Travel-wars: Παρίσι vs Ρώμη

Τravel-Wars: Παρίσι vs Ρώμη


  • Total voters
    369

Samion

Member
Μηνύματα
10.470
Likes
9.432
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Sorry για το off, αλλά τι έγινε χτες? Θα πάψουμε να αναμένουμε 1 ώρα τις βαλίτσες στο FCO? Για πες...
δε νομίζω ότι είναι οφ τόπικ. η κάθε πόλη είναι και το αεροδρόμιό της.
χτες εγκαινιάστηκε στο Φιουμιτσίνο το ακριβότερο (20 εκατ. Ε) και πιο σύγχρονο σύστημα διαχείρισης αποσκευών στην Ευρώπη. να μπει στο μάτι των κακεντρεχών..
Fiumicino, rivoluzione ai nastri cambia lo smistamento bagagli - Roma - Repubblica.it
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.938
Likes
3.930
Defkalion κανένα θέμα δεν είναι πολύ σκληρό για μένα. Εχω αντιμετωπίσει και χειρότερα στην αληθινή ζωή, πίστεψέ με.
Η ισχυρή υπεράσπιση των απόψεων, δε δικαιολογεί προσβλητικά σχόλια ή περιφρονητικές ατάκες που από κάποιους γίνεται συστηματικά. Και αυτό, επέτρεψέ μου να ξαναπώ, δεν υπόκειται σε κανόνες, αλλά στην ποιότητα των ατόμων. Νομίζω οτι δεν είμαι η μόνη που "παραπονούμαι" για κάτι τέτοιο, χωρίς αυτό να ισχυροποιεί τη θέση μου. Από μένα τέλος ο πόλεμος. Δεν είναι επί ίσοις όροις.
Τώρα εδώ η συντρόφισα κάπου έχει δίκιο... κάποιοι, ειδικά τώρα τελευταία, το έχουν παρακάνει με τα προσβλητικά σχόλια και τις περιφρονητικές ατάκες... Αλλά τι περιμένεις από τους υπερασπιστές της Ρώμης και τους θιασώτες της Alitaria... επίπεδο πεζοδρομίου...

Αυτό όμως συντρόφισα δεν σημαίνει ότι πρέπει να σκύψουμε το κεφάλι... δεν πρέπει με τίποτε να μας πάρουν φαλάγγι τα φαιδρά φερέφωνα της ρυπαρής αιώνιας πόλης... εμεις οι Παριζιάνοι πρέπει να τους ξεμπροστιάσουμε και να αντεπιτεθούμε... μην μασάς συντρόφισα επάνω τους... ξεμπρόστιασέ τους, πες τους για τα γυφτάκια στο Termini, τα ρυπαρά στενοσόκακα του Τραστέβερε, τον βάλτο που θέλει να λέγετε ποτάμι, τα ξίδια που ονομάζουν κρασιά, τα στρείδια που βαφτίζουν βόνγκολες, τις ασχημομούρες που μας πλασάρουν για καλλονές... πες τα όλα για να λουφάξουν στις τρώγλες τους που θέλουν να τις ονομάζουν παλάτια!!!

Ώξο ρε νούμερα, καβαλίστε τα ερείπια της Alitaria και πατήσετε τον παράδεισο που ονομάζεται Παρίσι μπας και ξεστραβωθείτε, άσχετοι ε άσχετοι...

υ.γ. Μόνο στη Eurodisney να μην πάτε είναι τρελλός πάτος...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.470
Likes
9.432
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αλλά τι περιμένεις από τους υπερασπιστές της Ρώμης και τους θιασώτες της Alitaria... επίπεδο πεζοδρομίου...
υ.γ. Μόνο στη Eurodisney να μην πάτε είναι τρελλός πάτος...
φαντάσου να παραδώσεις και το παιδί σε μας τους αλιταλιους να το πάμε Ρώμη..απαπα..
μα καλά αν δεν πάμε στη Eurodisney που θα πάμε? μας δουλεύεις? μα γιατί άλλο πάει κάποιος στο Παρίσι?
 

GTS

Member
Μηνύματα
7.007
Likes
20.173
Κι όλοι οι σιδηρόδρομοι (TGV) οδηγούν στο Παρίσι... Ολίγη τεκμηρίωση παραπάνω παρακαλώ?
Η Ρώμη δε χρειάζεται καμία τεκμηρίωση βάρβαρε φίλε της Λουτετίας....άντε να πασαλειφθείτε με κανά λαρδί βρε Φραγκο-Ούννοι, εσύ και ο μεσιέ Νικολό, γιατί από το πολύ χ***σιμο όξω από τα παράθυρα από τα γαλλάκια βρώμισαν μέχρι και οι Βερσαλλίες και τους τελείωσαν τα αρώματα με τα οποία κάλυπταν τη μπόχα οι Αντουανέττες...

Μάλλον η μπόχα της Λουτετίας έφτασε μέχρι τη Ρώμη και ενόχλησε τη φίλη μας....δε πειράζει, παίρνουμε το φταίξιμο πάνω μας που δεν την έχουμε ισοπεδώσει ακόμα να φυτέψουμε λαχανάκια και μπρόκολα...θα έχει και εύφορο έδαφος από τα λύματα και τις κοπριές του Σηκουάνα (που θα μας πείτε για τον Τίβερη ανιστόρητοι).
 

taver

Member
Μηνύματα
12.599
Likes
29.752
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Η Ρώμη δε χρειάζεται καμία τεκμηρίωση βάρβαρε φίλε της Λουτετίας....άντε να πασαλειφθείτε με κανά λαρδί βρε Φραγκο-Ούννοι, εσύ και ο μεσιέ Νικολό, γιατί από το πολύ χ***σιμο όξω από τα παράθυρα από τα γαλλάκια βρώμισαν μέχρι και οι Βερσαλλίες και τους τελείωσαν τα αρώματα με τα οποία κάλυπταν τη μπόχα οι Αντουανέττες...

Μάλλον η μπόχα της Λουτετίας έφτασε μέχρι τη Ρώμη και ενόχλησε τη φίλη μας....δε πειράζει, παίρνουμε το φταίξιμο πάνω μας που δεν την έχουμε ισοπεδώσει ακόμα να φυτέψουμε λαχανάκια και μπρόκολα...θα έχει και εύφορο έδαφος από τα λύματα και τις κοπριές του Σηκουάνα (που θα μας πείτε για τον Τίβερη ανιστόρητοι).
Δε μου λες εσύ, σε travel war Ρώμη vs. Virgin Islands τί θα ψήφιζες?
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.813
Likes
1.176
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Η Ρώμη δε χρειάζεται καμία τεκμηρίωση βάρβαρε φίλε της Λουτετίας....άντε να πασαλειφθείτε με κανά λαρδί βρε Φραγκο-Ούννοι, εσύ και ο μεσιέ Νικολό, γιατί από το πολύ χ***σιμο όξω από τα παράθυρα από τα γαλλάκια βρώμισαν μέχρι και οι Βερσαλλίες και τους τελείωσαν τα αρώματα με τα οποία κάλυπταν τη μπόχα οι Αντουανέττες...

Μάλλον η μπόχα της Λουτετίας έφτασε μέχρι τη Ρώμη και ενόχλησε τη φίλη μας....δε πειράζει, παίρνουμε το φταίξιμο πάνω μας που δεν την έχουμε ισοπεδώσει ακόμα να φυτέψουμε λαχανάκια και μπρόκολα...θα έχει και εύφορο έδαφος από τα λύματα και τις κοπριές του Σηκουάνα (που θα μας πείτε για τον Τίβερη ανιστόρητοι).
:haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha: δεν υπάρχεις λέμε.... καλά τι έγινε το παρισάκι πάει για διπλό σκορ στο χαλαρό? σάμιον τα μακαρόνια να είναι barilla!!!!:bleh:
 

Evmenis

Member
Μηνύματα
162
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
london baby
οταν η ρωμη ειχε παλατια το παρισι ηταν ενα χωριο με στρουγκες τι να λεμε τωρα.ακομα και η συγκριση ειναι ανιερη.ποιος τολμησε να της βαλει σε αντιπαραθεση?
ααα να μην ξεχασω και ποσο φιλοξενοι ειναι οι γαλλοι!!
λες και τους εχεις σκοτωσει την μανα ενα πραγμα
ρωμη for ever
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Aυτο το παραμυθι με την ευγενεια των Γαλλων δεν μπορω να το ξανα ακουω. Το σνομπ υφος των Γαλλων ειναι απολαυτικο και ακρως διασκεδαστικο. Αντιθετα οι χαζοχαρουμενοι Ιταλοι ειναι γλοιωδης.
 

Evmenis

Member
Μηνύματα
162
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
london baby
αααα σνομπ ηταν αυτο το υφος που ειχαν?δεν το ηξερα
εμενα μου φανηκε κατι αναμεσα σε "εχεις σκοτωσει τη μανα μου" και "εχω τρομερα εντερικα προβληματα".
αλλα αφου υπαρχει εστω και ενας ανθρωπος που το βρισκει διασκεδαστικο δεν τους κραταω κακια
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.544
Μηνύματα
899.761
Μέλη
39.258
Νεότερο μέλος
diona

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom