Βέλγιο Διαμονή στις Βρυξέλλες

Traveller

Member
Μηνύματα
3.936
Likes
3.927
1. Ας διορθώσει επιτέλους κάποιος τον τίτλο γιατί βγάζει μάτι...
2. Το Σαρλερουά καμιά σχέση δεν έχει με τις Βρυξέλλες, μην μπερδεύεσαι... στο Σαρλερουά πετάς όχι στις Βρυξέλλες...
3. Εγώ θα σου έλεγα να αφήσεις το Άμστερνταμ για άλλη φορά και να εξαντλήσεις το Βέλγιο... πήγαινε Βρυξέλλες, Γάνδη , Μπρυζ... οι δύο τελευταίες είναι εξαιρετικές περιπτώσεις και σε απόσταση βολής από τις Βρυξέλλες... αν θέλεις κάτι πιο ψαγμένο, που δεν σε κόβω να το γουστάρεις, νοίκιασε ένα αυτοκίνητο και πήγαινε Αρδένες... η περιοχή είναι όνειρο και τότε που πας είναι η εποχή της τρούφας...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.597
Likes
29.746
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
3. Εγώ θα σου έλεγα να αφήσεις το Άμστερνταμ για άλλη φορά και να εξαντλήσεις το Βέλγιο... πήγαινε Βρυξέλλες, Γάνδη , Μπρυζ... οι δύο τελευταίες είναι εξαιρετικές περιπτώσεις και σε απόσταση βολής από τις Βρυξέλλες... αν θέλεις κάτι πιο ψαγμένο, που δεν σε κόβω να το γουστάρεις, νοίκιασε ένα αυτοκίνητο και πήγαινε Αρδένες... η περιοχή είναι όνειρο και τότε που πας είναι η εποχή της τρούφας...
Και Αμβέρσα (Antwerpen). Οπωσδήποτε.
 

tou dromou

Member
Μηνύματα
141
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΛΩΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Η διαδρομη Ναμουρ - Ντιναντ ,διπλα στο ποταμι ειναι σουπερ και το Ντιναντ κουκλιστικο,επισης καλη και η Μπουγιον
 
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
Άπό ότι βλέπω όλοι μου λέτε για παραμονή μόνο Βέλγιο...και ίσως έχετε δίκιο....
Σχετικά με την διαμονή μου απο ότι κατάλαβα όλα τα παραπάνω θα γίνουν με βάση της Βρυξέλες και μετά ημερήσιες......
Να ρωτήσω και κάτι τελευταίο τον φίλο Traveller... τι εννοείς?

΄΄αν θέλεις κάτι πιο ψαγμένο, που δεν σε κόβω να το γουστάρεις, νοίκιασε ένα αυτοκίνητο και πήγαινε Αρδένες΄΄
 

ANGIEX

Member
Μηνύματα
15
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειο Σέλας
The Thon Hotel Brussels City Centre
Εγώ σε αυτό το ξενοδοχείο έμεινα με 70 ευρώ το δίκλινο την ημέρα! Τέλειο!! 5 λεπτά περπάτημα από την κεντρική πλατεία και 10 από τον σταθμό του τρένου ! Κοίταξέ το
Για εκδρομή δεν το συζητώ η Μπρύζ είναι κούκλα!!!!
Μην ξεχάσεις να φας πατάτες διπλοτηγανιτές και βάφλες!!!!!!! (μου τρέχουν τα σάλια)
Καλά να περάσεις!!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.936
Likes
3.927
Να ρωτήσω και κάτι τελευταίο τον φίλο Traveller... τι εννοείς?
ότι η εκδρομή στις Αρδέννες γίνεται με αυτοκίνητο και μόνο με αυτό... δεν ξέρω αν είσαι σε φάση να νοικιάσεις αυτοκίνητο και να τρέχεις από χωριό σε χωριό ψάχνοντας μυστήρια καπηλιά...
 
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
The Thon Hotel Brussels City Centre
Εγώ σε αυτό το ξενοδοχείο έμεινα με 70 ευρώ το δίκλινο την ημέρα! Τέλειο!! 5 λεπτά περπάτημα από την κεντρική πλατεία και 10 από τον σταθμό του τρένου ! Κοίταξέ το
Για εκδρομή δεν το συζητώ η Μπρύζ είναι κούκλα!!!!
Μην ξεχάσεις να φας πατάτες διπλοτηγανιτές και βάφλες!!!!!!! (μου τρέχουν τα σάλια)
Καλά να περάσεις!!
χεχεχε απο φαγητό δεν μασάμε θα γίνει χαμός....
το ξενοδοχείο που μου είπες ειναι 116 την βραδιά για τις ημέρες που πάω...

Είμαι ανάμεσα στα 2 παρακάτω....

1. MaxHotel 73Ε ΑΝΑ ΒΡΑΔΙΑ ΧΩΡΙΣ ΠΡΩΙΝΟ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ (ΜΗ ΕΠΙΣΤΡΕΨΙΜΗ ΧΡΕΩΣΗ)
2. Hotel Erasme 82Ε ΑΝΑ ΒΡΑΔΙΑ ΜΕ ΠΡΩΙΝΟ ΜΕΤΡΟ ΔΙΠΛΑ 15 ΛΕΠΤΑ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ

Οποιος ξέρει ας μου πει την άποψη του...

Ποιο είναι το κόστος των μετακινήσεων του μετρό και ποιες οι ώρες που λειτουργεί.....υπάρχει καμιά κάρτα προσφορα....?
 
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
ότι η εκδρομή στις Αρδέννες γίνεται με αυτοκίνητο και μόνο με αυτό... δεν ξέρω αν είσαι σε φάση να νοικιάσεις αυτοκίνητο και να τρέχεις από χωριό σε χωριό ψάχνοντας μυστήρια καπηλιά...
το έκανα τον Φεβρουάριο .... τόξο κρασιού Γαλλία Στρασβούργο.... Black Forest... -Βασιλεία.... απλά όνειρο ... για Βέλγιο είμαι ακόμα στο ψάξιμο.....
 
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
χεχεχε απο φαγητό δεν μασάμε θα γίνει χαμός....
το ξενοδοχείο που μου είπες ειναι 116 την βραδιά για τις ημέρες που πάω...

Είμαι ανάμεσα στα 2 παρακάτω....

1. MaxHotel 73Ε ΑΝΑ ΒΡΑΔΙΑ ΧΩΡΙΣ ΠΡΩΙΝΟ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ (ΜΗ ΕΠΙΣΤΡΕΨΙΜΗ ΧΡΕΩΣΗ)
2. Hotel Erasme 82Ε ΑΝΑ ΒΡΑΔΙΑ ΜΕ ΠΡΩΙΝΟ ΜΕΤΡΟ ΔΙΠΛΑ 15 ΛΕΠΤΑ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ

Οποιος ξέρει ας μου πει την άποψη του...

Ποιο είναι το κόστος των μετακινήσεων του μετρό και ποιες οι ώρες που λειτουργεί.....υπάρχει καμιά κάρτα προσφορα....?
Καλημέρα....κάποιος....που ξέρει...?
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Το καλοκαιρι τελικα εχει καλυτερες τιμες για να βρεις καποιος ξενοδοχειο στις Βρυξελλες.Αυτο που ειχαμε παει εμεις,ειναι 200 ευρω για τον Οκτωβρη.!Χωρις να ξερω τα 2 παραπανω ξενοδοχειο,θα επελεγα το πρωτο,εφοσον εισαι στο κεντρο.Να μπορεις να πηγαινεις με τα ποδια,στα σημαντικοτερα αξιοθεατα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.335
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom