Διακοπές μόνη/μόνος μου

dimis87

Member
Μηνύματα
131
Likes
49
Επόμενο Ταξίδι
Καραιβικη
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
Εξαρτάται τι ψάχνεις ακριβώς. Όλη η Ελλάδα ενδείκνυται, αλλά είναι θέμα γούστου για να μπορέσουμε να κατεβάσουμε καμιά καλή ιδέα.


Με τίποτα! Εϊναι νησί για παρέα κατά τη γνώμη μου, ίσως το απόλυτο. Το έκανα βέβαια αλλά για δυο μέρες σαν πέρασμα, οχι παραπάνω.
Καλές παραλίες φύση τέτοια όχι κάτι ιδιαίτερο,σκέφτηκα και εξωτερικό αλλά έχει ξεφύγει η κατάσταση γενικά
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
9.864
Εξαρτάται τι ψάχνεις ακριβώς. Όλη η Ελλάδα ενδείκνυται, αλλά είναι θέμα γούστου για να μπορέσουμε να κατεβάσουμε καμιά καλή ιδέα.


Με τίποτα! Εϊναι νησί για παρέα κατά τη γνώμη μου, ίσως το απόλυτο. Το έκανα βέβαια αλλά για δυο μέρες σαν πέρασμα, οχι παραπάνω.
Ικαρια εχω μεινει και απολυτως μονη μου κ ηταν ο,τι πιο ευκολο, φυσικο κ αναμενονενο να γνωριστω με κοσμο κ να μπω σε παρεες
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.396
Likes
49.561
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Αναζητείται!
Καλές παραλίες φύση τέτοια όχι κάτι ιδιαίτερο,σκέφτηκα και εξωτερικό αλλά έχει ξεφύγει η κατάσταση γενικά
Μη νομίζεις ότι στο εξωτερικό θα σου βγει ακριβότερα πάντως, θα έλεγα ότι σε σχέση με την Ελλάδα φέτος το καλοκαίρι μην είναι και καλύτερα. Από κει και πέρα πάντως προσωπικά θα διάλεγα κάποιο μικρό νησί, ίσως και δύο, όπου μάλιστα δε θα χρειαζόταν όχημα. Είναι όμως καθαρά θέμα κόστους διαμονής αλλά κι ακτοπλοϊκών εισιτηρίων.
Φύση έχει για παράδειγμα το Ιόνιο και τα μικρά του νησιά είναι ωραία, άντε βρες όμως να μείνεις σε λογικά πλαίσια Ιούλιο/Αύγουστο...

Ικαρια εχω μεινει και απολυτως μονη μου κ ηταν ο,τι πιο ευκολο, φυσικο κ αναμενονενο να γνωριστω με κοσμο κ να μπω σε παρεες
Ναι βεβαίως, δε το αμφισβητώ καθόλου, λέω ότι ιδανικά δε θα ξεκινούσα να πάω μόνος σ' αυτό το νησί προτιμώντας να πάω με παρέα.
 

depo

Member
Μηνύματα
103
Likes
310
Επόμενο Ταξίδι
Καβάλα
Ταξίδι-Όνειρο
νησί του Πάσχα
Γεια σε όλους!καμια ιδέα η συμβουλή για solo traveller Ελλάδα για Αύγουστο;μόνο παραθαλάσσια μέρη,
Καλησπέρα αναφέρω μέρη που έκανα solo travelling όχι μόνο τον Αύγουστο αλλά και άλλους μήνες και τα προτείνω: Ρόδος, Θάσος, Σάμος, Φούρνοι, Πάτμος, Κρήτη, Τήλος, Χαλκιδική, Αίγινα, Κέρκυρα, παράλια Πιερίας, Αντίκυρα, Παξοί και παράλια Κορινθίας.
 

dimis87

Member
Μηνύματα
131
Likes
49
Επόμενο Ταξίδι
Καραιβικη
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
Καλησπέρα αναφέρω μέρη που έκανα solo travelling όχι μόνο τον Αύγουστο αλλά και άλλους μήνες και τα προτείνω: Ρόδος, Θάσος, Σάμος, Φούρνοι, Πάτμος, Κρήτη, Τήλος, Χαλκιδική, Αίγινα, Κέρκυρα, παράλια Πιερίας, Αντίκυρα, Παξοί και παράλια Κορινθίας.
Περίπου πόσες μέρες είναι οι διακοπές σου σε μέσο όρο ;δηλαδή 10 μέρες Ρόδος δεν ΕΙναι το ίδιο με δέκα μέρες φούρνους.απο θέμα ότι θα βαρεθείς λέω
 

depo

Member
Μηνύματα
103
Likes
310
Επόμενο Ταξίδι
Καβάλα
Ταξίδι-Όνειρο
νησί του Πάσχα
Περίπου πόσες μέρες είναι οι διακοπές σου σε μέσο όρο ;δηλαδή 10 μέρες Ρόδος δεν ΕΙναι το ίδιο με δέκα μέρες φούρνους.απο θέμα ότι θα βαρεθείς λέω
Φούρνους είχα πάει 4 μέρες αλλά το συνδύασα με Σάμο 1 εβδομάδα. Ρόδο είχα μείνει 4 μήνες, συνδυασμός δουλειάς και διακοπών (τα καλά του να είναι κάποιος digital nomad). Πάντως μία καλή επιλογή εκτός από ένα μεγάλο νησί που γεμίζει πολύ χρόνο είναι και το island hopping ιδίως στα Δωδεκάνησα και τις Κυκλάδες όπου υπάρχουν πολλές επιλογές και πιθανοί συνδυασμοί.
 

itsmylife24

Member
Μηνύματα
9
Likes
11
Καλησπέρα παιδιά.. Είμαι 30 χρονών και μέσα με τέλη Αυγούστου σκέφτομαι να πάω διακοπές μόνη σε κάποιο νησι..Έχει να μου προτείνει κάνεις κάποιο νήσι? Δυστυχώς η άδεια μου εγκρίθηκε τελευταία στιγμή οπότε πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω..
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.965
Likes
15.449
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Πολύ ωραίο νησί (και) για σόλο είναι η Σύρος. Έχει καλή συγκοινωνία, δε χρειάζεσαι απαραιτήτως ΙΧ , την ημέρα στις παραλίες και το βράδυ είτε στην κοσμοπολίτικη Ερμούπολη είτε στη γραφική Άνω Σύρο. Γενικώς όμως μπορείς να πας ΠΑΝΤΟΥ μόνη.
 

itsmylife24

Member
Μηνύματα
9
Likes
11
Πολύ ωραίο νησί (και) για σόλο είναι η Σύρος. Έχει καλή συγκοινωνία, δε χρειάζεσαι απαραιτήτως ΙΧ , την ημέρα στις παραλίες και το βράδυ είτε στην κοσμοπολίτικη Ερμούπολη είτε στη γραφική Άνω Σύρο. Γενικώς όμως μπορείς να πας ΠΑΝΤΟΥ μόνη.

Έχω ταξιδέψει Σύρο, αλλά σ ευχαριστώ πολύ :))
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.462
Likes
3.795
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Καλησπέρα παιδιά.. Είμαι 30 χρονών και μέσα με τέλη Αυγούστου σκέφτομαι να πάω διακοπές μόνη σε κάποιο νησι..Έχει να μου προτείνει κάνεις κάποιο νήσι? Δυστυχώς η άδεια μου εγκρίθηκε τελευταία στιγμή οπότε πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω..
Αρκετούς solo travelers βλέπω στην Ανάφη που πάω τα τελευταία 2 χρόνια. Κάποιοι κάνουν κ free camping...
Μάλιστα στο συγκεκριμένο νησί δεν είναι κ δύσκολο να κάνεις και παρέες (εάν φυσικά θέλεις)
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.396
Likes
49.561
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Αναζητείται!
σκέφτομαι να πάω διακοπές μόνη σε κάποιο νησι..Έχει να μου προτείνει κάνεις κάποιο νήσι? Δυστυχώς η άδεια μου εγκρίθηκε τελευταία στιγμή οπότε πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω..
Πες μας λίγα παραπάνω ζητούμενα, για παράδειγμα συγκοινωνίες, παραλίες, νυχτερινή ζωή, τρόπος μετάβασης και γενικά τι σ' ενδιαφέρει, για να προτείνουμε κάτι πιο προσδιορισμένο.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
684
Likes
2.203
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ταξίδι-Όνειρο
?
Μόνη έχω περάσει μια χαρά Σέριφο, Αμοργό και Αστυπάλαια. Αλλά, όπως σου γράφουν και οι άλλοι, παντού μπορείς να περάσεις καλά. Αν δεν εξυπηρετούν οι συγκοινωνίες, νοικιάζεις μηχανή-αυτοκίνητο, εξαρτάται τι θέλεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.525
Μηνύματα
899.033
Μέλη
39.244
Νεότερο μέλος
ifi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom