Βέλγιο Διαμονή στις Βρυξέλλες

marka_arch

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη

stavkostakis

Member
Μηνύματα
37
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανια
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδας
Αυτή η Ryanair έχει πολύ δελεαστικές τιμές τελικά. Σκέφτομαι κι εγώ για Βρυξέλλες προς το τέλος Σεπτέμβρη. Το κακό είναι πως φτάνει αργα η πτήση οπότε σκεφτόμουν για διανυχτέρευση στο Charleroi. Πάντως είδα πως κανείς δεν αναφέρει την Αμβέρσα. Δεν αξίζει μια μονοήμερη κι εκεί;
 
Μηνύματα
127
Likes
22
Αυτή η Ryanair έχει πολύ δελεαστικές τιμές τελικά. Σκέφτομαι κι εγώ για Βρυξέλλες προς το τέλος Σεπτέμβρη. Το κακό είναι πως φτάνει αργα η πτήση οπότε σκεφτόμουν για διανυχτέρευση στο Charleroi. Πάντως είδα πως κανείς δεν αναφέρει την Αμβέρσα. Δεν αξίζει μια μονοήμερη κι εκεί;
Φοβερή πόλη η Αμβέρσα με το Stadhuis και τη Grote Markt, κλασσική φλαμανδική αρχιτεκτονική. Να πας αν έχεις μια μέρα για κάτι εκτός πρωτεύουσας του Βελγίου, το τρένο κάνει τρία τέταρτα και κοστίζει 7 ευρώ.
Τελικά οι περιοχές της Φλάνδρας είναι πολύ πιό όμορφες από τα νότια του Βελγίου.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.399
Likes
3.587
Αν βρεις super promo εισιτήριο και το εκτυπώσεις από τη σελίδα τους αξίζει και παρααξίζει. Κάνει βέβαια 3 ώρες και κάτι αλλά η διαδρομή από Αμστερνταμ σε Βρυξέλλες είναι θαυμάσια.
Σ' ευχαριστώ για τη πληροφορία, αλλά με τη ευκαιρία να σου πω ότι στο άλλο θέμα με την Φρανκφούρτη με σύγχισες λίγο! :p Καλό είναι να ανταλλάσουμε πληροφορίες και να βοηθάμε όχι όμως για να κάνουμε επίδειξη και να λέμε άσχετους όσους δε συμφωνούν μαζί μας. Καλοπροαίρετα το λέω, και εγώ μπορεί όντως να είμαι άσχετη σε σχέση με σένα ή άλλους που το ψάχνουν περισσότερο. Αλλά δεν είναι σωστό να τη λέμε σε όποιον δε συμφωνεί με την άποψη μας...
 
Μηνύματα
127
Likes
22
Σ' ευχαριστώ για τη πληροφορία, αλλά με τη ευκαιρία να σου πω ότι στο άλλο θέμα με την Φρανκφούρτη με σύγχισες λίγο! :p Καλό είναι να ανταλλάσουμε πληροφορίες και να βοηθάμε όχι όμως για να κάνουμε επίδειξη και να λέμε άσχετους όσους δε συμφωνούν μαζί μας. Καλοπροαίρετα το λέω, και εγώ μπορεί όντως να είμαι άσχετη σε σχέση με σένα ή άλλους που το ψάχνουν περισσότερο. Αλλά δεν είναι σωστό να τη λέμε σε όποιον δε συμφωνεί με την άποψη μας...
Ναι, ίσως το ύφος να μεταφέρεται αλλιώς μέσα στο πληκτρολόγιο. Δεν ήθελα να θίξω κανέναν, ούτε εσένα, διαβάζω τί γράφεις. Πολλά από όσα μαθαίνουμε, τα μαθαίνουμε μέσα από διάφορες ιστοσελίδες. Εγώ έχω ξεχάσει ήδη ό,τι έγινε.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.399
Likes
3.587
Ναι, ίσως το ύφος να μεταφέρεται αλλιώς μέσα στο πληκτρολόγιο. Δεν ήθελα να θίξω κανέναν, ούτε εσένα, διαβάζω τί γράφεις. Πολλά από όσα μαθαίνουμε, τα μαθαίνουμε μέσα από διάφορες ιστοσελίδες. Εγώ έχω ξεχάσει ήδη ό,τι έγινε.
Έχω διαβάσει μόνο 3-4 θέματα από το φόρουμ και στα δύο έτυχε να χαρακτηρίσεις τους συνομιλητές. Αφού όμως λες πως φταίει το απρόσωπο του ίντερνετ το πιστεύω και no hard feelings :)..Ισως και γω να βιάστηκα να χαρακτηρίσω εσένα.. οπότε είμαστε πάτσι :cool:
Keep traveling!
 
Μηνύματα
127
Likes
22
Έχω διαβάσει μόνο 3-4 θέματα από το φόρουμ και στα δύο έτυχε να χαρακτηρίσεις τους συνομιλητές. Αφού όμως λες πως φταίει το απρόσωπο του ίντερνετ το πιστεύω και no hard feelings :)..Ισως και γω να βιάστηκα να χαρακτηρίσω εσένα.. οπότε είμαστε πάτσι :cool:
Keep traveling!
Καινούργιος ειμαι εδώ, δεν ξέρω κόσμο, ούτε έχω γράψει πολλά. Και αυτή την ευχή τη χρειάζομαι γιατί φεύγω μεθαύριο για Βρέμη και δεν έχω ετοιμάσει τίποτα!!! 3 μερούλες είναι αυτές, ένα καλό break από τη δουλειάστη Βόρεια Γερμανία!
 
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
Καλημέρα σε όλη την όμορφη παρέα.....τελικά μας έκατσε το αεροπορικό και κλειδώθηκε για 11/10 έως και 15/10 για Βρυξέλες αεροδρόμιο Charleroi στην τιμή των 88 ευρώ με βαλίτσα...... τα 2 άτομα...(πιστεών καλή)

Τωρα αρχίζει ο σχεδιασμός του προγραμματος που θα γίνει μαζί με όλη την έμπειρη πάρεα ....πρόθεση μου είναι να σπάσω τις ημέρες μου 2 Άμστερνταμ και 2 Βρυξέλες ...αλήθεια μία απευθείας αναχώρηση από το αεροδρόμιο για Αμστερνταμ (υπάρχει?) και μετα απο 2 ημέρες επιστροφή στο κέντρο των Βρυξελών για διαμονή 2 ημερών....

Θα ήθελα την άποψη σας....
 

taver

Member
Μηνύματα
12.597
Likes
29.746
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλημέρα σε όλη την όμορφη παρέα.....τελικά μας έκατσε το αεροπορικό και κλειδώθηκε για 11/10 έως και 15/11 για Βρυξέλες αεροδρόμιο Charleroi στην τιμή των 88 ευρώ με βαλίτσα...... τα 2 άτομα...(πιστεών καλή)
Μια από τις 2 ημερομηνίες είναι λάθος.

Το Charleroi είναι μια από τις μεγαλύτερες πόλεις του Βελγίου, όχι απλώς ένα όνομα αεροδρομίου.
 
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
Μια από τις 2 ημερομηνίες είναι λάθος.

Το Charleroi είναι μια από τις μεγαλύτερες πόλεις του Βελγίου, όχι απλώς ένα όνομα αεροδρομίου.
χεχεχε το διόρθωσα......ήταν η επιστροφή....τα φώτα σας απο εδώ και πέρα.....
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.399
Likes
3.587
χεχεχε το διόρθωσα......ήταν η επιστροφή....τα φώτα σας απο εδώ και πέρα.....
Καλησπέρα! Φεύγω αύριο για Βρυξέλλες, θα σου δώσω πληροφορίες από Δευτέρα που γυρνάω..Θα πάμε και μεις Άμστερνταμ, για αεροπλάνο που ρωτάς δε ξέρω αν συμφέρει..Το τραίνο intercity έχει περίπου 80 το άτομο με επιστροφή με συχνά δρομολόγια Βρυξέλλες-Άμστερνταμ. Τουλάχιστον έτσι τα βρήκα μέσω ίντερνετ και εξαρτάται και απ'τις ημερομηνίες. Όταν γυρίσω που θα τα'χω δει στην πράξη θα στα πω!
 
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
Καλησπέρα! Φεύγω αύριο για Βρυξέλλες, θα σου δώσω πληροφορίες από Δευτέρα που γυρνάω..Θα πάμε και μεις Άμστερνταμ, για αεροπλάνο που ρωτάς δε ξέρω αν συμφέρει..Το τραίνο intercity έχει περίπου 80 το άτομο με επιστροφή με συχνά δρομολόγια Βρυξέλλες-Άμστερνταμ. Τουλάχιστον έτσι τα βρήκα μέσω ίντερνετ και εξαρτάται και απ'τις ημερομηνίες. Όταν γυρίσω που θα τα'χω δει στην πράξη θα στα πω!
Για τρένο ενωούσα και εγώ αλλά βλέπω είναι λιγο τσιμπημένα....(τρενο απο Charleroi λές?) ....έχει και τα bus της EUROLINES ποιο οικονομικά...αλλά δεν ξέρω απο που αναχωρούνε και που πάνε Αμστερνταμ...γενικά πάντως αξίζει 2 και 2 ημέρες?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.335
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom