Travel-wars: Παρίσι vs Ρώμη

Τravel-Wars: Παρίσι vs Ρώμη


  • Total voters
    369

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
αδιαφορώ πλήρως για ότι έγραψες οφ τόπικ. γενικόλογες σάχλες. για ένα θέμα που είχε μεγάλη επιτυχία και συνεχίζει να διασκεδάζει αρκετούς. αφού ψήφισες κι εσύ (τη σάχλα σου) αραδιάζεις σάχλες. δεν μας αφήνεις λοιπόν με τις σάχλες σου να πάρουμε σειρά να γραψουμε κι εμείς καμμιά σάχλα?
Παρακαλώ. (αυξάνω το μήνυμα)
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.976
Likes
15.594
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Εγώ πάντως η μεγαλύτερη σάχλα που άκουσα είναι πως όσοι ψήφισαν Παρίσι έχουν πάει μόνο στη Ντίσνευ λαντ. Ελεοςςςςςςςςςςςςςςς.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.356
Likes
5.207
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Μην ξεχνάς ότι έχουν πιάσει και οι πρώτες ζέστες!:cool:
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Εγώ πάντως η μεγαλύτερη σάχλα που άκουσα είναι πως όσοι ψήφισαν Παρίσι έχουν πάει μόνο στη Ντίσνευ λαντ. Ελεοςςςςςςςςςςςςςςς.
Ναι, εγώ την είπα αυτή τη σαχλαμάρα. :rolleyes:
Γι' αυτό είναι τα travel wars, να λέμε βλακείες και να βγάζουμε το άχτι μας.
Συγγνώμη αν χαλάω την παριζιάνικη αισθητική σας με τις ρωμαϊκές σαχλαμάρες μου.:lol:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.472
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
την παριζιάνικη αισθητική σας
την ποιααα?:haha::haha::haha:
καλό ανέκδοτο..μου θυμίζει το άλλο ότι κάπου υπάρχει ελληνικό σπίτι που μαγειρεύουν γαλλική κουζίνα...:haha::haha::haha:
κι έπειτα και αρκετοί ψηφοφόρι της Ρώμης μονο Ντισνευ έχουν πάει. κι εγώ το ίδιο. τι άλλο να δεις εξάλλου που δεν το έχει η Ρωμη? τώρα όμως που άνοίξε το Valmontone πάει και η Ντίσνευ. όλοι Ρώμη πλέον!
 

d4ydr33m3r

Member
Μηνύματα
124
Likes
29
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Ψηφισα Παρισι.. Τωρα ομως θελω Ρωμη.. Οχι Παρισι.. Οχι Ρωμη..:roll:
Τι να πει κανεις; Ομορφες κ οι 2.. Δεν πεθαινω για καμια βεβαια αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα..
off topic
Καλα θα παω μια Ισπανια που προσωπικα την νιωθω στο "πετσι" μου, μου ειναι παραπανω απο οικεια με κανει κ νιωθω "σπιτι" μου..
 
Μηνύματα
1.619
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ρώμη...για την ιστορία της και τα μνημεία της αλλά και γιατί το φαγητό παίζει πολύ μεγάλο ρόλο στα ταξίδια μου και πολύ απλά το ιταλικό είναι η προσωπική μου αδυναμία.
Τώρα, και στις δύο πόλεις θα συναντώ τρομερά καλόγουστους ανθρώπους, χάρμα οφθαλμών, απλώς στη Ρώμη θα μου χαμογελάνε κιόλας..
Οφείλω να παραδεχτώ βέβαια ότι η Ρώμη υστερεί μακράν σε window shopping σε σχέση με Παρίσι. Μη μου λέτε για τους Ιταλούς μόδιστρους....οι ίδιοι πάνε και κάνουνε καλύτερες βιτρίνες στο Παρίσι.
Μακάρι να μπορούσα να πηγαίνω κάθε μήνα μια στη μία μια στην άλλη για να αποφασίσω καλύτερα :p
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.472
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
απολαύστε ομολογίες ψηφοφόρων του Παρισιού:

taver :
Η ευρύτερη περιοχή είναι σχετικά επικίνδυνη λόγω του κόσμου που μαζεύεται. Κάτι σαν Αγ. Παντελεήμονας Αθήνας, στο πιο έντονο. Το Pigalle ένα παραπάνω. Αν και, λόγω τουριστών, το πράγμα είναι συγκρατημένο (πιο πολύ θα φοβόμουν κοντά στο Gare du Nord παρά εκεί).

ANEL:
Η pigalle είναι underground περιοχή,με ότι αυτό συνεπάγεται..εγώ δεν θα έμενα εκεί.
άλλες πιθανότητες έχεις να σου συμβεί κάτι άσχημο,αν πας μια φορά επίσκεψη στη περιοχή και άλλη αν γυρίζεις εκεί κάθε βράδυ για να πας στο ξενοδοχείο σου..
http://www.travelstories.gr/%E5%F5%F1%FE%F0%E7/34162-%F3%F4%E1%E8%EC%EF%F2-pigalle-%F0%E1%F1%E9%F3%E9.html
Αγαπητά μέλη taver, ANEL ευχαριστουμε για την ειλικρινή ενημέρωση. τέτοιες φράσεις δεν θα ακούσετε ποτέ για τη Ρώμη.και ούτε θα πάμε ποτέ σε ένα μέρος για να φοβόμαστε να βγούμε έξω ή να ριψοκινδυνέψουμε τη ζωή μας. να ενημερώνετε τους μελλοντικούς επισκέπτες του παρισιού σας για την αναγκαιότητα σύναψης ασφάλειας ζωής και διαθήκης πριν φτάσουν.
εμείς θα συνεχίσουμε να απολαμβάνουμε με πλήρη ασφάλεια την Αιώνια Πόλη.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αγαπητά μέλη taver, ANEL ευχαριστουμε για την ειλικρινή ενημέρωση. τέτοιες φράσεις δεν θα ακούσετε ποτέ για τη Ρώμη.και ούτε θα πάμε ποτέ σε ένα μέρος για να φοβόμαστε να βγούμε έξω ή να ριψοκινδυνέψουμε τη ζωή μας. να ενημερώνετε τους μελλοντικούς επισκέπτες του παρισιού σας για την αναγκαιότητα σύναψης ασφάλειας ζωής και διαθήκης πριν φτάσουν.
εμείς θα συνεχίσουμε να απολαμβάνουμε με πλήρη ασφάλεια την Αιώνια Πόλη.
Αυτο ελειπε, σε ενα στρεμμα κεντρου να υπηρχαν και επικνδυνες περιοχες... Για ονομα της Μονικα!

Μ' αρεσει που προσπαθεις να πεισεις (μαλλον τον εαυτο σου) πως μια αξιοπρεπης πολη σαν το Παρισι ειναι χειροτερη απο τα μαρμαρενια αλωνια (βλ. Ρωμη).
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.472
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αυτο ελειπε, σε ενα στρεμμα κεντρου να υπηρχαν και επικνδυνες περιοχες... Για ονομα της Μονικα!
άλλος ένας αυτόκλητος υπερασπιστής της βαρβαρότητας, της φτηνιας, των χαιμαλιών με τα γνωστά μηδενικά επιχειρήματα...
με τι επίπεδο αντιπαρατιθεμαι...mio Dio..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.022
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom