Ιταλία Βόρεια Ιταλία & Ρώμη

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.909
Likes
12.838
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Προφανώς οι προτιμήσεις μας είναι ακριβώς αντίθετες: Σιένα, Πίζα.
Λούκα θέλω πολύ να πάω κάποια στιγμή.
Όντως η σιδηροδρομική σύνδεση της Σιένα είναι προβληματική, αφού δεν έχει ουσιαστικά σιδηροδρομικό σταθμό. Εμείς δεν χρησιμοποιήσαμε ποτέ τρένο όσο ήμασταν εκεί γιατί είναι μεγάλη μανούρα να πας στο κοντινό σταθμό. Με λεωφορείο όμως νομίζω ότι χρονικά απέχει το ίδιο με τη Πίζα από τη Φλωρεντία.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.466
Likes
9.427
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
katkats said:
Με λεωφορείο όμως νομίζω ότι χρονικά απέχει το ίδιο με τη Πίζα από τη Φλωρεντία.
οι προτιμησεις του καθενος σεβαστες. μην επιμενεις ομως σε κατι που εχεις λαθος. κανει το λεωφορειο για Σιενα κατω απο 49' που κανει το τραινο για Πιζα?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.909
Likes
12.838
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Σκύβω το κεφάλι: το πιο γρήγορο δρομολόγιο κάνει 75', 26 ολόκληρα λεπτά διαφορά. Άρα νόμιζα λάθος.
 
Μηνύματα
76
Likes
67
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α-ΚΑΝΑΔΑΣ
Εάν δεν υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος που δεν νοικιάζετε αυτοκίνητο....θα σας έλεγα να το ξανασκεφτείτε......διότι στην Ιταλία και συγκεκριμένα στο Μιλάνο , (εάν ξεκινήσετε από εκεί)...έχω νοικιάσει 3 φορές αυτοκίνητο σε τιμή πάρα πολύ χαμηλή.....και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η συγκεκριμένη εταιρεία έχει τόσο φθηνές τιμές εκεί.....καμία σχέση με άλλες παρόμοιες χώρες και πολλές φορές και καμία σχέση στην τιμή με άλλες πόλεις της Ιταλίας....και είναι τόσο εύκολη η οδήγηση στην Ιταλία με τους αυτοκινητόδρομους που έχει και την πληρέστατη σήμανση που δεν θα δυσκολευτείς καθόλου....Οπότε αν απέριψες το αυτοκίνητο για οικονομικούς λόγους πιστεύοντας ότι με τα τρένα θα σου βγει πιο οικονομικά για αυτές τις μεγάλες αποστάσεις που έχεις να διανύσεις....θα σου πρότεινα να το ξαναδείς και θα διαπιστώσεις ότι με το αυτοκίνητο αν δεν θα σου βγεί πιο οικονομικά,θα είσαι εκεί γύρω στο ποσό
 

PanEf

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
????
Οκ να νοικιασω αυτοκινητο....αλλα αφου δεν θα μου χρειαστει τις 5 μερες στη Ρωμη & 3 στη Βενετια....να το πληρωνω για να καθεται?
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.936
Likes
3.927
Δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις... που θα κάθεται το αυτοκίνητο? θα το νοικιάσεις την μέρα που θα φύγεις από την Ρώμη και θα το παραδώσεις την μέρα που θα φτάσεις στη Βενετία... ο καλύτερος, οικονομικότερος και ανετότερος τρόπος να πας από την Ρώμη στη Βενετία...
 

PanEf

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
????
Εννοω οτι οκ το νοικιαζω(αλλα δεν θα το χρειαστω τις 2 μερες στη Βενετια & 5 Μερες στη Ρωμη) αφουλετε οτι και οι 2 αυτες πολεις θελουν περπατημα...αυτο εννοω οτι θα καθεται
 

PanEf

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
????
Γνωρίζει κάποιος επειδη έχω ψιλοχάσει τη μπάλα με τις μεταφορές..... ποιος είναι ο ευκολότερος τρόπος να πάω από αεροδρόμιο Milan-Malpensa στη Βενετία ??? και επίσης Απο Βενετία στη Φλωρεντία?(γιατί στην trenitalia δεν μου βγάζει επιλογή Florence)
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
764
Likes
280
Γνωρίζει κάποιος επειδη έχω ψιλοχάσει τη μπάλα με τις μεταφορές..... ποιος είναι ο ευκολότερος τρόπος να πάω από αεροδρόμιο Milan-Malpensa στη Βενετία ??? και επίσης Απο Βενετία στη Φλωρεντία?(γιατί στην trenitalia δεν μου βγάζει επιλογή Florence)
για δοκιμασε firenze
 

PanEf

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
????
οκ.... απο Malpensa αεροδρόμιο προς Milan πως θα παω... έχει κάπου να κλείσω απο τώρα εισιτήρια ???γιατι trenitalia δεν πρεπει να εχει
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
839
Likes
916
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
οκ.... απο Malpensa αεροδρόμιο προς Milan πως θα παω... έχει κάπου να κλείσω απο τώρα εισιτήρια ???γιατι trenitalia δεν πρεπει να εχει
Μalpensa Shuttle και σε παει στον Centrale....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.480
Μέλη
39.254
Νεότερο μέλος
DimiKl

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom