Ιταλία Διαμονή στη Βενετία

Μηνύματα
639
Likes
2.902
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Μπορεί στην συγκεκριμένη περίπτωση να συμφέρει αλλά για όποιον ταξιδεύει πλέον στις επισυναπτόμενες ημερομηνίες δεν αξίζει.

5 ατομα *5€ για την είσοδο που έχει πλέον η πόλη για μόνοημερη και άλλα τόσο για το τρένο από το Μεστρε. Περίπου βγαινουν 40€.
 

Attachments

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.645
Likes
8.471
Αλοο! Eχει κανεις φρεσκιες πληροφοριες/προτασεις για ξενοδοχειο στην Βενετια -οχι Μεστρε!- σε καπως κανονικες τιμες? Τηρουμενων των αναλογιων για την συγκεκριμενη πολη εννοειται
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.265
Likes
42.011
Αλοο! Eχει κανεις φρεσκιες πληροφοριες/προτασεις για ξενοδοχειο στην Βενετια -οχι Μεστρε!- σε καπως κανονικες τιμες? Τηρουμενων των αναλογιων για την συγκεκριμενη πολη εννοειται
Εγω παντα θα προτεινω το hotel Malibran διπλα στο θεατρο Malibran καρακεντρικο 3αστερο με ημιδιατροφη στο εστιατοριο του ξενοδοχειου.
Εκει που ειναι οι τιμες στη Βενετια, συμφερει με 100 το ατομο την ημερα να εχεις εξασφαλισει τα βασικα γευματα της ημερας χωρις εκπληξεις και τη διαμονη και κανεις budget μονο για μουσεια και μεταφορες.
Κλεινοντας απο το hotels.com παιρνεις πισω το 10% ως επιβραβευση για επομενη διαμονη, αρα με 90 τη μερα ανα ατομο.
 
Last edited:

thanassis33

Member
Μηνύματα
127
Likes
474
Αλοο! Eχει κανεις φρεσκιες πληροφοριες/προτασεις για ξενοδοχειο στην Βενετια -οχι Μεστρε!- σε καπως κανονικες τιμες? Τηρουμενων των αναλογιων για την συγκεκριμενη πολη εννοειται
Εγώ έχω μείνει στο Hotel Casanova μέσα στην Βενετία, κοντά στην Πλατεία του San Marco, καλό αλλά οι τιμές του τώρα έχουν εκτοξευθεί
 

turms

Member
Μηνύματα
2.091
Likes
2.910
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Εγώ έχω μείνει στο Hotel Casanova μέσα στην Βενετία, κοντά στην Πλατεία του San Marco, καλό αλλά οι τιμές του τώρα έχουν εκτοξευθεί
Allo Squero - Bed And Breakfast

πριν 10 χρονια είχαμε μείνει σε αυτό.
Έχει δωμάτιο με δικό τους μπάνιο k xwirs δικό τους μπάνιο
Συνολικά 3 μου φαίνεται.
Ήταν πολύ καθαρό, σχετικά φθηνό, το πρωινό στην αυλή , k ουσιαστικά ήσουνα στην "πραγματική" βενετία, αλλα λίγο πιο έξω από τα σούπερ τουριστικά σημεία
Το μονο πρόβλημα ήταν ότι για να το βρείς παίζεις κυνήγι θησαυρού

ο τυπάκος πολύ καλός, μας είχε δείξει που να πάμε να φάμε k να πιούμε μαζί με τους ντόπιους, k το πρωινό ήταν σούπερ

δεν ξέρω βεβαια τι άλλαξε σε 10 χρονια


PS €150.00/170.00 per room per night including breakfast

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.350
Μηνύματα
889.655
Μέλη
39.027
Νεότερο μέλος
GEORGIAD3

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom