Ακριβο μου ταξιδι

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.645
Likes
10.165
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Εκλεισα 3ημερο στη Μαδριτη το 2025 με κριτηριο οτι η πτηση επιστροφης ειναι μεσα στη νυχτα να κοιμηθουμε στο αεροπλανο για να εξοικονομησουμε ενα 100ρικο απο την τελευταια διαμονη.
Εκει μας φτασανε οι αθλιοι :p.
Μαρτύριο αυτή η πτήση. Και όλες οι πτήσεις της Aegean προς Ιβηρική χερσόνησο, βλέπεις τα πληρώματα και φτάνουν Αθήνα 6ώρα το πρωί ξεζουμισμένοι.

Το καλό είναι ότι το Barajas είναι κοντά στη πόλη και ότι το lounge τους είναι 24ωρο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.642
Likes
43.844
Μαρτύριο αυτή η πτήση. Και όλες οι πτήσεις της Aegean προς Ιβηρική χερσόνησο, βλέπεις τα πληρώματα και φτάνουν Αθήνα 6ώρα το πρωί ξεζουμισμένοι.

Το καλό είναι ότι το Barajas είναι κοντά στη πόλη και ότι το lounge τους είναι 24ωρο.
Το εχω ξανακανει απο Βαρκελωνη, Δουβλινο, Ταλιν. Μονο η ολονυκτια του Εδιμβουργου μου εχει ξεφυγει. Μ αρεσει παρα πολυ η ολονυκτια και πρωινο καφεδακι με 1,70 ευρω στο Ελ. Βενιζελος.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
685
Likes
2.824
Το εχω ξανακανει απο Βαρκελωνη, Δουβλινο, Ταλιν. Μονο η ολονυκτια του Εδιμβουργου μου εχει ξεφυγει. Μ αρεσει παρα πολυ η ολονυκτια και πρωινο καφεδακι με 1,70 ευρω στο Ελ. Βενιζελος.
Και ο υπνος (ή μισο υπνος) πανω στο αεροπλανο μετα απο μια ολοκληρη μερα ξεκωλοματος στον προορισμο
 

North66

Member
Μηνύματα
4.355
Likes
5.200
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Πτήση πήγαινε Ευρώπη μεταμεσονύχτια είναι χαμένη η επόμενη μέρα. Φτάνεις κομμάτια από το ταξίδι και την αϋπνία (και πολύ χειρότερα για όσους πρέπει να ταξιδέψουν και Αθήνα για την πτήση). Προτιμώ να κλείσω ένα δωμάτιο στον προορισμό ακόμα και στις 5 το πρωί και να κοιμηθώ μέχρι τις 11-12, παρά να γυρνάω στην πόλη κουρασμένος.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.642
Likes
43.844
Πτήση πήγαινε Ευρώπη μεταμεσονύχτια είναι χαμένη η επόμενη μέρα. Φτάνεις κομμάτια από το ταξίδι και την αϋπνία. Προτιμώ να κλείσω ένα δωμάτιο ακόμα και στις 5 το πρωί να φτάσω στον προορισμό και να κοιμηθώ μέχρι τις 11-12, παρά να γυρνάω στην πόλη κουρασμένος.
Δυστυχως ολες οι πτησεις της Aegean 7-8 το πρωι σημαινουν ξυπνημα στις 4-5 το πρωι και φτανουμε σαν ζομπι.
Αλλα εχει κυριως μεταμεσονυκτιες επιστροφης, ευτυχως.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.355
Likes
5.200
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Μιλάω για πτήσεις πήγαινε που φτάνουν στον προορισμό από 2 έως 4 τα χαράματα. Είσαι στην πόλη 5-6 το πρωί και αν πας σερί τη μέρα, είναι σκότωμα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.642
Likes
43.844
Μιλάω για πτήσεις πήγαινε που φτάνουν στον προορισμό από το 2 έως 4. Είσαι στην πόλη 5-6 το πρωί και αν το πας σερί, είναι σκότωμα.
Μονο στην πτηση για Ταλιν το εχω κανει, αλλα ηταν δωρεαν, οποτε οκ.
 

annoula

Member
Μηνύματα
366
Likes
861
Μιλάω για πτήσεις πήγαινε που φτάνουν στον προορισμό από 2 έως 4 τα χαράματα. Είσαι στην πόλη 5-6 το πρωί και αν πας σερί τη μέρα, είναι σκότωμα.
Ετσι ακριβως το Τυνιδα - Αθηνα! 2 ωρες πτηση κ λογω της ωρας εισαι πιο κουρασμενος απο υπερατλαντικο. Εχε χαρη που η Τυνησια ειναι μαγικη και αξιζει καθε κοπο.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.991
Likes
16.805
Ετσι ακριβως το Τυνιδα - Αθηνα! 2 ωρες πτηση κ λογω της ωρας εισαι πιο κουρασμενος απο υπερατλαντικο. Εχε χαρη που η Τυνησια ειναι μαγικη και αξιζει καθε κοπο.
Το ίδιο κ Τιφλίδα.Φτάσαμε ξεροί από κούραση μέσα στη νύχτα. Περιμέναμε μέχρι ξημερώματα βρούμε μαρσούτκα για Κουτάισι.Αλλά η Γεωργία ήταν υπέροχη.
 

annoula

Member
Μηνύματα
366
Likes
861
Το ίδιο κ Τιφλίδα.Φτάσαμε ξεροί από κούραση μέσα στη νύχτα. Περιμέναμε μέχρι ξημερώματα βρούμε μαρσούτκα για Κουτάισι.Αλλά η Γεωργία ήταν υπέροχη.
Αντιθετως, φοβερη πολυτελεια το Αθηνα - Πεκινο απευθειας της air china. Φτανεις ξεκουραστος τελειως, απολυτη ακριβεια στην ωρα απογειωσης, προσγειωση μια ωρα νωριτερα, ευγενεστατο προσωπικο. Καλα ειχα βεβαια κ την τυχη να χω κενη θεση διπλα μου την μαγικη στιγμη που ακουγεται το boarding completed😉
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.518
Μηνύματα
898.832
Μέλη
39.239
Νεότερο μέλος
Rosywillrose

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom