Γενικά Αναζήτηση προορισμού.

Viajero93

Member
Μηνύματα
88
Likes
606
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική, Κούβα
Τα γράφω κ στην ιστορία μου
Πορτογαλία - Ηφαιστειογενείς παράδεισοι καταμεσής του Ατλαντικού

Για 1η φορά Σάο Μιγκέλ που είναι κ το μεγαλύτερο κ έχει πολλά αξιόθεατα κ Τερσέιρα με διαμονή Angra do Heroísmo,στην ωραιότερη πόλη των Αζόρων κ μνημείο Ουνέσκο.

Απλώς να τονίσω πως επειδή πήγα Χειμώνα,ήταν όλα ευκολότερα.Νοίκιαζες επιτοπου ΙΧ, ενω τώρα φίλοι που θέλουν να πάνε φέτος το καλοκαίρι,ψάχνουν βδομάδες πριν κ δυσκολεύονται.
΄Ενα τέτοιο ταξίδι θα ήταν υπέροχο και την άνοιξη, πιστεύω, αν και γενικά τη ρίχνει τη βροχούλα του εκει από όσο έχω δει.

Υπέροχη η ιστορία σου παρεμπιμπτόντως.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.433
Likes
4.547
Ισπανία και Ιταλία ίσως να έχει ζέστη, αλλά εάν δεν σας πειράζει έχει άπειρα μέρη να επισκεφτείτε. Ένα 10ήμερο σε Ρήνο και Μοζέλα μεταξύ Κόμπλενζ, Τρίερ, Μαιντς, Βισμπάντεν, Ιντστάιν είναι ότι πρέπει για ξεκούραση. Όμορφα για καλοκαίρι είναι και στη Βόρεια Γερμανία Βρέμη, Αμβούργο, Λούμπεκ, Βίσμαρ, Σβέριν, Ροστοκ, Στραλσουντ. Εναλλακτικά Βέλγιο ή Ολλανδία ή και στις 2 χώρες.
 

World Traveller

New Member
Μηνύματα
4
Likes
7
Δεν μας λες και λεφτά; Γιατί σε βλεπω άρχοντα ενα μηνα πριν , Αύγουστο μηνα
Ιδέες για προορισμούς ζήτησα απο τα μέλη.Για το οικονομικό θα προβληματιστώ εγώ.Ευχαριστώ πάντως.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.409
Likes
21.479
Επόμενο Ταξίδι
Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Καλημέρα,έχουμε αποφασίσει να ''κατεβάσουμε ρολά'' για 10 μέρες τέλος Αυγούστου.Θέλουμε να πάμε κάπου να ξεκουραστούμε αλλά να μην είναι και τελείως ερημικά.Να έχουμε επιλογές σε αξιοθέατα ή εξόδους.Έχουμε ταξιδέψει αρκετά στην Ευρώπη και ψάχνουμε έναν προορισμό που δεν έχουμε πάει και να μας εντυπωσιάσει!!Έχω σκεφτεί Ιταλία και Ισπανία αλλά όχι στα πολύ τουριστικά.Αν κάποιος έχει πάει κάπου διαφορετικά και μπορεί να μας πει καμιά ιδέα,θα ήταν πολύ βοηθητικό!!
Τουλούζη και έχει πολλά ενδιαφέροντα τριγύρω της για να γεμίσεις τις μέρες σας.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.875
Likes
51.838
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Asturias, Cantabria και Γαλικια. Ωραιο φαγητο, δροσερα, εναλλαγη τοπιων, πανεμορφη αρχιτεκτονική, ε συγκριτικα λιγος τουρισμος σε σχεση με τα κλασικα.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.970
Likes
6.436
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Κι ομως η καλυτερη εποχη για Σκωτια ειναι η ανοιξη (Απριλης - Μαιος). Το καλοκαιρι αυξανονται οι βροχοπτωσεις.
Δεν αλλάζω με τίποτα την εποχή που πήγαμε εμείς.
Χειμώνας.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
4.053
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Δεν αλλάζω με τίποτα την εποχή που πήγαμε εμείς.
Χειμώνας.
Και μονο που νυχτωνει απο τις 3, φτανει για να πεις οτι δεν ειναι ιδανικη περιοδος. Αν περιοριστεις σε πολεις μονο, μπορει κ να μη σε νοιαζει τοσο. Αν θες να κανεις roadtrip, δεν αξιζει. Και δεν εξεταζω καν το θεμα καιρου.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.970
Likes
6.436
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Και μονο που νυχτωνει απο τις 3, φτανει για να πεις οτι δεν ειναι ιδανικη περιοδος. Αν περιοριστεις σε πολεις μονο, μπορει κ να μη σε νοιαζει τοσο. Αν θες να κανεις roadtrip, δεν αξιζει. Και δεν εξεταζω καν το θεμα καιρου.
Μία χαρά κάναμε Road Trip 7 ημερών και δεν μας έλειψε τίποτα. Το ότι νυχτώνει νωρίς, μπορεί για κάποιους να είναι αρνητικός παράγοντας αλλά προσωπικά εμάς δεν μας ενοχλεί.

Όσο για τον καιρό, οι φωτογραφίες που έχω με την τόση αγριάδα, με την ομίχλη σε κάποια σημεία, με το να παίρνω πρωινό στο Isle of Skye και να βλέπω την μαυρίλα του Ωκεανού όπως και η μυρωδιά από το καμένο ξύλο στις καμιναδες....δεν το αλλάζω με τίποτα και με καμιά εποχή.

Εδω στην Βαλτική κάναμε Road Trip τον Δεκέμβριο σε λευκό τοπίο επί 6 μέρες στους -17. Στην Σκωτία θα κολλήσουμε; 😊
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
1.737
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
σημασια δεν εχει που εχουμε παει εμεις χειμωνα και περασαμε καλα, αλλα απο τη μικρη μου εμπειρια η καλυτερη εποχη για τους περισσοτερους προοροσμους ειναι κοντα στο Πασχα... Απο Μαρτιο μεχρι Μαιο. Μεγαλη μερα και ιδανικος καιρος για περπατημα... Επισης τα λουλουδια που ανθιζουν και τα χρωματα της φυσης δεν περιγραφονται!
 

paykopete

Member
Μηνύματα
169
Likes
725
Επισης φανταστικα roadtrip γινονται Σεπτεμβριο Οκτωβριο σε χωρια με παραγωγη κρασιου (Ισπανια, Γαλλια, Ιταλια). Οι μυρωδιες ειναι ανεπαναληπτες! Τα χρωματα της αρχης του φθινοπωρου ειναι μαγικα και οι στασεις σε καθε χωριο για λιγο τσιμπι τσιμπι κ ενα κρασακι ειναι ονειρο!
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.512
Μηνύματα
897.836
Μέλη
39.217
Νεότερο μέλος
Vaggelis19

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom