EasyJet Ερώτηση για easyjet

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
411
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Μην ανησυχείς!
Τα ηλεκτρονικά συστήματα της EasyJet λειτουργούν άψογα και γνωρίζουν ποιοί έχουν και ποιοί δεν έχουν πληρώσει γι' αποσκευές.
Πάντως, για καλό και για κακό εκτύπωσε το αρχικό email που σου έστειλαν όταν έκανες την κράτηση.
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Εφόσον το αναφέρει η σελίδα τους, μην ανησυχείς! Δεν είναι παράλογη η εταιρεία σε αυτά τα θέματα.
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
ΜΟΛΙς γυρισα απο λονδινο.
η easyjet ηταν αψογη σε ολα.
ακριβεια στα δρομολογια
καινουργια αεροσκαφη
4 αεροσυνοδοι κατα τη διαρκεια της πτησης
easybus 50'απο gatwick για foulham.
to mono problhma τα στενα καθισματα για ψηλους σα και μενα.
αλλα μη τα θελουμε και ολα...
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.344
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Eπειδή δεν έχω χρόνο να μεταφράσω το κείμενο, σας το παραθέτω αυτούσιο, όπως το βρήκα στο www.travelwirenews.com
Νομίζω ότι όλοι λίγο-πολύ καταλαβαίνουμε αγγλικά.

140 Bulgarians vow to sue Easy Jet
The 140 Bulgarians, who were stuck in Bucharest for two days after the low-cost UK airline Easy Jet brought them there instead of Sofia, have vowed to sue the air company.
The Easy Jet flight from London was scheduled to land in Sofia on Saturday, January 3, at 8:30 pm. The plane landed in Bucharest instead, with the explanation that the Sofia Airport had been closed over inclement weather conditions, while it was in fact functioning properly.
The passengers were kept on the plane for over two hours and were informed that the crew was awaiting updates and landing permission from Sofia. Some of the passengers called the Sofia airport from their cell phones and were told that the airport was open for business.
The Sofia Airport press center confirmed that the airport was operating normally, adding that the solution of the problem with the London flight was only up to Easy Jet.
The 140 Bulgarians finally made it to Sofia by buses on Monday. They are going to file suits against Easy Jet in the coming days after they finally recover from the long trip home.
 
Last edited by a moderator:

antigoni87

Member
Μηνύματα
28
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη! 20-27/3/2009
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Εύα παρά μια μέρα και θα συνταξιδεύαμε για Βερολίνο...

Γιατί να ακυρωθεί η πτήση?? Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση χαλάρωσε...

Τα έχεις μπερδέψει. Δεν σου τυπώνουν εισιτήρια στο check in κάρτα επιβίβασης σου τυπώνουν.Δεν υπάρχουν πλέον εισιτήρια, τα πάντα είναι etickets.

Πηγαίνεις με το διαβατήριο σου και βρίσκουν αμέσως το όνομα σου. Η ίδια διαδικασία γίνετε και στην επιστροφή... Δεν μπορείς να κάνεις check in και για την επιστροφή παρα μόνο ηλεκτρονικά.(βλέπε παρακάτω) Επικουρικά έχε και τον κωδικό της κράτησης μαζί σου αλλά μάλλον δεν θα στον ζητήσει κανείς.

Tip. Αν έχεις μόνο χειραποσκευές μπορείς να κάνεις check in από το σπίτι σου και για τα δύο σκέλη. Τυπώνεις την κάρτα επιβίβασης και πηγαίνεις κατευθείαν στο gate...
Traveller, sos! Κάτι λες εδώ για διαβατήριο.. Πάω σε 10 μέρες Βερολίνο με ίζυτζετ και δεν έχω διαβατήριο... Ο λόγος που δεν έβγαλα είναι επειδή όταν εκτύπωσα την επιβεβαίωση κράτησης έλεγε ότι πηγαινουμε απλώς με ισχύουσα ταυτότητα.:shock: Να πανικοβληθώ;; Νόμιζα ότι για πτήσεις εντός Σένγκεν ισχύει η ταυτότητα χωρίς να χρειάζεσαι άλλα έγγραφα. Και γνωστοί μου έχουν πάει Ευρώπη χωρίς διαβατήριο... Απ ό,τι κατάλαβα είναι προαιρετικό, σωστα;; Αν όχι, πείτε το με τρόπο:roll:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.902
Likes
52.040
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πας και με ταυτότητα, μην αγχωνεσαι.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.431
Likes
7.532
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
...αρκει η αστυνομική ταυτότητα να γραφει με λατινικούς χαρακτήρες το ονοματεπώνυμό!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
299
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Πάω σε 10 μέρες Βερολίνο με ίζυτζετ και δεν έχω διαβατήριο... Ο λόγος που δεν έβγαλα είναι επειδή όταν εκτύπωσα την επιβεβαίωση κράτησης έλεγε ότι πηγαινουμε απλώς με ισχύουσα ταυτότητα.:shock: Να πανικοβληθώ;; Νόμιζα ότι για πτήσεις εντός Σένγκεν ισχύει η ταυτότητα χωρίς να χρειάζεσαι άλλα έγγραφα. Και γνωστοί μου έχουν πάει Ευρώπη χωρίς διαβατήριο... Απ ό,τι κατάλαβα είναι προαιρετικό, σωστα;; Αν όχι, πείτε το με τρόπο:roll:
σου ξαναλεω να χαλαρωσεις!αδικα πανικοβαλλεσαι, δεν υπαρχει λογος!!μονο η ταυτοτητα αρκει!!:p
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
299
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
...αρκει η αστυνομική ταυτότητα να γραφει με λατινικούς χαρακτήρες το ονοματεπώνυμό!
αν το 87 που γραφει η antigoni διπλα στο ονομα της ειναι ημερομηνια γεννησης, τοτε σιγουρα η ταυτοτητα της εχει λατινικους χαρακτηρες!!!:p
 

antigoni87

Member
Μηνύματα
28
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη! 20-27/3/2009
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Ναι, ημερομηνία γέννησης το 87! Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες, με ξεαγχώσατε :D
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Traveller, sos! Κάτι λες εδώ για διαβατήριο.. Πάω σε 10 μέρες Βερολίνο με ίζυτζετ και δεν έχω διαβατήριο...
Μην ανησυχείς βρε Αντιγόνη, μια χαρά πας και με ταυτότητα! Πριν μερικά χρόνια, όταν είχαν πρωτοβγεί οι νέες ταυτότητες και ενώ το διαβατήριο μου είχε λήξει, είχα μια πτήση Liverpool-Amsterdam με easyjet, πρώτη μου φορά χωρίς διαβατήριο αλλά με νέα ταυτότητα. Και στο check in αλλά και στην επιβίβαση με κοιτάγανε με μισό μάτι όταν τους έδειξα την ταυτότητα! Πάει η πτήση σκέφτηκα.. πήραν κάτι τηλέφωνα, ήρθε κάποιος προϊστάμενος, τον διαβεβαίωσα πως είναι ελληνική ταυτότητα και επιβιβάστηκα! Μην ανησυχείς λοιπόν, το πολύ πολύ να σε καθυστερήσουν λίγο στην επιβιβαση αν και μέχρι τώρα θα τις έχουν μάθει και ειδικά στο ελληνικό αεροδρόμιο
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
299
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
παιδια πεταει πολυς κοσμος με ταυτοτητα πλεον!!δεν θα σε καθυστερησουν καθολου αντιγονη!!ουτε θα παραξενευτει κανεις που θα σε δει με ταυτοτητα!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.335
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom