Travel-wars: Παρίσι vs Ρώμη

Τravel-Wars: Παρίσι vs Ρώμη


  • Total voters
    369

Samion

Member
Μηνύματα
10.472
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Χαίρομαι που επαναφέρατε και πάλι το θέμα στο προσκήνιο. Ευκαιρία να μεγαλώσει λίγο ακόμα η διαφορά ....
χαίρομαι που επανήλθες κι εσύ στο προσκήνιο. άλλος ένας για να βρίζω.
από πρεσβυωπία είπες πας καλά? δεν νομίζω. η διαφορά είναι πλασματική, όλοι το ξέρουμε, και θα μικρύνει.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.445
Likes
17.499
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Θυμίζω ότι είμαστε σε travel war. Άρα κάποιες "πολεμικές κραυγές" είναι επιτρεπτές εδώ. Αυτό δε σημαίνει ότι πρέπει να πλακωθείτε ε. :)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.602
Likes
29.766
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Με ποιο τραινο πας απο το Charles de Gaulle στο κεντρο με 1 ευρω; Αυτο που φερνει ο Αη Βασιλης τα Χριστουγεννα;
?9.10 έχει το εισιτήριο. Απλά ξέχασε να πληκτρολογήσει το 9 την τελεία και το 0.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Προφανώς έχεις προβλήματα όπως έχουμς όλοι μας και για αυτό σου βγαίνει αυτή η συμπεριφορά σε πάρα πολλά μηνύματα αλλά τα προβλήματα δεν διορθώνονται με το να συμπεριφέρεσαι με τρόπο που δεν τιμάει τους άλλους.Το να κάνει μια προσπάθεια επίσης κάποιος για να διορθωθεί για κάτι που του λένε πολλοί ότι είναι λάθος τον κάνει πιο αποδεκτό από τους άλλους ανθρώπους και σταδιακά βελτιώνει και την ζωή του και τα βάσανα η τουλάχιστον την αντίληψη για τα βάσανα.Είναι φαύλος κύκλος.
Ψοφας για ειρωνια μου φαινεται...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.602
Likes
29.766
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
για τη Ρώμη δεν είναι το war? μήπως άνοιξε νέο εδώ κ δεν το πήρα χαμπάρι? και γι αυτό ο τριπάκιας εξαπέλυσε το αντιιταλικό μένος του?
Τι, όποτε μας συμφέρει το θέμα γίνεται μόνο για το επίνειο του Βατικανού? 60-τόσες σελίδες τώρα μας έχεις πρ....ει μεταφέροντας "θετικά" στοιχεία από όλη την Ιταλία ως επιχειρήματα υπερ της Ρώμης... Διάβασε λίγο τι έχεις γράψει!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.472
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τι, όποτε μας συμφέρει το θέμα γίνεται μόνο για το επίνειο του Βατικανού? 60-τόσες σελίδες τώρα μας έχεις πρ....ει μεταφέροντας "θετικά" στοιχεία από όλη την Ιταλία ως επιχειρήματα υπερ της Ρώμης... Διάβασε λίγο τι έχεις γράψει!
κι άλλος με κόμπλεξ έναντι του Βατικανού..αυτό το αφήνω ασχολίαστο για να μην πυροδοτηθουν εντάσεις και δοθούν ευκαιρίες για έκφραση συμπλεγμάτων..
ανεφερα στοιχεία για τη Ρώμη ναι ή όχι? η απάντησή σας είναι για την εγκληματικότητα της Ιταλίας? μα τόσο χαμηλά έχετε πέσει που ούτε στοιχεία για τη Ρώμη δεν μπορείτε να βρείτε ή να σχολιάσετε?
όταν τα βρείτε τα ξαναλέμε..
Μενος; Σκληρη-για σενα- πραγματικοτητα θα το 'λεγα.
εννοούσα τις αστήριχτες κατηγορίες σου περί δολοφονιών του ιταλικού κρατους. μένος ήταν μία ευγενική λέξη. θα μπορούσα να πω κόμπλεξ ή και άλλες. αλλά ας μην βάζω λάδι στη φωτιά..το θέμα είναι σαφές ότι αφορά 2 πόλεις. υπονοούμενα έναντι θρησκευτικών ηγετών ή βαριές κατηγορίες σαν τις δικές σου είναι σαφές ότι δεν ανήκουν σε αυτό το θέμα και οι συγγραφείς τους ας κρατήσουν τα προσχήματα και να αποφύγουν παρόμοιες μικρότητες.
 

Elenik

Member
Μηνύματα
295
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
Το Παρίσι είναι εκτός συναγωνισμού. Νομίζω ότι θα κερδίζει σε όλα τα travel wars με όποια πόλη.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.707
δεν χαλαρώνεις λίγο? άσε τον Πάπα και την Ιταλία ήσυχες και ασχολήσου με το war. αν δεν σε διασκεδάζει, πήγαινε σε άλλα θέματα.
Με το τι θα ασχοληθώ είναι δική μου δουλειά και των συντονιστών.
Ο Παπας και η δική του Ρώμη όλη δική σου και να τη χαίρεσαι. Εμένα με ενδιαφέρει η Ρώμη του Ροσσελίνι και του Φελίνι. Την Ιταλία γιατί με διατάζεις να την αφήσω ήσυχη? Ο τελευταίος που έδινε τέτοιες διαταγές κατέληξε κρεμασμένος στο Μιλάνο.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.472
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Με το τι θα ασχοληθώ είναι δική μου δουλειά και των συντονιστών.
Ο Παπας και η δική του Ρώμη όλη δική σου και να τη χαίρεσαι. Εμένα με ενδιαφέρει η Ρώμη του Ροσσελίνι και του Φελίνι. Την Ιταλία γιατί με διατάζεις να την αφήσω ήσυχη? Ο τελευταίος που έδινε τέτοιες διαταγές κατέληξε κρεμασμένος στο Μιλάνο.
ασχολήσου με ότι νομίζεις. δεν ήταν διαταγή, προτροπή ήταν αν θέλεις να διασκεδάσεις εδώ που είναι παιχνίδι και αφορά τη Ρώμη κ το Παρίσι, ούτε Πάπα, ούτε Ιταλία. αλλά απ' ότι φαίνεται βγάζεις τα απωθημένα σου. go ahead και βγάλτα όλα. από μένα έχεις την άδεια αν αυτό σε κάνει να αισθανθείς καλύτερα.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.813
Likes
1.176
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
στο παρίσι την πόλη του έρωτα και του ρομαντισμου του κρασιού και του καμπαρέ, λογικό είναι να ξεφύγουν τα πραγματα κάποιες φορές και να υπάρξει και κάποια εγκληματικότητα... στη ρώμη παίρνεις μία πίτσα και πας για ύπνο... τι εγκλήματα να υπάρξουν? άμα είναι να βαρεθώ τη ζωή μου άσε καλύτερα... αλήθεια τι σχέση εχει η εγκληματικότητα με την ομορφιά μίας πόλης? αν είναι έτσι το ρίο της πάτρας είναι σαφώς πολύ καλύτερο από το ρίο της βραζιλίας! α και στο χωριό μου εχει να γίνει έγκλημα αιώνες να το βάλουμε σε travel war κι αυτό?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.472
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.028
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom