Ουζμπεκιστάν Ερωτήσεις για Ουζμπεκιστάν

Μηνύματα
180
Likes
824
Θα είμαι στο Ουζμπεκιστάν το Μάιο. Μέσω Αμπού Ντάμπι θα πάω κι εγώ, αλλά θα πάρω την πτήση της επόμενης μέρας. Αυτό για τα ξενοδοχεία που είπες που το διάβασες. Δεν έχω βρει κατι σχετικό.
Kαλησπέρα, μπορείς να μου πεις ΄πώς ήταν η εμπειρία του layover στο Άμπου Ντάμπι; (καθυστερήσεις, έλεγχοι, μετακίνηση από τη μια πτηση στην άλλη κλπ)
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
751
Likes
2.051
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Kαλησπέρα, μπορείς να μου πεις ΄πώς ήταν η εμπειρία του layover στο Άμπου Ντάμπι; (καθυστερήσεις, έλεγχοι, μετακίνηση από τη μια πτηση στην άλλη κλπ)
Δεν υπήρχαν καθυστερήσεις. Το διαβατήριο μας περνάει από τα μηχανήματα και σε 5 λεπτά είσαι έξω. Εγώ έφτασα μετά τις 12 το βράδυ και επειδή ξαναπετουσα στις 8 το πρωί, έμεινα στο αεροδρόμιο. Δεν έχει βολικό μέρος για ύπνο. Υπάρχει βέβαια το female prayer room που μπορείς να κάνεις ότι και όλες οι μουσουλμάνες που μπαίνουν μέσα. Να βγάλεις τα παπούτσια σου και να την πέσεις στο χαλ!!!
 
Μηνύματα
180
Likes
824
Δεν υπήρχαν καθυστερήσεις. Το διαβατήριο μας περνάει από τα μηχανήματα και σε 5 λεπτά είσαι έξω. Εγώ έφτασα μετά τις 12 το βράδυ και επειδή ξαναπετουσα στις 8 το πρωί, έμεινα στο αεροδρόμιο. Δεν έχει βολικό μέρος για ύπνο. Υπάρχει βέβαια το female prayer room που μπορείς να κάνεις ότι και όλες οι μουσουλμάνες που μπαίνουν μέσα. Να βγάλεις τα παπούτσια σου και να την πέσεις στο χαλ!!!
Και δε χρειαζεται απο πριν καποια transit visa ή κατι τετοιο ετσι? (Σορρυ που σας πρηζω, τα εχω ψαξει ολα πλα παντα λιγες μερες πριν το ταξιδι με πιανει μια παρανοια)
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
751
Likes
2.051
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Και δε χρειαζεται απο πριν καποια transit visa ή κατι τετοιο ετσι? (Σορρυ που σας πρηζω, τα εχω ψαξει ολα πλα παντα λιγες μερες πριν το ταξιδι με πιανει μια παρανοια)
Όχι, δεν θέλει τίποτα. Για ελληνικό διαβατήριο βέβαια μιλάμε. Χαλάρωσε, θα περάσετε τέλεια!!!
 

spiros_athens

New Member
Μηνύματα
4
Likes
6
Σκοπεύω σύντομα να ταξιδέψω στην περιοχή πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες ειδικά για τα μέσα μια και σκοπεύουμε να κινηθούμε μόνοι μας. ΤΟ τραβελστόρις γιά αλλη μια φορά αποδικνύεται θησαυρός ταξιδιωτικών πληροφοριών.
 
Μηνύματα
180
Likes
824
Σκοπεύω σύντομα να ταξιδέψω στην περιοχή πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες ειδικά για τα μέσα μια και σκοπεύουμε να κινηθούμε μόνοι μας. ΤΟ τραβελστόρις γιά αλλη μια φορά αποδικνύεται θησαυρός ταξιδιωτικών πληροφοριών.
Οι μετακινήσεις ήταν εύκολες. Το γρήγορο τραίνο τους ήταν πολύ βολικό και πάντα ακριβώς στην ώρα τους. Μέσα στην πόλη χρησιμοποιήσαμε το yandex go (σαν uber) για να καλούμε ταξί χωρίς να έχουμε να παζαρεύουμε την τιμή στην αρχή
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.368
Μηνύματα
890.139
Μέλη
39.041
Νεότερο μέλος
gpstracking

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom