Ισπανία Βαρκελώνη - διαμονή

paefstra

Member
Μηνύματα
13.654
Likes
43.897
Ειναι σε κομπλε αποσταση?θα το κοιταξω αν κ χθες που μπηκα μου κανε το site κατι κουλα...ibis ειναι στο 400ε-500ε,οπως και το easyhotel,πραγματικα δε καταλαβαινω γιατι ΤΟΣΗ μεγαλη αυξηση μου φαινεται αδιανοητο
Γιατι εκτος απο τους Ελληνες, οι λοιποι εχουν αυξησεις μισθων για να μη χαθει η αγοραστικη τους δυναμη τωρα με τον πληθωρισμο.
 

pan82

Member
Μηνύματα
716
Likes
908
Γιατι εκτος απο τους Ελληνες, οι λοιποι εχουν αυξησεις μισθων για να μη χαθει η αγοραστικη τους δυναμη τωρα με τον πληθωρισμο.
Άστα κλαφτα είμαστε και δυστυχώς είμαστε πλέον μόνο εμείς στην Ευρώπη έτσι. Καπότε θυμάμαι τα ξενοδοχεία εξωτερικό μας φαινόνταν και φθηνά και τώρα πλέον για τα βαλαντια μας είναι σα να ψαχναμε παλιά τα 5στερα.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.982
Likes
27.946
Γιατι εκτος απο τους Ελληνες, οι λοιποι εχουν αυξησεις μισθων για να μη χαθει η αγοραστικη τους δυναμη τωρα με τον πληθωρισμο.
Οι Ισπανοί που πήραν 30-40 ευρώ αύξηση, τρέχουν μεσ΄την τρελή τους την χαρά και κλείνουν
ξενοδοχεία.
 

pan82

Member
Μηνύματα
716
Likes
908
Οι Ισπανοί που πήραν 30-40 ευρώ αύξηση, τρέχουν μεσ΄την τρελή τους την χαρά και κλείνουν
ξενοδοχεία.
Νομίζω δε γεννάται κάποια σύγκριση αφού στην Ελλάδα ο βασικός τώρα ανήλθε στα επίπεδα πού ήταν πρίν 15 χρόνια όταν σε όλες τις άλλες χώρες από τότε απλά ανέβαινε τόσα χρόνια
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.168
Likes
2.016
Γιατι εκτος απο τους Ελληνες, οι λοιποι εχουν αυξησεις μισθων για να μη χαθει η αγοραστικη τους δυναμη τωρα με τον πληθωρισμο.
Μωρ ναι αλλα μεσα σ ενα χρονο εκαναν τοσο μεγαλη αυξηση μισθων και 3πλασιαστηκαν οι τιμες στα ξενοδοχεια???ακριβως την ιδια περιοδο το 23 για 3κλινο πληρωσα 350ε 3 βραδια πανω στη ραμπλας...τωρα το ιδιο ξενοδοχειο για 2κλινο 3 βραδια θελει 600ε...οτι ξενοδοχειο κοιταω στο κεντρο το βρισκω κ ως 1.000ε...δε κοιταω δα για Νεα Υορκη για τη Βαρκελωνη μιλαμε ας χαλαρωσουμε λιγο...Μαλδιβες αν εψαχνα θα βρισκα κ φθηνοτερα...
 

pan82

Member
Μηνύματα
716
Likes
908
Μωρ ναι αλλα μεσα σ ενα χρονο εκαναν τοσο μεγαλη αυξηση μισθων και 3πλασιαστηκαν οι τιμες στα ξενοδοχεια???ακριβως την ιδια περιοδο το 23 για 3κλινο πληρωσα 350ε 3 βραδια πανω στη ραμπλας...τωρα το ιδιο ξενοδοχειο για 2κλινο 3 βραδια θελει 600ε...οτι ξενοδοχειο κοιταω στο κεντρο το βρισκω κ ως 1.000ε...δε κοιταω δα για Νεα Υορκη για τη Βαρκελωνη μιλαμε ας χαλαρωσουμε λιγο...Μαλδιβες αν εψαχνα θα βρισκα κ φθηνοτερα...
Δυστυχώς δεν είναι μόνο η Βαρκελώνη, σχεδόν ότι πόλεις έχω ταξιδέψει η τιμή έχει διπλασιαστεί μέσα στη τελευταία τριετία. Ακόμα και Βαρσοβία το ίδιο ξενοδοχείο από 50€ ίδια περίοδο φέτος στα 120€. Φαντάσου για πόλεις όπως Παρίσι, Βαρκελώνη, Λονδίνο κλπ
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.654
Likes
43.897
Ανοιχτε ενα τοπικ για τη διαμονη να πουμε τον πονο μας μη σπαμαρουμε εδω. Αφου το θεμα ερχεται καθε τρεις και λιγο στην κουβεντα. Και προτασεις.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.982
Likes
27.946
,θελω να μου πει αν ξερει κανεις γειτονιες οι οποιες ειναι το ΠΟΛΥ 1 ωρα με τα μεσα μπας και βρουμε κατι που να ναι της προκοπης
Screenshot_2024-01-02-18-56-26-817_com.booking.jpg

με τα κριτήρια που έθεσες.
Έχει προαστιακό, Ο προαστιακός είναι απ' ευθείας από αεροδρομιο (Τ2)
Με προυποθέσεις δωρεάν μετακίνηση στο κέντρο. Πχ P. de Gracia (Μόνο ο προαστιακός)
Φιλική συμβουλή για κάποιον που διαβάζει το θέμα,
Το πάσχα των καθολικών είναι 31/3
Αυτό σημαίνει ότι ένα μήνα πριν θα γίνεται πανικός από σχολικές εκδρομές. Γάλλοι, Ιταλοί,
Βέλγοι κλπ. Είμαι πολλά χρόνια στην Βαρκελώνη. Πρώτη φορά βλέπω τόσο κόσμο
στις γιορτές.
 

alvadi

Member
Μηνύματα
568
Likes
3.161
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Καλημέρα. @panpan αυτο εδώ αξίζει στα 543€ για 4 βράδια;

Σημαντικό να είναι σε βολική και ασφαλή περιοχή.

Barcelona House Hotel in Barcelona | Official Website

Αν υπάρχει και άλλη πρόταση, δεκτή.
Η περιοχή είναι σούπερ, διπλα σε μετρό, στη πλευρά της γοτθικής. Ειχα μεινει 1 στενό πιο πάνω και μας ειχε βολέψει πολυ τοσο για την περιηγηση στη πολη όσο και για τη βραδινή μας έξοδο.

Για το ξενοδοχειο δεν έχω άποψη.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.982
Likes
27.946
Καλημέρα. @panpan αυτο εδώ αξίζει στα 543€ για 4 βράδια;

Σημαντικό να είναι σε βολική και ασφαλή περιοχή.

Barcelona House Hotel in Barcelona | Official Website

Αν υπάρχει και άλλη πρόταση, δεκτή.
Η περιοχή είναι σούπερ, διπλα σε μετρό, στη πλευρά της γοτθικής. Ειχα μεινει 1 στενό πιο πάνω και μας ειχε βολέψει πολυ τοσο για την περιηγηση στη πολη όσο και για τη βραδινή μας έξοδο.

Για το ξενοδοχειο δεν έχω άποψη.
Συμφωνώ με την φίλη μας. Κι εγώ το συγκεκριμένο ξενοδοχείο δεν το γνωρίζω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.265
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom