EasyJet Ερώτηση για easyjet

anthony_88

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Άμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ/Αίγυπτος
Ενδιαφερον το θεμα και επεσα εδω μετα απο πολλη μελετη. Λοιπον, κλεισαμε με κατι φιλους εισητηρια με την easy jet για Αμστερνταμ και θα παμε και θα ερθουμε μεσω Λονδινου. Το θεμα ειναι οτι στις πτησεις Λονδινο-Αμστερνταμ (11 Μαρτη) και Αμστερνταμ-Λονδινο (16 Μαρτη) , στη σελιδα της κρατησης μου λεει με μεγαλα κοκκινα γραμματα να συμπληρωσω τα στοιχεια του εγγραφου ταυτοποιησης στοιχειων. Βαζω αυτα που πρεπει, οι ταυτοτητες μας ειναι απο τις καινουριες αλλα η easy jet ζηταει ημερομηνια ληξης (!) Τι γινεται σε αυτη την περιπτωση; Παιζει να εχουμε προβλημα; Γιατι διαβασα ενος φιλου την ιστορια απο πανω, και ομολογω οτι τρομαξα λιγακι. Και εγκυρο διαβατηριο που να μην εχει ληξει, εχω μονο εγω...
Βοηθεια γιατι εχουμε αγχωθει...:shock:
Ευχαριστω!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
για προσπαθησε να το κλεισεις απο το αγγλικο site της εταιρειας.και εγω ειχα αντιμετωπισει καποιο προβλημα και μιλησα με το τηλεφωνικο κεντρο της easy jet. εχω την εντυπωση οτι μπορεις να το κλεισεις και μεσω τηλεφωνου
 

anthony_88

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Άμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ/Αίγυπτος
Το θεμα ειναι οτι τα εκλεισα ηδη τα εισιτηρια... Και στις πτησεις Λονδινο-Αμστερνταμ, Αμστερνταμ-Λονδινο, μου λεει αυτο:
URGENT! You cannot fly without providing this information


One or more destinations in your booking require you to provide travel document information in order to comply with local security laws.
FAILURE TO DO THIS WILL RESULT IN YOU NOT BEING ALLOWED TO TAKE YOUR FLIGHT.


Οποτε παταω να τα βαλω ακριβως τα στοιχεια της ταυτοτητας και ζηταει ημερομηνια ληξης (!) Προσπαθω να πιασω στο τηλεφωνικο κεντρο χωρις επιτυχια εδω και ωρα.
 

anthony_88

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Άμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ/Αίγυπτος
Κανεις παιδια; Δε μπορουσα χτες να τους πιασω με τιποτα... Να βαλω μια ημερομηνια ληξης ο,τι να ναι;;;
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Τυπικά οι ελληνικές ταυτότητες οφείλουν να ανανεώνονται κάθε 10 χρόνια (έτσι μου είπαν στην αστυνομία) οπότε αν βάλεις ημερομηνία λήξης 10 χρόνια μετά την ημερομηνία έκδοσης που αναγράφεται στην ταυτότητα λογικά θα είσαι οκ, τουλάχιστον δε θα βάλεις ότι να ΄ναι
 

anthony_88

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Άμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ/Αίγυπτος
Λογικη ακουγεται η προταση σου. Και επειδη στο τηλεφψνο δεν πιανονται με τιποτα μολις τους εστειλα και mail σχετικο. Να δω τι θα μου πουνε και αν δε βγαλω ακρη, θα κανω αυτο που λες...
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Κι αν ψάχνουν στον έλεγχο την ημερομηνία λήξης πάνω στην ταυτότητα...τι κάνεις;

Περίμενε να σου απαντήσουν στο e-mail...δε μπορεί να το αγνοήσουν...
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
299
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
δεν προκειται να αγνοησουν το mail σου!απλα ισως αργησουν λιγακι!το τηλεφωνικο κεντρο τους κατι εχει παθει..εχεις δικιο!!!
 

anthony_88

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Άμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ/Αίγυπτος
Μου απαντησαν παιδια στο e-mail και μου ειπαν οτι γνωριζουν οτι ορισμενων χωρων ταυτοτητες δεν εχουν ημερομηνια ληξης και μου εγγυηθηκαν οτι δεν θα εχω κανενα προβλημα στο αεροδρομιο. Στην ερωτηση μου, γιατι δε ζητουνται τα στοιχεια στα Λονδινο-Αθηνα, παρα μονο στα Αμστερνταμ-Λονδινο, μου ειπαν οτι η Ολλανδια ειναι στις χωρες που ζηταει τις εξτρα πληροφοριες οταν πας απο και προς Αγγλια, ενω η Ελλαδα δεν ειναι.
Βεβαια, ακομα ενα αγχος το εχουμε, αλλα εφοσον μου το εγγυηθηκαν στο mail, ετσι και μας πουν τιποτα, θα τους το τριψω στη μουρη :)
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
299
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
ειμαι σιγουρη οτι δεν θα σας δημιουργησουν κανενα προβλημα!
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Ναι...μην ανησυχείς! Άλλωστε το έχετε γραπτώς στο mail που σας έστειλαν! ;)
 

anthony_88

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Άμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ/Αίγυπτος
Αλλη μια ερωτηση. Ειναι απαραιτητο να εκτυπωσω το booking reference?? Φανταζομαι αρκει ο κωδικος της κρατησης, ετσι δεν ειναι;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.530
Μηνύματα
899.342
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom