Ακριβο μου ταξιδι

Μηνύματα
130
Likes
732
Κάπου στη Σλοβακία σαν φοιτητής παλιά.

Φτάσαμε πολύ αργοπορημένοι σε σταθμό τρένου με συνέπεια να το χάσουμε το θηρίο .Και έπρεπε να περιμένουμε το επόμενο το πρωί για Μπρατισλάβα/βιέννη. Πάω να βρώ δωμάτια κάπου κοντά στο σταθμό δυο αν θυμάμαι τελικά δεν βρήκα γεμάτα ήταν . Οκ δεν πειράζει. Αλλά όλοι οι άλλοι εκνευρισμένοι μαζί μου σαν υπεύθυνος {έλεος ρε} που χάσαμε το τρένο αρχίζουν το κοντό και το μακρύ. Απάντησα με σαρκασμούς και ειρωνίες δεν διαφωνώ .Μεγάλη ένταση για λίγο. Μόύτρα όλοι σαν 12 χρονα. Μετά απο λίγο μας βάζει ο φύλακας για να ηρεμήσουμε στη τηλεόραση ΤΣΟΝΤΑ απο τις πολύ αυστηρώς ακατάλληλες. Τσόντα σε δημόσιο σταθμό του τρένου .χαχαχα.
Στανιάραμε.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.779
Likes
17.735
Εν τω μεταξυ αρχιζουν (τουλάχιστον εγω τωρα το πηρα πρεφα) και τα Flix train στη Γερμανία..
πηγε ο γιος μου σημερα απο Βερολινο σε Κολωνια με αυτό.. τι ειπες του λέω!!! εδω εμεις δεν εχουμε καν train και μπηκε και κει η Flix περα απο τα λεωφορεια;;;

FlixBus: Cheap Coach Travel Across the UK & Europe
Και απο οτι βλεπω σε ενα μηνα απο τωρα 30 ευρω πηγαινε ελα Βερολινο Κολωνια .. 5,5 ωρες ταξιδι..
Ανθρακες τελικά τα flixtrain και γενικά τα train στην Γερμανία μου λέει ο μικρός μου γιος ..
"γιατι του λεω;" στο πήγαινε (Βερολινο Κολονια) μου λέει ειχαμε περιπου 80 λεπτα καθυστερηση και στο ελα περιπου τα ιδια ασε που σταματουσε στη μεση του πουθενα λογω υπερθέρμανσης απο οτι μας λέγανε... επισης σβηνανε τα φωτα για λιγο και γινοταν πισσα σκοταδι .. στη επιστροφη δεν σταματησε σε ενα σταθμό .. κλαιγαμε τους επθβατες που χασαν την σταση.. " ειναι δυνατον" ναι και μαλιστα το συζητησαμε και με κατι παιδια Γερμανούς και μας ειπαν οτι ειναι πλεον τακτικο το φαινόμενο της καθυστερησης...

Οπότε Flixbus αν θελετε να ειστε on time... η και κει υπάρχουν καθυστερησεις;;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.642
Likes
43.844
Οπότε Flixbus αν θελετε να ειστε on time... η και κει υπάρχουν καθυστερησεις;;
Τα εισιτηρια απο Λιεγη για Μααστριχτ και μετα Ααχεν απλα τα πεταξαμε και πηραμε αλλα με τρενο. 1 ωρα καθυστερηση.
Απο Ααχεν για Βελγιο δεν τα πεταξαμε και φαγαμε την καθυστερηση 70 λεπτα κανονικοτατα.
Πρεπει να εχω παρει πανω απο 50 φορες flixbus σε διαφορες χωρες. Πρωτη φορα ειδα καθυστερηση πανω απο 10 λεπτα. Δεν ξερω με τι εταιρειες συνεργαζεται η flixbus στη Γερμανια, αλλα ειδα επισης πανβρωμικη τουαλετα που συνηθως ειναι πολυ καθαρες.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.965
Likes
15.448
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Να σας πω τιμές για κάμπινγκ Χαλκιδική να κλάψουμε παρέα ; 38€ το ζευγάρι τη μέρα με σκηνή 😂 με αυτά τα λεφτά πριν λίγα χρόνια βρίσκαμε δωμάτιο. Βέβαια η εμπειρία του κάμπινγκ είναι διαφορετική και ανεκτίμητη, αλλά πλέον δε θεωρείται ούτε αυτό οικονομική επιλογή. Δε θυμάμαι καθόλου ποσα είχαμε δώσει πέρσι και πρόπερσι, σίγουρα όμως πολύ λιγότερα.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.369
Likes
2.092
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Να σας πω τιμές για κάμπινγκ Χαλκιδική να κλάψουμε παρέα ; 38€ το ζευγάρι τη μέρα με σκηνή 😂 με αυτά τα λεφτά πριν λίγα χρόνια βρίσκαμε δωμάτιο. Βέβαια η εμπειρία του κάμπινγκ είναι διαφορετική και ανεκτίμητη, αλλά πλέον δε θεωρείται ούτε αυτό οικονομική επιλογή. Δε θυμάμαι καθόλου ποσα είχαμε δώσει πέρσι και πρόπερσι, σίγουρα όμως πολύ λιγότερα.
Ελαφόνησο 43Ε! (2 ενηλικες με σκηνη)
Οι δε bell tents 130!Ακριβό σπορ το glamping
 

annoula

Member
Μηνύματα
366
Likes
861
Το ίδιο κ Τιφλίδα.Φτάσαμε ξεροί από κούραση μέσα στη νύχτα. Περιμέναμε μέχρι ξημερώματα βρούμε μαρσούτκα για Κουτάισι.Αλλά η Γεωργία ήταν υπέροχη.
Νομίζω πλέον εχει κ η sky express Αθηνα - Τυφλίδα σε καλύτερες ώρες κ πολύ οικονομικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.518
Μηνύματα
898.832
Μέλη
39.239
Νεότερο μέλος
Rosywillrose

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom