Ηνωμένο Βασίλειο Travelcard London.

ElenaM

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Γεια σας και απο εμένα. Δηλαδή το οτι θα ειναι η χάρτινη κάρτα και το οτι πρέπει να την βγάλω απο σταθμό τρένου δεν με περιορίζει στο να μην χρησιμοποιήσω και τα αλλα μέσα μεταφοράς που αναφέρονται στο link που παρέθεσες;; Μπορω δηλαδή και στα αλλα μέσα μεταφοράς και ας ειναι η χάρτινη;;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.048
Likes
6.439
Σε όλα τα μέσα δηλαδή:tube,overground,dlr,buses,tfl rail,national rail(γραμμές τρένων που εξυπηρετούν σταθμούς που περιλαμβάνονται στις ζώνες της κάρτα σας), Emirates Air Line και river services με επιπλέον κόστος.
 

ElenaM

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Σε όλα τα μέσα δηλαδή:tube,overground,dlr,buses,tfl rail,national rail(γραμμές τρένων που εξυπηρετούν σταθμούς που περιλαμβάνονται στις ζώνες της κάρτα σας), Emirates Air Line και river services με επιπλέον κόστος.
Σε ευχαριστώ παρά πολύ!! Μια τελευταια ερώτηση,στην χάρτινη travel card χρειάζεται και φωτογραφία τύπου διαβατηρίου;
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
252
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Εχω διαβασει δυο φορες το παρον θεμα για να μην ζαλιζω με περιττές ερωτησεις.

Παρ’ όλα αυτά, μενουν καποια κενα και πασα βοηθεια δεκτη.

Εχω προγραμματισει Λονδινο Αρχες Μαιου. Πρωτη μου φορα.

Αφιξη – αναχωρηση αεροδρομιο Stansted με Ryanair και διαμονη 6 ημερων ξενοδοχειο στο Canning town .

Σκεπτομαι με λεωφορειο από αεροδρομιο στο Stratford . Εκει από γκισε Σιδηροδρομου, βγαζω 7day travelcard και εν συνεχίζω με Jupilee γραμμη για Canning town.

Ερωτηση 1η. Βρισκετε λογικο το προγραμμα? Εκδιδει το Stratford 7day travelcard με το απαραιτητο σηματακι για 2-4-1 ?

Ερωτηση 2η . Για να κανω χρηση του 2-4-1. Και να αποφυγω ουρες. Αγοραζω on line ένα εισιτηριο του θεματος που θελω , το τυπωνω και το δειχνω στο ταμειο εκτος ουρας? Και το δευτερο ατομο?

Ερωτηση 3η . Ποια διαδρομη περιπου κανει το τελεφερικ της Εμιρατες. Αξιζει?
 

despoinapan

Member
Μηνύματα
72
Likes
58
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα, Νεα Υορκη!
Εχω διαβασει δυο φορες το παρον θεμα για να μην ζαλιζω με περιττές ερωτησεις.

Παρ’ όλα αυτά, μενουν καποια κενα και πασα βοηθεια δεκτη.

Εχω προγραμματισει Λονδινο Αρχες Μαιου. Πρωτη μου φορα.

Αφιξη – αναχωρηση αεροδρομιο Stansted με Ryanair και διαμονη 6 ημερων ξενοδοχειο στο Canning town .

Σκεπτομαι με λεωφορειο από αεροδρομιο στο Stratford . Εκει από γκισε Σιδηροδρομου, βγαζω 7day travelcard και εν συνεχίζω με Jupilee γραμμη για Canning town.

Ερωτηση 1η. Βρισκετε λογικο το προγραμμα? Εκδιδει το Stratford 7day travelcard με το απαραιτητο σηματακι για 2-4-1 ?

Ερωτηση 2η . Για να κανω χρηση του 2-4-1. Και να αποφυγω ουρες. Αγοραζω on line ένα εισιτηριο του θεματος που θελω , το τυπωνω και το δειχνω στο ταμειο εκτος ουρας? Και το δευτερο ατομο?

Ερωτηση 3η . Ποια διαδρομη περιπου κανει το τελεφερικ της Εμιρατες. Αξιζει?





Πως και θα μεινεις Stratford μιας και ειναι η πρωτη φορα στο Λονδινο; Εννοω, γιατι να μη μεινεις πιο κοντα στο κεντρο;
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
252
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Οχι Stratford. Το ξενοδοχειο ειναι tο Ιβις στο Canning town. Βρηκα τιμη χωμα και επειδη ειναι διπλα στο μετρο, το ντουφεκισα. Ελπιζω να μην εκανα πατατα.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.048
Likes
6.439
Σκεπτομαι με λεωφορειο από αεροδρομιο στο Stratford . Εκει από γκισε Σιδηροδρομου, βγαζω 7day travelcard και εν συνεχίζω με Jupilee γραμμη για Canning town.

Ερωτηση 1η. Βρισκετε λογικο το προγραμμα? Εκδιδει το Stratford 7day travelcard με το απαραιτητο σηματακι για 2-4-1 ?

Ερωτηση 2η . Για να κανω χρηση του 2-4-1. Και να αποφυγω ουρες. Αγοραζω on line ένα εισιτηριο του θεματος που θελω , το τυπωνω και το δειχνω στο ταμειο εκτος ουρας? Και το δευτερο ατομο?

Ερωτηση 3η . Ποια διαδρομη περιπου κανει το τελεφερικ της Εμιρατες. Αξιζει?

1.Καλά το σχεδιάζεις,δες τα λεωφορεία της national express, σε κανενα 45λεπτο το πολύ θα είσαι εκει.
Ναι βγάζουν. Όπως θα κατέβεις απ'το λεωφορείο και πηγαίνοντας απ'το σταθμό τα εκδοτήρια του τρένου βρίσκονται στο δεξί σου χέρι,πρόσεξε, δεξιά σχεδον πριν μπεις στον σταθμό, είναι αν θυμάμαι.2 γκισέ. (Γιατί τα εκδοτήρια του underground βρίσκονται και αυτά δεξιά αλλά έχοντας μπει στο σταθμό.)

2. Online δεν αγοράζεις. Εκτυπώνεις,αν θες, το voucher απτο σπιτι σου και πάτε στο αξιοθέατο που θέλετε καο στο ταμείο τους λέτε για την προσφορά και τους δείχνετε τις καρτες σας.

3. Η διαδρομή οκ, δεν ειναι και συγκλονιστική, φυσικά για πρώτη φορά υπάρχουν περισσότερα και καλύτερα πράγματα να κάνεις.
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
252
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και τον χρόνο σου
1. Κατενοηθη .
2. Οπότε δεν γλυτώνω ουρά πάρα μόνο χρήματα ε ;
3. Δεν το προτείνεις βλέπω . Αν και με 3,5 ευρώ δεν είναι και άσχημη εμπειρία
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.134
Likes
1.988
Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και τον χρόνο σου
1. Κατενοηθη .
2. Οπότε δεν γλυτώνω ουρά πάρα μόνο χρήματα ε ;
3. Δεν το προτείνεις βλέπω . Αν και με 3,5 ευρώ δεν είναι και άσχημη εμπειρία
Ουρα δε γλυτωνεις σιγουρα αλλα γλυτωνεις πολλα χρηματα!εμεις το '16 σ ολα τα αξιοθεατα μ αυτη τη προσφορα ειχαμε παει...ακομα μετανιωνω που και για London Eye πληρωσα skip the line αντι με την προσφορα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.347
Μηνύματα
889.558
Μέλη
39.024
Νεότερο μέλος
Filio Mav

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom