Άνθρωποι

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.281
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
το πιο σωστο ειναι να μην υπαρχει ουτε κακος ελληνας, ουτε κακος παλαιστινιος ουτε κακος αμερικανος...καθε ανθρωπος κρινεται για τις πραξεις του και οχι για την εθνικοτητα....το να λεει καποιος οτι π.χ ο ταδε λαος ειναι αγενης δεν μπορει να βαζει σε ενα καλουπι ολου οσους κατοικουν εκει...υπαρχει κακος και καλος ελληνας και ισως για καποιον κακος να ναι αυτος που ο αλλος θεωρει καλο...ολα ειναι εν τελει υποκειμενικα ....
 

vukostas

Member
Μηνύματα
20
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΑΛΑΣΚΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΟΥΙ
θα συμφωνησω με καποια μελη οτι οι ευγενεστεροι ειναι οι Γερμανοι και Αυστριακοι, αλλα η ευχαριστη εκπληξη ηρθε απο τους Βρετανους , τους οποιους αντιμετωπιζα με σκεπτικισμο. τρομερα ευγενικοι σε ολους τους χωρους, και δεν μιλαμε για τουριστικα μερη αλλα για καθημερινες συνθηκες. δεν το λεω ελαφρα τη καρδια, φετος εχω παει 7 φορες και εχω μεινει αρκετα.. cheers mates.-
 

amantab

Member
Μηνύματα
133
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
Όπου γης και πατρίς...
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρος
Εγω παιδια εμενα 5 μηνες Λιθουανια,που εχει αναλογη πολιτικη ιστορια και τετοια αγενεια οσο στην Πραγα δεν βίωσα. Eva Kas εκτός του εστιατορίου εγώ θυμάμαι και μια τύπισσα στην πλατεία που πουλούσε hot dog...ξινό μου το βγαλε;)Συμφωνώ λοιπόν με τν fitziano. Όπως και αν χει γενικώς οι βορειότερες ημών χώρες δεν με ενθουσίασαν όσον αφορά συμπεριφορά και τρόπο ζωής. Τα άτομα με τα οποία ταίριαξα απόλυτα και πιστεύω ταιριάζει η ιδιοσυγκρασία μας πάαααρα πολύ είναι οι Πορτογάλοι!Πέρασα τέλεια εκεί!
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Επειδή πολλοί έχετε πάει Ισπανία, ποιά είναι η γνώμη σας για τους Ισπανούς;
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
Επειδή πολλοί έχετε πάει Ισπανία, ποιά είναι η γνώμη σας για τους Ισπανούς;
καλοί πρέπει να είναι... να σκεφτείς 2 μέλη μας παντρεύτηκαν (ή οκ παντρεύονται) κιόλας ισπανους... :bleh:
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.618
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
το ινδιανοι αναφερετε στους αμερικανους ιθαγενεις η στους ινδους? :D
Eννοούσα τους Ινδιάνους της Ν, Αμερικής ( στην Βορεια δεν πήγα, αλλά ετσι κι αλλιώς ειναι υπο εξαφάνιση)
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.281
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
καλα το υπεθεσα...ελπιζω να σχηματισω αποψη απο κοντα καποτε!!!!
 

muya

Member
Μηνύματα
207
Likes
71
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
καλοί πρέπει να είναι... να σκεφτείς 2 μέλη μας παντρεύτηκαν (ή οκ παντρεύονται) κιόλας ισπανους... :bleh:
:lol: καλοι ειναι! το επιβεβαιωνω!
βεβαια οπως κι η Ισπανια απ' ακρη σ' ακρη ειναι διαφορετικο το ενα μερος με το αλλο, ετσι και οι ανθρωποι!
Εγω θα ελεγα οτι ειναι απλοι, συμπαθητικοι ανθρωποι χωρις την ταση εντυπωσιασμου ας πουμε που εχουν οι Ελληνες ή (περισσοτερο) οι Ιταλοι. Θα ελεγα οτι ειναι καθαροι στις προθεσεις τους.
Αναλογα την περιοχη ειναι περισσοτερο ή λιγοτερο ανοιχτοι (στην Αραγον ας πουμε δεν ειναι και παρα πολυ ανοιχτοι!)
Ενα πραγμα που εχω γενικα παρατηρησει ειναι οτι δεν σε καλουν ευκολα σπιτι τους οπως ισως ειμαστε συνηθισμενοι εμεις, δηλ. αν ειναι να κανονισεις να συναντηθεις παντα αυτο θα ειναι σε καποιο μερος εξω, δεν εχω δει αυτο το περνα απο το σπιτι να κατσουμε και τα διαφορα δικα μας.
Επισης ενα θεματακι με τα αγγλικα το εχουνε, αν και αρκετοι καταλαβαινουν αγγλικα ειναι πολυ δυσκολο να συνεννοηθεις γιατι δε μιλανε (ή δε μιλανε καλα) και ενας απο τους λογους πιστευω οτι ειναι η μεταγλωτιση που υπαρχει απο τηλεοραση και σινεμα μεχρι το οτιδηποτε και φυσικα οι ανθρωποι δεν εχουν ακουσει πως προφερονται καποιες λεξεις και δυσκολευονται... (εχω προβλημα με τη μεταγλωτιση λεμε!)
να μας πει και η getxowoman πως ειναι οι Βασκοι γιατι εκει... ε, ειναι αλλος λαος!!! :)
 

shadow88

Member
Μηνύματα
185
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip στη Τοσκάνη..
Όλοι καλοι είναι....Για τους Έλληνες ακόμη δεν είπε κανείς τίποτα....:oops:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.368
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom