Ryanair Ερωτήσεις για ryanair

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειος Πόλος
Ε εντάξει, αγοράζεις ένα σαμπουάν από εκεί. Αλλά την κολώνια μου ας πούμε που ειναι ως 100 ml μπορώ να την πάρω μαζί μου κι ας μην είναι σφραγισμένη;

Ναι, δεν πειράζει που δεν είναι σφραγισμένη. Σαμπουάν αν είναι να μείνεις 4 μέρες, μπορείς να βάλεις κάποιο δικό σου σε κανένα μικρό μπουκαλάκι. Εγώ έτσι κάνω συνήθως. Το ίδιο μπορεί να γίνει με την κρέμα σώματος, το υγρό των φακών κ.λ.π. Επίσης, μπορείς να πάρεις μαζί σου διάφορα δειγματάκια.
 

DixIt

Member
Μηνύματα
43
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
thanks Βαλιτσούλα! :)
Κάτι τελευταίο (για σήμερα τουλάχιστον!). Έχω μπερδευτεί. Εγώ βρίσκω εισιτήρια 10 ευρω με επιστροφή το άτομο. Όμως διαβαζω στο φόρουμ κάτι για 6 ευρώ οταν κανεις check in online. Δηλαδή θα πληρώσω και όταν κάνω check in? Να βάλω χρήματα στην prepaid.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.699
Likes
44.014
Ε εντάξει, αγοράζεις ένα σαμπουάν από εκεί. Αλλά την κολώνια μου ας πούμε που ειναι ως 100 ml μπορώ να την πάρω μαζί μου κι ας μην είναι σφραγισμένη;
Αγοράζουμε και μια συσκευασία των 30 ml γι' αυτή την περίπτωση.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.438
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
thanks Βαλιτσούλα! :)
Κάτι τελευταίο (για σήμερα τουλάχιστον!). Έχω μπερδευτεί. Εγώ βρίσκω εισιτήρια 10 ευρω με επιστροφή το άτομο. Όμως διαβαζω στο φόρουμ κάτι για 6 ευρώ οταν κανεις check in online. Δηλαδή θα πληρώσω και όταν κάνω check in? Να βάλω χρήματα στην prepaid.
ΟΧΙ, ότι σου λέει στην τελική τιμή (με βαλίτσες, κάρτες κτλ), τόσα πληρώνεις. Δε πληρώνεις τίποτα στο check in
 

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειος Πόλος
thanks Βαλιτσούλα! :)
Κάτι τελευταίο (για σήμερα τουλάχιστον!). Έχω μπερδευτεί. Εγώ βρίσκω εισιτήρια 10 ευρω με επιστροφή το άτομο. Όμως διαβαζω στο φόρουμ κάτι για 6 ευρώ οταν κανεις check in online. Δηλαδή θα πληρώσω και όταν κάνω check in? Να βάλω χρήματα στην prepaid.

Αν έχεις προπληρωμένη από την Πειραιώς, όχι. Αλλιώς, ναι, πληρώνεις 6 ευρώ ανά διαδρομή.
 

DixIt

Member
Μηνύματα
43
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
nice!
Αρκετά σας ταλαιπώρησα απόψε με τις ερωτήσεις μου.
Για να εξιλεωθώ θα προσπαθήσω να γράψω χρήσιμες συμβουλές όταν επιστρέψω :)
 

isavella

Member
Μηνύματα
133
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία - Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΝYC - ΠΕΡΟΥ
μόλις έκανα τσέκ ιν..αλλά δεν έχω καταλάβει αν έχει γίνει σωστά.. στην επιστροφή πρόσθεσα και 2η βαλίτσα αλλά πάνω στο εισιτήριο δεν βλέπω πουθενά να το γράφει..
πάντως την έχω χρεωθεί νομίζω γιατί πριν να κάνω το τσεκ ιν πάτησα πρώτα την επιλογή add bag, έκανα την προσθήκη και μου έβγαλε να τυπώσω την σελίδα και εκεί γράφει για 2η βαλίτσα και μου δείχει και την αύξηση στην τιμή.. βέβαια δεν γράφει για πότε είναι αν και σε προηγουμένως είχα επιλέξει μόνο στην επιστροφή..
μπορείτε μήπως να με διαφωτίσετε ..;; Προστέθηκε ή όχι η βαλίτσα; και σε μέιλ που μου ήρθε γράφει ότι την χρεώθηκα
 
Μηνύματα
1.619
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
ΟΧΙ, ότι σου λέει στην τελική τιμή (με βαλίτσες, κάρτες κτλ), τόσα πληρώνεις. Δε πληρώνεις τίποτα στο check in
Αν έχεις προπληρωμένη από την Πειραιώς, όχι. Αλλιώς, ναι, πληρώνεις 6 ευρώ ανά διαδρομή.
Dixit ισχύουν και τα δύο που σου γράφουν, απλώς η ΤΕΛΙΚΗ τιμή είναι αυτή που θα εμφανιστεί λίγο πριν πληρώσεις. Αν έχεις προπληρωμένη κάρτα και έχεις μόνο χειραποσκευή, αυτή θα πληρώσεις. Τα 6+6 που αναφέρει η Βένια θα στα έχει βγάλει ήδη στην τιμή πριν πας στο τελευταίο βήμα της πληρωμής (να κοιτάς τους πίνακες δεξιά που αναλύουν τις χρεώσεις)
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.707
Μπράβο σου, ωραίο ακούγεται, εύχομαι να περάσεις πολύ όμορφα. Που θα πας; Μην αγχώνεσαι για ryanair. Απλώς κλείσε ξενοδοχεία με δυνατότητα ακύρωσης μπας και γίνει καμιά στραβή (δεν είναι συχνό να γίνονται στραβές, απλώς το λέμε γιατί η εταιρεία δε συμμορφώνεται με τους ευρωπαϊκούς κανονισμούς για αποζημιώσεις κλπ οπότε δε θα βρεις το δίκιο σου όπως με παραδοσιακή εταιρεία). Και φυσικά έχε κατά νου τα περί διαστάσεων χειραποσκευής, το ότι η γυναικεία σου τσάντα θεωρείται και αυτή χειραποσκευή και το ότι πρέπει να κάνεις Online check in. Α και αν αργήσεις στο boarding δε σε περιμένουν :)
Δεν καταλαβαίνω γιατί επαναλαμβάνετε αυτή την ιστορία με τις άλλες ''παραδοσιακές'' εταιρίες που σέβονται την νομοθεσία και αποζημιώνουν.Μόλις τον Γενάρη που μας πέρασε ήταν που η ''παραδοσιακή'' Αλιτάλια με άφησε στο δρόμο 14 μέρες πριν το ταξίδι και το μόνο που έκανε ήταν να επιστρέψει τα λεφτά. Αυτό το κάνει και η Ράιαν. Τι ακριβώς ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ κάνουν οι παραδοσιακές εταιρίες? και γιατί δεν έγινε σε μένα όταν το χρειάστηκα...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.541
Μηνύματα
900.420
Μέλη
39.278
Νεότερο μέλος
samontaz

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom