Ένα μεγάλο Ευχαριστώ!

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Είμαι κοντά 11 μήνες γραμμένη σε αυτό το πολύ ενδιαφέρον Forum. Όλο αυτό το διάστημα διάβασα εξαιρετικά ενδιαφέρουσες ταξιδιωτικές εμπειρίες οι οποίες με διευκόλυναν πάρα πολύ στο σχεδιασμό του επόμενου (τότε φαινόταν ως πολύ μακρινό χρονικά σχέδιο) ταξιδιού μου. Μπορώ να πω οτι με ενέπνευσαν σε πολύ μεγάλο βαθμό. Ίσως χωρίς αυτές τις ιστορίες να ήμουν πολύ πιο διστακτική στον τρόπο πραγματοποίησης του ταξιδιού μου. Θέλω λοιπόν να ευχαριστήσω όλα τα μέλη του Travelstories για την πολύ αξιόλογη παρέα τους.
Ονομαστικά όμως θέλω να ευχαριστήσω ιδιαίτερα θερμά την Renata, τον Mpiftex , την Discolata και τον Elgeo για την μεγάλη τους προθυμία να με ενημερώσουν και να με κατατοπίσουν σε οτι γνώριζαν για το Βιετνάμ, την Καμπότζη και το Λάος. Παιδιά σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΕΡΜΑ, χωρίς τη βοήθειά σας θα είχα δυσκολευτεί πολύ περισσότερο στο σχεδιασμό και στην οργάνωση του ταξιδιού αυτού. :clap::clap::clap:
Φεύγουμε την Παρασκευή 20 Φεβρουαρίου (δεν το έχω πιστέψει ακόμη, μέχρι να μπω στο αεροπλάνο θα διατηρώ αμφιβολίες) και επιστρέφουμε στις 7 Απριλίου. Το πρόγραμμά μας περιλαμβάνει Καμπότζη και Λάος (το Βιετνάμ έμεινε για επόμενη φορά). Ξεκινάμε από Siem Reap για να δούμε το Angkor Watt, μένουμε περίπου μιά εβδομάδα εκεί, και εκεί είναι το μόνο σημείο που έχουμε κάνει κράτηση σε ξενοδοχείο, προωθούμαστε στην Phnom Penh, όπου βγάζουμε και βίζα για το Λάος και μετά προχωρούμε προς τα βόρεια για να περάσσουμε στα 4.000 νησιά του Λάος, από όπου συνεχώς προχωρούμε προς τα βόρεια μέχρι Luang Prabang και Luang Nam Phta. Επειδή όμως θα πάμε μόνοι μας και εντελώς ανεξάρτητα όλος αυτός ο σχεδιασμός είναι πιθανόν να αλλάξει καθ' οδόν.
Όσο μπορώ, εφόσον έχω πρόσβαση σε internet, θα σας ενημερώνω για το που βρισκόμαστε και το τι συναντάμε στο διάβα μας.

Σύντροφοι εν ταξιδίοις να είστε πάντα καλά!
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
ερση μου ,δλδ φευγεις την παρασκευη και γυρνας 7 του απριλη??

:pilot:καλο ταξιδι να εχετε!!να περασετε εκπληκτικα ,θα αναμενουμε ανταποκρισεις και παρε μεγαλο σημειωματαριο μαζι σου .εχεις πολλα να μας διηγηθεις!:clap::clap:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
ερση μου ,δλδ φευγεις την παρασκευη και γυρνας 7 του απριλη??
Ναι, αλλά ακόμη δεν το πιστεύω! Έχω γίνει προληπτική. Άμα δεις μια μυστήρια να κυκλοφορεί στην Τσιμισκή με μια πελώρια πλεξούδα σκόρδα θα ξέρεις.... Άσε που έχω βάλει την υπεραιωνόβια θεία μου να μας ξεματιάζει τρεις φορες την ημέρα. (Η θεία κρύβει χρόνια, ας μη μάθει λοιπόν οτι την αποκάλεσα υπεραιωνόβια και μου ρίξει καμιά κατάρα επί της κεφαλής μου).
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
ολα θα πανε καλα ,μην ανυσηχεις!γιατι ολοι εμεις εδω θα ευχομαστε για το καλυτερο!

υ.γ. σορυ που στο λεω αλλα και να σε εβλεπα στην τσιμισκη και να ηθελα να σε χαιρετησω ,πως?με την πελωρια πλεξουδα σκορδου θα ειχα εξαφανιστει στην βασ.ηρακλειου!:haha:!:bleh:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Καλό ταξίδι να έχεις..και να τα περάσεις τέλεια με πολλές ευχάριστες εκπλήξεις! :clap::clap::clap:
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
θα χορταριασει ο κηπος ερσηηηη...:bleh:
θα ξεραθουν οι πορτοκαλιες....:bleh:
θα βγαλουν δακο οι ελιες....:bleh:
ΚΑΙ ΕΣΥ θα παλευεις με τις κομπρες και τα ανακοντα(...λεμε τωρα):haha:

καλα να περασετε ,να προσεχετε και στο φαρμακειο βαλε και μερικα χαπια χαλαζολης.
στο επανιδειν:3519:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
6.004
Likes
9.683
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Δε χρειαζεσαι σκορδα και ξεματιασμα..εχεις τη θετικη σκεψη και τις ευχες ολων μας για το καλυτερο ταξιδι :)
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.963
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Ερση μου καλά να πάτε και να το διασκεδάσετε.θα σου κρατάμε νοερά συντροφιά.γράψε αν μπορέσεις από εκεί,αλιώς στείλε μηνυμα με καπνό και τάμ-τάμ...
καλό ταξίδι σε περιμένομε με χαρα!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.769
Likes
7.357
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Ωραιο ταξιδι ετοιμασες .... Σου ευχομαι να περασεις καταπληκτικα ..
θα περιμενω εντυπωσεις γιατι σκεφτομαι Καμποτζη - Λαος για του χρονου...
Μη ανησυχεις για το κακο ματι ... Εχεις τις ευχες και την αγαπη ολων μας
ειμαστε πολλοι και καλοι ανθρωποι και νικαμε τους "κακους" !!!
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
γιουπιιιιιιιιιι!!!!
bon voyage Ερση! και φαε μια lemon pie στη Λουανγκ Πραμπανγκ για μένα .. :)
ο,τι θες ακομα και εν μεσω ταξιδιου και μπορω να σε βοηθησω pm :) xxx
 

tanasis

Member
Μηνύματα
171
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ
Έρση σου εύχομαι καλό ταξίδι και όπως βλέπεις οι σκέψη μας θα είναι συνέχεια μαζί σου.

Μέσα στις ζούγκλες ένα πράγμα να θυμάσαι υπάρχουν 2000+ κόσμος (ίσως και 4000 μέχρι να γυρίσεις) που θα περιμένουν με αγωνία τις εμπειρίες σου απο τα ξένα.

Καλό ταξίδι και πάλι.

;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.543
Μηνύματα
899.744
Μέλη
39.257
Νεότερο μέλος
kateanderson

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom