Ιταλία Βόρεια Ιταλία & Ρώμη

PanEf

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
????
μολις το ειδα ...το δινει στα 75 ευρω τη νυχτα....ωραιο φαινεται
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
839
Likes
916
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
μολις το ειδα ...το δινει στα 75 ευρω τη νυχτα....ωραιο φαινεται
Ναι ειναι πολυ γλυκουλικο... :romeo:
Αχ αντε καληνυχτα απο μενα...Νομιζω πως θα ονειρευτω Φλωρεντια αποψε για καποιο λογο.....:bleh::bleh:
 

AndyG

Member
Μηνύματα
78
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία-Αυστρία...
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες..!!!
Φλωρεντία έκλεισα στο Hotel Sole με 157 ευρώ για 2 βραδιές. Διάβασα εξαιρετικά σχόλια. Αν θες ρίξτο μια ματιά!
 

PanEf

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
????
Παιδια γνωρίζει καποιος,
1)ποια η διαφορα σε Romapass και Romapass & Piu ??
2)Μπορω να βγαλω αυτες τις κάρτες και απο το Roma-Termini??
3)Στο site του Βατικανού ποια επιλογή εισητηρίου με συμβουλεύετε να διαλέξω? (Δεν θελω ξεναγο)
4)Επίσης απο Roma-Termini ποιο μεταφορικό μέσω να παρω για το ξενοδοχειο μου στην περιοχή Piazza Navona??
5) και τέλος για την μεταφορα μου απο το Κέντρο προς το αεροδρομιο Ciampino, έχει κάποιος να προτείνει κάποιο μεταφορικό μέσο (πεταμε στις 10 το πρωι)???

Σας ευχαριστώ απαντήσετε ή όχι
 
Last edited by a moderator:

themargav

Member
Μηνύματα
135
Likes
24
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Παιδια γνωρίζει καποιος,
1)ποια η διαφορα σε Romapass και Romapass & Piu ??
2)Μπορω να βγαλω αυτες τις κάρτες και απο το Roma-Termini??
3)Στο site του Βατικανού ποια επιλογή εισητηρίου με συμβουλεύετε να διαλέξω? (Δεν θελω ξεναγο)
4)Επίσης απο Roma-Termini ποιο μεταφορικό μέσω να παρω για το ξενοδοχειο μου στην περιοχή Piazza Navona??
5) και τέλος για την μεταφορα μου απο το Κέντρο προς το αεροδρομιο Ciampino, έχει κάποιος να προτείνει κάποιο μεταφορικό μέσο (πεταμε στις 10 το πρωι)???

Σας ευχαριστώ απαντήσετε ή όχι
Από το Τέρμινι για πιάτσα Ναβόνα μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα λεωφορεία 40 και 64. Θα κατέβεις Largo Argentina και μετά είναι περίπου 10 λεπτά περπάτημα η πιάτσα Ναβόνα. Και τα δύο κάνουν σχεδόν την ίδια διαδρομή, αλλά το 40 είναι εξπρες, κάνει λιγότερες στάσεις, αλλά συνήθως είναι γεμάτο στο φουλ.
 
Last edited by a moderator:

PanEf

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
????
ιχυει οτι το λεωφορειο απο roma-termini για ciampino κανει περιπου 50 λεπτα ενω το τρενο απο trenitalia κανει περιπου 15 λεπτα και ειναι και φθηνοτερο???
 

mariaj

Member
Μηνύματα
320
Likes
419
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Ισχύει μόνο ως προς το κομμάτι του χρόνου μεταφοράς. Όντως το leonardo express είναι αρκετά πιο γρήγορο αλλά όχι πιο φθηνό. Όσα θα δώσεις για την μεταφορά αεροδρόμιο - κέντρο και κέντρο- αεροδρόμιο με το λεωφορείο θα τα δώσεις μόνο για την μία μεταφορά με το τρένο.
 

PanEf

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
????
1)ποια η διαφορα σε Romapass και Romapass & Piu ??
2)Μπορω να βγαλω αυτες τις κάρτες και απο το Roma-Termini??
3)Επίσης για ενα mini trip που θέλω να κάνω απο τη Φλωρεντία και να πεταχτω στην Pontedera & Pisa....Γνωρίζει κανείς αν υπαρχει μεταφορικό μέσο με επιστροφή???
 
Last edited by a moderator:

HKLEOPATRA

Member
Μηνύματα
328
Likes
1.338
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Το επόμενο !!!!
Δες στο σχετικό site τις διάφορες http://www.romapass.it/p.aspx?l=en&tid=2 μπορείς να την αγοράσεις απο το termini αλλα και on line. Ουσιαστικά η διάφορα είναι ότι με την Roma pass έχεις κάποια επιπλέον των δυο πρώτων μουσείων δωρεάν που είναι τα παρακάτω :Museo della Repubblica Romana e della memoria garibaldina, Museo Bilotti a Villa Borghese, Museo Canonica, Museo delle Mura, Museo Napoleonico and Villa di Massenzio (during Roma Pass validity period and in addition to the 2 free admissions).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.536
Μηνύματα
899.479
Μέλη
39.254
Νεότερο μέλος
DimiKl

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom