Wizz Air WizzAir -- Πληροφορίες - Ερωτήσεις

joanna7

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Η γουιζ ως τωρα ειναι η μοναδικη εταιρεια που χω πεταξει τα τελευταια 2 χρονια και δεν ειχε ποτε καθυστερηση στην ωρα αναχωρησης-αφιξης..απο την αλλη ολες οι εταιρειες σε φτανουν παντα με καθυστερηση...αν πετας απο Αθηνα δε πιστευω να εχεις θεμα,απ οτι εχω καταλαβει συνηθως ακυρωνει δρομολογια απο Θεσ/νικη
Ναι απο Αθήνα.Σε ευχαριστώ πολύ.
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
360
Likes
412
Δεν έχω καταλάβει αν συμφέρει και ποιους ταξιδιώτες συμφερει αυτό το συνδρομητικό προγραμμα, ένα άλλο ζήτημα επίσης είναι και το γεγονός ότι οι εταιρείες (γενικά) συχνά τροποποιούν τους όρους των προγραμμάτων τους και πρέπει συνέχεια να τα παρακολουθείς κτλ …..
π.χ. Στο συγκεκριμένο πρόγραμμα πληρώνεις 500€ η 600€ για να σου παρέχεται η δυνατότητα να κλείνεις last minute (έως 3 ημέρες πριν τη πτήση) ταξίδι με 10€ ανα διαδρομή + ανάλογη χρέωση για χειραποσκευή η βαλίτσα.

- καταρχήν 3 ημέρες πριν δεν ξέρεις αν θα βρεις διαθεσιμότητα,
- ποιος μπορεί να κανονίσει τόσο εύκολα last minute ταξίδια εξωτερικό π.χ. Άδεια, υποχρεώσεις,
- 10€ + χειραποσκευή αν το κλεισεις σχετικά νωρίς μπορεί να σου βγει τα ίδια περίπου τιμή με το last minute και χώρος τα 500€ ή τα 600€
 

andpsy

Member
Μηνύματα
326
Likes
778
Επόμενο Ταξίδι
Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Στο συγκεκριμένο πρόγραμμα πληρώνεις 500€ η 600€ για να σου παρέχεται η δυνατότητα να κλείνεις last minute (έως 3 ημέρες πριν τη πτήση) ταξίδι με 10€ ανα διαδρομή
- καταρχήν 3 ημέρες πριν δεν ξέρεις αν θα βρεις διαθεσιμότητα,
επειδή το εχω διαβάσει και αλλού και δεν ξερω αν το καταλαβαίνω λάθος, δεν είναι για κρατήσεις μέχρι 3 μερες πριν την πτηση;
Διότι αν ειναι μονο για για κρατησεις τις 3 τελευταίες μέρες πριν την πτήση, δεν αξίζει καθολου
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.120
Likes
1.710
Το pass είναι ήδη sold out (ή δεν διατίθεται) για το αεροδρόμιο της Αθήνας και πολλά άλλα. Με όριο χρηστών του προγράμματος ανά πτήση, υποχρεωτική κράτηση μόνο για έναν επιβάτη οπότε δυο γνωστοί/ζευγάρι θα πρέπει να κλείσουν ξεχωριστά, χωρίς εγγύηση ότι θα υπάρχει διαθεσιμότητα θέσης στην ίδια πτήση και για τον 2ο, χωρίς αποσκευή εκτός αν αγοράσεις πρόσθετο πακέτο ή την πληρώσεις, flat fee πέραν της συνδρομής, πιθανόν οι γνωστές back out περίοδοι (εμφανείς στους όρους των μηνιαίων πακέτων, στο διεθνές ωστόσο δεν αναγράφεται κάτι τέτοιο), αναρωτιέμαι πόσα πακέτα θα πωληθούν, από τα 10.000 που διατέθηκαν. Αυτά για το ετήσιο με τα 499€ (προωθητική ενέργεια για λίγες ημέρες, σύντομα στα 599€). Μηνιαίο δεν υπάρχει για την Ελλάδα.
Είναι όμως για κρατήσεις μέχρι τρεις μέρες πριν από την πτήση όπου συνήθως έχουν εκτοξευθεί οι τιμές, το μόνο θετικό (αν και αυτό πολλοί το διαβάσαν λάθος), η διαθεσιμότητα όμως τρεις μέρες πριν δεν ξέρω ποια θα είναι.
Αυτό που δεν κατάλαβα, αφού θεωρητικά το διεθνές πακέτο ισχύει για όλες τις πτήσεις, αν υπάρχει ο περιορισμός το αρχικό αεροδρόμιο να είναι αυτό για το οποίο αγόρασες τη συνδρομή. Αλλιώς αγοράζεις συνδρομή με αφετηρία οποιοδήποτε άλλο αεροδρόμιο είναι διαθέσιμο, δεν βγάζει και πολύ νόημα...
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.168
Likes
2.016
Τρέχατε φίλοι και φίλες.... Τυρί...η φάκα δεν ξέρω πού είναι... Αλλά 499 € το λες ευκαιρία,:xalara: Wizz MultiPass | Fly More, Save More
Τυρακι με τοσους λιγους προορισμους απο Αθηνα δε θα το λεγα...να μεναμε σε κανα Μιλανο ή Λονδινο που παει ΠΑΝΤΟΥ τοτε να το συζηταγαμε...
 

Sof Guru

Member
Μηνύματα
227
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Βουκουρέστι
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία, Αργεντινή
Καλημέρα στην ομάδα, καλά ταξίδια και καλό χειμώνα!
Ακυρώθηκε η πτήση μας με επιστροφή από Θεσσαλονίκη για Βουκουρέστι που ήταν προγραμματισμένη για Ιανουάριο και από ότι είδα χθες δεν θα πραγματοποιεί καθόλου πτήσεις από Θεσσαλονίκη για Βουκουρέστι τους χειμερινούς μήνες.
Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά ?
Δυστυχώς δεν βρήκα κάτι αξιόλογο για rebook αν και μου δυνόταν η δυνατότητα και έκανα refund .
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.400
Likes
49.603
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Αναζητείται!
Καλημέρα στην ομάδα, καλά ταξίδια και καλό χειμώνα!
Ακυρώθηκε η πτήση μας με επιστροφή από Θεσσαλονίκη για Βουκουρέστι που ήταν προγραμματισμένη για Ιανουάριο και από ότι είδα χθες δεν θα πραγματοποιεί καθόλου πτήσεις από Θεσσαλονίκη για Βουκουρέστι τους χειμερινούς μήνες.
Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά ?
Δυστυχώς δεν βρήκα κάτι αξιόλογο για rebook αν και μου δυνόταν η δυνατότητα και έκανα refund .
Απ' το να σου ακυρώσει την πτήση φτάνοντας στο αεροδρόμιο χίλιες φορές καλύτερα. Αν και δε μου χει τύχει η στραβή, δυστυχώς με όσα ακούω για τη wizz δε τη θεωρώ το ίδιο αξιόπιστη σε σχέση με άλλες Low cost.
Κλείσε με Ryan, προσφέρει το ίδιο δρομολόγιο από Θεσσαλονίκη κάποιες μέρες της εβδομάδας και σταθερά σε καλή τιμή.
 

Sof Guru

Member
Μηνύματα
227
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Βουκουρέστι
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία, Αργεντινή
Απ' το να σου ακυρώσει την πτήση φτάνοντας στο αεροδρόμιο χίλιες φορές καλύτερα. Αν και δε μου χει τύχει η στραβή, δυστυχώς με όσα ακούω για τη wizz δε τη θεωρώ το ίδιο αξιόπιστη σε σχέση με άλλες Low cost.
Κλείσε με Ryan, προσφέρει το ίδιο δρομολόγιο από Θεσσαλονίκη κάποιες μέρες της εβδομάδας και σταθερά σε καλή τιμή.
Έχω κλείσει ήδη , ακριβώς το ίδιο δρομολόγιο με Ryanair σχεδόν σε ίδια τιμή.
Απλά μου φάνηκε περίεργη η ακύρωση όλου του δρομολογίου.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.653
Likes
43.896
Έχω κλείσει ήδη , ακριβώς το ίδιο δρομολόγιο με Ryanair σχεδόν σε ίδια τιμή.
Απλά μου φάνηκε περίεργη η ακύρωση όλου του δρομολογίου.
Με τη wizz εισαι σιγουρος οτι η πτηση θα γινει 15 μερες πριν γιατι αλλιως πληρωνουν αποζημιωση. Ως και 16 μερες πριν ακυρωνουν χωρις προβλημα, δεν τους κοστιζει τιποτε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.250
Μέλη
39.247
Νεότερο μέλος
kyriakos2662

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom