Διακοπές μόνη/μόνος μου

Delmem31458

Banned
Μηνύματα
256
Likes
457
Η Ιος στιγματιζεται απο τους νιωτες. Οι τουριστες δεν ειναι κακοι, αλλα εινσι πολλοι και Αυστραλοι. Τα δρομακια της χωρας πηζουν, οι μαγαζατορες ριχνουν σπρωξιες να προχωρησουμε λες και ειμαστε μουσχαρια. Τα μπαρ ριναι πηχτρα. Δεν ξερω πως μπορεις να μιλησεις με τον οποιονδηποτε, αν σε ενδιαφερει αυτο. Ενα παιδι 18 ετων Γερμανος ηταν γειτονας μου. Βρηκε μια παρεα Αυστραλων και πινανε σφηνακια απο μπαρ σε μπαρ (μπομποσφηνακια). Μου ειπε "ως Γερμανος εχω την ικανοτητα να καταναλωνω μεγαλη ποσοτητα αλκοολ χωρις να μεθαω". Για εμενα αυτο δεν ειναι διασκεδαση.

Η αστυνομια εκανε ελεγχους σε Ελληνες ρωτωντας τους αν εχουν παει στρατο... Λιγους μηνες μετα συνεληφθη ο διοικητης του τμηματος για εκβιασμο νυχτερινων κεντρων
 

itsmylife24

Member
Μηνύματα
9
Likes
11
Γιατί δεν πας Μάλτα? 😀 Το εννοώ! Πολύ οικονομικά αεροπορικά, χαμός απο βραδινη ζωή, τελεια συγκοινωνία. Οκ δεν θα τρελαθείς με τις παραλίες αλλά θα δεις την Βαλέτα.
ήμουν αρκετά χρόνια εξωτερικό, οπότε θα 'θελα να πάω κάπου Ελλάδα...
 

itsmylife24

Member
Μηνύματα
9
Likes
11
Η Ίος παίζει να είναι από τα πιο παρεξηγημένα νησιά εν τω μεταξύ, θέλω να πάω κάποια στιγμή μόνο και μόνο για να διαπιστώσω κατά πόσο τα κλισέ ευσταθούν.

Η Σίφνος πάντα μια ωραία επιλογή και από όσο θυμάμαι με αρκετά καλές συγκοινωνίες.
Τελικά για Σίφνο είναι άκυρο, είχα βρει ένα διαμέρισμα αλλά πλέον για τις συγκεκριμένες ημερομηνίες που θέλω δεν είναι διαθέσιμο...Για 'Ιο σκέφτομαι οτι μπορεί να έχει μονο ηλικίες 18+, βρήκα κάτι και για Πάρο...Δεν ξέρω, όσο πλησιάζουν οι μέρες και δεν κλείνω κάτι στο τέλος δεν θα βρώ τιποτα..
 

Viajero93

Member
Μηνύματα
88
Likes
606
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική, Κούβα
Τελικά για Σίφνο είναι άκυρο, είχα βρει ένα διαμέρισμα αλλά πλέον για τις συγκεκριμένες ημερομηνίες που θέλω δεν είναι διαθέσιμο...Για 'Ιο σκέφτομαι οτι μπορεί να έχει μονο ηλικίες 18+, βρήκα κάτι και για Πάρο...Δεν ξέρω, όσο πλησιάζουν οι μέρες και δεν κλείνω κάτι στο τέλος δεν θα βρώ τιποτα..
Παρότι κι εγώ είμαι ένας αρκετά υπεραναλυτικός άνθρωπος και τα ''ζαλίζω'' τα πράγματα, σου προτείνω να καταλήξεις μέσα σου σε ποια νησιά κλίνεις πιο πολύ και ό,τι βρεις σε όσο γίνεται καλύτερη τιμή τις μέρες που θες να το ''χτυπήσεις'' χωρίς πολλά πολλά.
Όπου και να πας, καλά θα περάσεις και κάτι θα έχει να σου δώσει σίγουρα.
 

annoula

Member
Μηνύματα
348
Likes
820
Τελικά για Σίφνο είναι άκυρο, είχα βρει ένα διαμέρισμα αλλά πλέον για τις συγκεκριμένες ημερομηνίες που θέλω δεν είναι διαθέσιμο...Για 'Ιο σκέφτομαι οτι μπορεί να έχει μονο ηλικίες 18+, βρήκα κάτι και για Πάρο...Δεν ξέρω, όσο πλησιάζουν οι μέρες και δεν κλείνω κάτι στο τέλος δεν θα βρώ τιποτα..
Φολέγανδρο ή Αμοργό?
 

Efi.k

Member
Μηνύματα
19
Likes
77
Τελικά για Σίφνο είναι άκυρο, είχα βρει ένα διαμέρισμα αλλά πλέον για τις συγκεκριμένες ημερομηνίες που θέλω δεν είναι διαθέσιμο...Για 'Ιο σκέφτομαι οτι μπορεί να έχει μονο ηλικίες 18+, βρήκα κάτι και για Πάρο...Δεν ξέρω, όσο πλησιάζουν οι μέρες και δεν κλείνω κάτι στο τέλος δεν θα βρώ τιποτα..
Τη Ρόδο την έχεις σκεφτεί; Έχει καλή παραλία στην πόλη (την Έλλη ) καλή συγκοινωνία και απίστευτη παλιά πόλη για βόλτες.
 

itsmylife24

Member
Μηνύματα
9
Likes
11
Φολέγανδρο ή Αμοργό?
Φολεγάνδρο δεν βρήκα στη τιμη και στις ημερομηνίες που ψάχνω. Αμοργό βρήκα κάτι αλλα είναι σε ένα χωριό και όχι στη Χώρα και αύτο νομίζω θα με δυσκολέψει γιατί θα μετακινούμαι με συγκοινωνία...Και Σαντορίνη βρήκα κάποια σε καλή τιμή, οσο παραδοξο και αν ακούγεται, αλλα αν πάω θα είμαι ανάμεσα σε ζευγάρια..δεν ξέρω αν ενδείκνυται για μένα. Τείνω προς Ιο και λέω να το ρισκάρω..
Φολέγανδρο ή Αμοργό?
Φολέγανδρο δεν βρήκα κατι για τις ημερομηνίες και στη τιμή που έψαχνα..Αμοργό είχα βρεί ένα αλλά ήταν σε ένα χωριό της Αμοργού και δεν θα με βόλευε γιατί δεν θα έχω μεταφορικό μέσο..Μόλις έκλεισα για 'Ιο !! Ελπίζω να μην το μετανίωσω ¨))

Τη Ρόδο την έχεις σκεφτεί; Έχει καλή παραλία στην πόλη (την Έλλη ) καλή συγκοινωνία και απίστευτη παλιά πόλη για βόλτες.
Το είχα κοιτάξει αλλά δεν είχα βρει κάτι για τις ημερομηνίες που θέλω, έκλεισα για Ιο.. Σευχαριστώ πολύ ¨))
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.512
Μηνύματα
897.834
Μέλη
39.217
Νεότερο μέλος
Vaggelis19

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom