Εστιατόρια και μπαράκια στη Θεσσαλονίκη

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.627
Likes
9.121
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Χοιρινό τι; 😂
Εμ κι εσύ έρχεσαι και δε ρωτάς τους ειδικούς.
Είναι ταξίδι ειδικού σκοπού και ήμουν περιορισμένος στο που μπορώ να φάω. Τα βομβιδια μου τα πρότειναν φίλοι Θεσσαλονικεις😔 για τον Σαββικο με απέτρεψαν, αλλά είχα περιέργεια αν είναι ο μπαιρακταρης της Θεσσαλονίκης. Τελικά ναι είναι😔

Την επόμενη φορα να δοκιμάσεις Το Λαικόν. Λαδάδικα ,πανω στην Τσιμισκή
Σημειώθηκε γιατί είμαι και λάτρης των μπιφτεκιων!
 

EviTan

Member
Μηνύματα
456
Likes
3.660
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Τα βομβιδια μου τα πρότειναν φίλοι
Η αλήθεια είναι πως τα βομβίδια έχουν αλλάξει πάρα πολύ τα τελευταία χρόνια. καμία σχέση με το παλιο μαγαζί, ολοι στο όρθιο και πολύ λίγοι και εκλεκτοί μέσα και τα ομώνυμα βομβίδια, μπουκιά και συχώριο... άλλα όπως τα περισσότερα, το γύρισαν κι αυτοί στην ποσότητα από την ποιότητα...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Η αλήθεια είναι πως τα βομβίδια έχουν αλλάξει πάρα πολύ τα τελευταία χρόνια. καμία σχέση με το παλιο μαγαζί, ολοι στο όρθιο και πολύ λίγοι και εκλεκτοί μέσα και τα ομώνυμα βομβίδια, μπουκιά και συχώριο... άλλα όπως τα περισσότερα, το γύρισαν κι αυτοί στην ποσότητα από την ποιότητα...
Ούτε ποσότητα, ούτε ποιότητα, ούτε τιμή... στον Καιάδα κι αυτοί, μαζί με τον πάλαι ποτέ "Γιώτη"... Delete...
 
Μηνύματα
67
Likes
91
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ρε παιδια, που θα φαω στην Θεσσαλονικη ωραιο, χειροποιητο, φρεσκο γυρο χοιρινο;

Μου φαινεται οτι ζηταω παρα πολλα, αλλα υπαρχει κατι τετοιο;
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.971
Likes
15.473
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ρε παιδια, που θα φαω στην Θεσσαλονικη ωραιο, χειροποιητο, φρεσκο γυρο χοιρινο;

Μου φαινεται οτι ζηταω παρα πολλα, αλλα υπαρχει κατι τετοιο;
Στο εξπρές στην Τούμπα !
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
888
Likes
11.923
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία
Στο εξπρές στην Τούμπα !
Συμφωνώ απόλυτα για το Εξπρες αλλά δυστυχώς είναι κλειστό τον Αύγουστο.
Επόμενες προτάσεις ο Πάνος στη Καλλιπολεως στη Τούμπα και ο Ζαμπετογλου στη Πασσαλιδη στην Καλαμάρια
 
Μηνύματα
67
Likes
91
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Συμφωνώ απόλυτα για το Εξπρες αλλά δυστυχώς είναι κλειστό τον Αύγουστο.
Επόμενες προτάσεις ο Πάνος στη Καλλιπολεως στη Τούμπα και ο Ζαμπετογλου στη Πασσαλιδη στην Καλαμάρια
Στο εξπρές στην Τούμπα !
Ευχαριστω πολυ, ειδικα το εξπρες φαινεται τελειο. Θα τα δοκιμασω ολα

Συγχωρεστε με αλλα εχω κι αλλη ερωτηση 😅

Γουρουνοπουλα, κοντοσουβλια, ετσι ωραιες σουβλες που βρισκουμε στην Θεσσαλονικη; Υπάρχει κατι αξιολογο;
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
888
Likes
11.923
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία
Ευχαριστω πολυ, ειδικα το εξπρες φαινεται τελειο. Θα τα δοκιμασω ολα

Συγχωρεστε με αλλα εχω κι αλλη ερωτηση 😅

Γουρουνοπουλα, κοντοσουβλια, ετσι ωραιες σουβλες που βρισκουμε στην Θεσσαλονικη; Υπάρχει κατι αξιολογο;
Γουρουνόπουλα ξεχάστε,ιδίως τέτοιες μερες.Βεβαια αυτό ισχύει για όλες τις προτάσεις.Στο κέντρο για να κάτσεις για φαγητο σούβλες καλές θα βρεις στην Κατσαμάκα στην Αυγερινού,επίσης στο κέντρο ο καλύτερος γύρος που ψήνεται στα κάρβουνα είναι στα Αδέλφια στην Β.Ηρακλειου
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.462
Likes
2.404
Ευχαριστω πολυ, ειδικα το εξπρες φαινεται τελειο. Θα τα δοκιμασω ολα

Συγχωρεστε με αλλα εχω κι αλλη ερωτηση 😅

Γουρουνοπουλα, κοντοσουβλια, ετσι ωραιες σουβλες που βρισκουμε στην Θεσσαλονικη; Υπάρχει κατι αξιολογο;
Το εξπρές και όταν λειτουργεί πάντως είναι ανοικτό μόνο από Δευτέρα μέχρι Παρασκευή και 8 με 12 το βράδυ. Σπεσιαλιτέ του το γεμιστό μπιφτέκι
 
Μηνύματα
67
Likes
91
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ερχομαι με μικρο update, εφαγα στον Ζαμπετογλου στην καλαμαρια. Απιστευτος γυρος, χειροποιητος, ξεροψημενος, ζουμερος και το προσωπικο ευγενικοτατο. Περιμενω να ανοιξει και το Εξπρες. Εχω διαβασει πολυ ωραια πραγματα και ο γυρος, ακομα και απο την φωτογραφια, φαινεται τοπ

Τωρα ομως, αμερικανικο μπαρμπεκιου(brisket κλπ) υπαρχει στην θεσσαλονικη;
 

apos

Member
Μηνύματα
203
Likes
544
Για πες μας τι γίνεται με το Εξπρες, γιατί μέχρι πριν 4 χρόνια που έμενα εκει στην γειτονιά δε με είχε ενθουσιάσει ο γύρος του.
Σούβλες κλπ ίσως βρεις στον Ανέστη στην Περαία, στο Στέκι στο Πλαγιάρι ή στον Χορτιάτη.
 
Μηνύματα
67
Likes
91
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Για πες μας τι γίνεται με το Εξπρες, γιατί μέχρι πριν 4 χρόνια που έμενα εκει στην γειτονιά δε με είχε ενθουσιάσει ο γύρος του.
Σούβλες κλπ ίσως βρεις στον Ανέστη στην Περαία, στο Στέκι στο Πλαγιάρι ή στον Χορτιάτη.
Εφαγα κι εκει. Γυρος στα καρβουνα. Εχει λιγη αναμονη επειδη πρωτον αν και μικρο ειναι γεματο συνεχεια και ανακυκλωνεται ο κοσμος. Δευτερον επειδη ειναι στα καρβουνα αργει να ψηθει.

Καθισαμε εκει να φαμε, περιμενα 10-15 λεπτα μεχρι να ετοιμαστουν τα σαντουιτς. Ο καλυτερος γυρος που εχω φαει. Σου βγαζει μια πολυ ωραια καρβουνιλα. ΤΡΟΜΕΡΗ αγγορομαγιονεζα. Χειροποιητη απ'οτι ειπε η κοπελα που επαιρνε παραγγελιες και σερβιρε.

Δυο πραγματα με χαλασαν, οχι σε σημειο που δεν θα ξαναπαω αλλα με ψιλοχαλασαν.
1) Η ποσοτητα θυμιζει αθηναικο πιτογυρο
2) Τιποτα σημαντικο, απλως θα ηθελα λιγο ψιλοκομμενο τον γυρο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.337
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom