Travel-wars: Παρίσι vs Ρώμη

Τravel-Wars: Παρίσι vs Ρώμη


  • Total voters
    369

fenia42

Member
Μηνύματα
3.976
Likes
15.615
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ

Samion

Member
Μηνύματα
10.472
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
το καλό με το θέμα αυτό είναι ότι εμπεριέχει απίστευτο όγκο πληροφοριών και λινκ..συνιστώ στα νέα μέλη να το διαβάσουν πάραυτα...
να σας δώσω κι άλλη μία..για μας η Γαλλία και οι γάλλοι είναι και θα είναι πάντα οι "πέρα από τις Άλπεις" και τίποτε παραπάνω. ουδέποτε θα φθάσουν τον πολιτισμό και το Αιώνιο φως της Ρώμης.

π.χ.
Provenza, sorprese d' Oltralpe
Provenza, sorprese d'Oltralpe - Viaggi Corriere.it
La battaglia Tav non seduce i cugini d' Oltralpe
La battaglia Tav non seduce i cugini d'Oltralpe - Repubblica.it » Ricerca
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Η αλήθεια είναι ότι όσο κι αν εκτιμώ το Γαλλικό πνεύμα,την ιστορία που κουβαλάει πάνω της η Ρώμη λίγες πόλεις στον κόσμο μπορούν να την αντικρούσουν.

Ξέρω,δίνω τροφή στον Samion με κάτι τέτοια,αλλά κάποιες αλήθειες είναι παγκόσμιες.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.472
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
εχουμε Θερμαικό ρε.
Εγώ θα σε ξεπλύνω με τον Τίβερη.
τιμή μου. δεν έχει εξάλλου καμμία σχέση με το βούρκο σας (του παρισιού εννοώ). μπορείς μόνο να το κάνεις από την αγαπημένη μου ponte Cavour?

amultimedia.quotidiano.net_data_images_gallery_2011_19677_tevere2.JPG
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.976
Likes
15.615
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
τιμή μου. δεν έχει εξάλλου καμμία σχέση με το βούρκο σας (του παρισιού εννοώ). μπορείς μόνο να το κάνεις από την αγαπημένη μου ponte Cavour?

amultimedia.quotidiano.net_data_images_gallery_2011_19677_tevere2.JPG
Ναι καλέ μου, καμιά σχέση. Τέτοια καταπράσινα νερά πρώτη φορά είδα κι εγώ.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.472
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Η αλήθεια είναι ότι όσο κι αν εκτιμώ το Γαλλικό πνεύμα,την ιστορία που κουβαλάει πάνω της η Ρώμη λίγες πόλεις στον κόσμο μπορούν να την αντικρούσουν.

Ξέρω,δίνω τροφή στον Samion με κάτι τέτοια,αλλά κάποιες αλήθειες είναι παγκόσμιες.
ακόμα και στο παιχνίδι πρέπει να εκφραστείς με πολύπλοκο τρόπο?
καταρχήν ψήφισε κι επειτα κ τροφή να μου δίνεις τι έγινε? πάρε ρε συ μια θέση (τη σωστή εννοω) και αντιμετώπισε τους βαρβάρους!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.472
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ναι καλέ μου, καμιά σχέση. Τέτοια καταπράσινα νερά πρώτη φορά είδα κι εγώ.
φυσικά mia cara. αφού το νερό ως γνωστόν δεν έχει χρώμα, παιρνει χρωμα από τις αντανακλάσεις. ούτε και το νερό στις λίμνες του alliaks έχει σμαραγδί χρώμα. από αντανακλάσεις το παίρνουν. και στη Ρώμη έχει το πράσινο από το καταπράσινο περιβάλλον, όχι το μολυβί άλλων πόλεων.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
ε ναι, πρέπει να ανοίγεις τα λινκ που βάζω. και να διαβάσεις κιόλας..βαρετό το ξέρω. είμαστε προθυμοι να βοηθήσουμε πάντως
Απ' το να διαβάζω τον "ηλεκτρονικό" Ιταλό Λιακό, προτιμώ τον αυθεντικό που δίνει και βιβλία κανονικά που γεμίζουν τη βιβλιοθήκη (και τα κάνω και δώρο άμα λάχει σε όσους πραγματικά θέλουν να δουν το φως το αληθινό)! :bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
900.066
Μέλη
39.269
Νεότερο μέλος
Wertom

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom