Ισπανία Βαρκελώνη - διαμονή

panpan

Member
Μηνύματα
6.982
Likes
27.946
Η easyJet πετάει από το τέρμιναλ T2c . Αν θυμάμαι καλά το aerobus A2 που πάει στο τέρμιναλ αυτό ξεκινά στις 5.30 από πλατεία Καταλονίας και θέλει 15-20 λεπτά για πλατεία Ισπανίας που είναι το δεύτερο ξενοδοχείο. Θα δω το ωράριο και θα σου πω. Αλλιώς πρέπει να βρούμε άλλο τρόπο.
 

Nitrous

Member
Μηνύματα
167
Likes
133
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
View attachment 447225
¨ακυρο το 5.30 που είπα.
Αυτό είναι το πρόγραμμα.
Ναι το είδα αλλά λέει 24h απλά από ότι κατάλαβα πριν Τίς 5:30 έχει κάθε 20μ.

αν ξέρεις και κάποιο άλλο ξενοδοχείο πες να δω

Ευχαριστώ πολύ
 

Nitrous

Member
Μηνύματα
167
Likes
133
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Ναι το είδα αλλά λέει 24h απλά από ότι κατάλαβα πριν Τίς 5:30 έχει κάθε 20μ.

αν ξέρεις και κάποιο άλλο ξενοδοχείο πες να δω

Ευχαριστώ πολύ
Έκλεισα στο παρακάτω
ILUNION Barcelona

Σαν επιλογή πως το βλέπεις σε θέμα τοποθεσίας;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.982
Likes
27.946
Είναι καλό τετράστερο ξενοδοχείο. Έχει δίπλα την Rambla del Pomplenou στην περίπτωση που
κάποιο βράδυ βαρεθείς να πας στο κέντρο. Όλες σου τις μετακινήσεις πρέπει να τις κάνεις με μετρό γραμμή 4 στάση Llacuna. Το θέμα είναι ότι είναι πιο μακριά από το αεροδρόμιο.
 

Nitrous

Member
Μηνύματα
167
Likes
133
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Βασικά σκέφτομαι για την επιστροφή.
Το αεροδρόμιο να πάρω ταξί τόσο νωρίς που είναι… Uber παίζει Βαρκελώνη
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.982
Likes
27.946
Cabify Barcelona. Κατέβασε την εφαρμογή και βάλε την διαδρομή να πάρεις μια ιδέα. Υπολογίζω γύρω στα 35 ευρώ. Έχω καιρό να το χρησιμοποιήσω και δεν θυμάμαι τις τιμές.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.168
Likes
2.016
Επανερχομαι στο θεμα γιατι το 2024 μας μπηκε δυναμικα!εχω κρατηση για Βαρκελωνη τελευταιο σκ Φλεβαρη(+2καθημερινες) κλεισμενη μεσω airbnb η οποια μαντεψτε,μου την ακυρωσε η host προφανως για να αυξησει την τιμη...με airbnb ειμαι στα μνματα αλλα επειδη δε βλεπω να βγαζω ακρη και μιας και ξενοδοχειο,δωματιο,καταλυμα κατω απο 500€ τα 3 βραδια ΜΕ ιδιωτικο μπανιο ΔΕΝ βρισκω και δεν προτιθεμαι να δωσω κ τοσα κιολας,θελω να μου πει αν ξερει κανεις γειτονιες οι οποιες ειναι το ΠΟΛΥ 1 ωρα με τα μεσα μπας και βρουμε κατι που να ναι της προκοπης και οχι χοστελ κ ουτε με κοινοχρηστο μπανιο(τι κακο κ αυτο με το εξωτερικο) μηπως και δεν κοιμηθουμε στα παγκακια οταν φτασουμε...σας ευχαριστω κ καλη χρονια!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.092
Likes
6.552
Επανερχομαι στο θεμα γιατι το 2024 μας μπηκε δυναμικα!εχω κρατηση για Βαρκελωνη τελευταιο σκ Φλεβαρη(+2καθημερινες) κλεισμενη μεσω airbnb η οποια μαντεψτε,μου την ακυρωσε η host προφανως για να αυξησει την τιμη...με airbnb ειμαι στα μνματα αλλα επειδη δε βλεπω να βγαζω ακρη και μιας και ξενοδοχειο,δωματιο,καταλυμα κατω απο 500€ τα 3 βραδια ΜΕ ιδιωτικο μπανιο ΔΕΝ βρισκω και δεν προτιθεμαι να δωσω κ τοσα κιολας,θελω να μου πει αν ξερει κανεις γειτονιες οι οποιες ειναι το ΠΟΛΥ 1 ωρα με τα μεσα μπας και βρουμε κατι που να ναι της προκοπης και οχι χοστελ κ ουτε με κοινοχρηστο μπανιο(τι κακο κ αυτο με το εξωτερικο) μηπως και δεν κοιμηθουμε στα παγκακια οταν φτασουμε...σας ευχαριστω κ καλη χρονια!
Εγώ είχα μείνει σε ένα Travelodge Poblenou. Επίσης δεν ξέρω αν έχεις δει ibis ή αν έχει κανένα easyhotel.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.168
Likes
2.016
Εγώ είχα μείνει σε ένα Travelodge Poblenou. Επίσης δεν ξέρω αν έχεις δει ibis ή αν έχει κανένα easyhotel.
Ειναι σε κομπλε αποσταση?θα το κοιταξω αν κ χθες που μπηκα μου κανε το site κατι κουλα...ibis ειναι στο 400ε-500ε,οπως και το easyhotel,πραγματικα δε καταλαβαινω γιατι ΤΟΣΗ μεγαλη αυξηση μου φαινεται αδιανοητο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.265
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom