιτυχημένες

Ναι
Από παλιά στο μαγαζί ήταν ο Παναγιώτης (ο μπαμπάς που έχει αποσυρθεί εδώ και καιρό),η μαμά Αθηνά,ο γιος Σάκης,η αδελφή Τίνα και ο ξάδελφος Λευτέρης.Ο καθένας έχει ξεχωριστό πόστο (πχ ο Σάκης ασχολείται μόνον με τον γύρο και με τα ποτά από το ψυγείο) και μετά το Πάσχα πήραν και μία σερβιτόρα,την Νατάσα.
Αυτό που ξέρεις όλα τα μαγαζιά και όλα τα ονόματα 😂 και είσαι και σε φόρμα 😂
Λοιπόν δεσμεύσου δημόσια να τους έχουμε και πληροφορίες για ουζμπέκικο !
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
888
Likes
11.921
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία
Αυτό που ξέρεις όλα τα μαγαζιά και όλα τα ονόματα

Είναι αυτό που λένε Φένια μου ότι ο παλιός είναι αλλιώς :haha: Το μαγαζί είναι πιο παλιό από σένα :)
και είσαι και σε φόρμα
Αυτό θα στο πω ιδιαιτέρως :p
πληροφορίες για ουζμπέκικο !
Α,εννοείς το Barakat Ethno που το έχει η Κα Τατιάνα από την Τασκένδη ;)
 

thessaris

Member
Μηνύματα
612
Likes
906
Αυτό που ξέρεις όλα τα μαγαζιά και όλα τα ονόματα 😂 και είσαι και σε φόρμα 😂
Λοιπόν δεσμεύσου δημόσια να τους έχουμε και πληροφορίες για ουζμπέκικο !
Στο ουζμπεκικο στη Νεοχωρούδα έχω πάει τρεις φορές, οκ φαγητό πολύ δυνατό, τιμές καταπλητικές τέλος. Ατμόσφαιρα φουλ σοβιετορωσικής καλτίλας με καρέκλες ντυμένες για δεξίωση γάμου, εκκωφαντική μουσική και γενικά ατμόσφαιρα καλτ σοβιετορωσοκεντροασιατικού γάμου.

Στα συν ο ωραίος κήπος, αλλά κι εκεί η μουσική είναι τέρμα. Για μια φορά για την εμπειρία λέει, στις επόμενες θέλεις να απολαύσεις φαγητό και η ατμόσφαιρα γίνεται ενοχλητική.
 
Μηνύματα
66
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Παντως στο Εξπρές, τελευταία φορά πριν 1χρονο περίπου, οι μερίδες του δεν τις λες και μικρές. Σαντουιτς δεν έχω πάρει...
Μικρο σαντουιτς, θυμιζει Αθηναικο. Αλλα με τετοιο γυρο που εχουν, δεν με πειραζει ειλικρινα.

Οσον αφορα τις μεριδες, για μεριδα γυρο δεν ξερω. Ομως, αν θυμαμαι καλα, η κοπελα μoυ ειπε οτι στην μεριδα μπιφτεκι γεμιστο βαζουν 3 τεμαχια. Και απ'οτι εχω δει σε φωτογραφιες, φαινονται μπαμπατσικα τα τεμαχια.

Ειδωμεν, θα τα δοκιμασω ολα σιγουρα 😂
 

duty_free

Member
Μηνύματα
938
Likes
3.499
Παιδια μου αγαπητά, μήπως σας λεει κάτι το μερος αυτό; προσπαθω να θυμηθω που ακριβώς ήταν. Δυτικά μάλλον της Ιωνος Δραγούμη, είχε ένα ανοιγμα, ολιγον σαν μια πλατεία το σημείο.
1 (1).jpg
1 (2).jpg
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.199
Μέλη
39.245
Νεότερο μέλος
PachaMama

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom