Travel-wars: Παρίσι vs Ρώμη

Τravel-Wars: Παρίσι vs Ρώμη


  • Total voters
    369

Samion

Member
Μηνύματα
10.470
Likes
9.432
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλά, εγώ δεν είμαι αντικειμενική γιατί λατρεύω τη Ρώμη, αλλά για το θέμα της καθαριότητας ας πούμε ότι "πειράχτηκα". Χιλιάδες άτομα αράζουν σε κάθε πλατεία, παγκάκι, σκαλί, συντριβάνι, πάρκο, πεζούλι και τρώνε παγωτά, πίτσες, κορνέτι, πίνουν μπίρες, κρασιά, καπνίζουν.
Πρώτον, όλοι αυτοί πώς κάθονται κάτω και δε σιχαίνονται;
Δεύτερον, και όλοι αυτοί να πετάξουν κάτω τα σκουπίδια τους το πρωί δε θα τα δεις. Εκτός αν άλλαξαν τόσο πολύ τα πράγματα σε ένα χρόνο, τι να πω...
ά όχι, εγώ δεν πειράχτηκα καθόλου. wars είναι εδώ δεν είναι οποιοδήποτε θέμα..
για την καθαριότητα έχουμε ξαναμιλήσει. κ σε κάποιον άλλο φάνηκε βρώμικη. όχι και οσμή ουρητηρίων όμως..
η Ρώμη για τον τουρισμό που υποδέχεται ΔΕΝ είναι βρώμικη. επαναλαμβάνω ότι αν πας στη Φοντάνα πρωί με 4000 τουρίστες σε 500 τετραγωνικά, ε θα σου φανεί βρώμικη. το ίδιο και το Κάμπο τις βραδυνές ώρες. όπως είπες το πρωί είναι όλα πεντακάθαρα. όποιος θέλει να αποφύγει τα στίφη των τουριστών να την επισκεφθεί χειμώνα. καλύτερες τιμές και καθόλου ουρές.
η Ρώμη δεν είναι μία μεγαλούπολη των 12 εκατομμυρίων. στο κέντρο της, πολύ μικρότερο από άλλων πρωτευουσών συνωστίζονται 20 εκατ. τουρίστες το χρόνο. όποιος θέλει άπλα δεν του κάνει η Ρώμη τέλος. πάει Παρίσι. ακόμα καλύτερα Μαιάμι.;)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.445
Likes
17.491
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ότι και να λέτε πάντως, το αποτέλεσμα δε βλέπω να αλλάζει, την κατάπιε τη Ρώμη η πόλη μας, παρά τις συνεχείς προσπάθειες των ρωμαιόφιλων για νοθεία της ψηφοφορίας (πρέπει να έφεραν και όλους τους ιταλούς τουρίστες να ψηφίσουν) :D
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.938
Likes
3.930
Samion τέρμα το παραμύθι σου για την Alitaria και την βρωμο- Ρώμη... πότε θα την κλείσετε την παράγκα σας ρε αδερφέ... στο στοίχημα η απόδοση για να χάσεις τις βαλίτσες σου με την Alitaria έπεσε στο 1,05!! Αυτό που κάνουν όλοι είναι να στέλνουν άδειες βαλίτσες και όταν αυτές χάνονται να εισπράτουν την ασφάλεια!! Μιλάμε για σούπερ μεροκάματο...

Όσο για το travel war μην λέμε ξανά τα ίδια... η Ρώμη είναι λίγο καλύτερη από τα Τίρανα και την Σόφια... νερό δεν έχεις να πιείς , βρωμοκοπάει από το πρωί μέχρι το βράδυ και τα γυφτάκια στην πέφτουν έξω από το Termini... άσε που δεν έχει και τίποτε να φας... κάτι βρωμοπίτσες και κάτι λασπωμένα ζυμαρικά... εγώ μέσα στο 2010 να πάω μία άντε δύο φορές ακόμη κι αυτό όχι για μένα αλλά για το παιδί... παραπάνω δεν πάω ούτε με σφαίρες...

Αυτά...
 

dreamer

Member
Μηνύματα
76
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
λατρεμένο Παρίσι ξανά...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία..Γη του Πυρός
Defkalion κανένα θέμα δεν είναι πολύ σκληρό για μένα. Εχω αντιμετωπίσει και χειρότερα στην αληθινή ζωή, πίστεψέ με.
Η ισχυρή υπεράσπιση των απόψεων, δε δικαιολογεί προσβλητικά σχόλια ή περιφρονητικές ατάκες που από κάποιους γίνεται συστηματικά. Και αυτό, επέτρεψέ μου να ξαναπώ, δεν υπόκειται σε κανόνες, αλλά στην ποιότητα των ατόμων. Νομίζω οτι δεν είμαι η μόνη που "παραπονούμαι" για κάτι τέτοιο, χωρίς αυτό να ισχυροποιεί τη θέση μου. Από μένα τέλος ο πόλεμος. Δεν είναι επί ίσοις όροις.
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Ότι και να λέτε πάντως, το αποτέλεσμα δε βλέπω να αλλάζει, την κατάπιε τη Ρώμη η πόλη μας, παρά τις συνεχείς προσπάθειες των ρωμαιόφιλων για νοθεία της ψηφοφορίας (πρέπει να έφεραν και όλους τους ιταλούς τουρίστες να ψηφίσουν) :D
Σκέφτηκα να φτιάξω πολλά id για να ψηφίσω πολλές φορές τη Ρώμη αλλά βαρέθηκα! Επειδή μας προκαλείς όμως μπορεί και να το κάνω :bleh:

η Ρώμη είναι λίγο καλύτερη από τα Τίρανα και την Σόφια... νερό δεν έχεις να πιείς , βρωμοκοπάει από το πρωί μέχρι το βράδυ και τα γυφτάκια στην πέφτουν έξω από το Termini... άσε που δεν έχει και τίποτε να φας... κάτι βρωμοπίτσες και κάτι λασπωμένα ζυμαρικά... εγώ μέσα στο 2010 να πάω μία άντε δύο φορές ακόμη κι αυτό όχι για μένα αλλά για το παιδί... παραπάνω δεν πάω ούτε με σφαίρες...
:haha::haha::haha:
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Το παρόν θέμα, όπως και τα υπόλοιπα wars είναι στην ενότητα των παιχνιδιών.
Ο σκόπός αυτής της ιδέας ήταν να παίξουμε και χρησιμοποιώντας όλα τα μέσα να υπερασπιστούμε την προτίμησή μας, ή να "θάψουμε" την προτίμηση του αντιπάλου.

Οπότε, τουλάχιστον εδώ, πιστεύω ότι όλοι οι τρόποι, "καλοί" και "κακοί" μπορούν να παίξουν κανονικά και δε θα έπρεπε να θεωρούμε ότι κάποιος ή κάποιοι μας ειρωνεύονται ή θεωρούν ότι "αυτοί ξέρουν καλύτερα" από εμάς.

Δεν είναι πληροφορίες, δεν είναι ταξιδιωτικές ιστορίες, δεν είναι τίποτα πέρα από ένα παιχνίδι.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.470
Likes
9.432
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Samion τέρμα το παραμύθι σου για την Alitaria και την βρωμο- Ρώμη... πότε θα την κλείσετε την παράγκα σας ρε αδερφέ... στο στοίχημα η απόδοση για να χάσεις τις βαλίτσες σου με την Alitaria έπεσε στο 1,05!! Αυτό που κάνουν όλοι είναι να στέλνουν άδειες βαλίτσες και όταν αυτές χάνονται να εισπράτουν την ασφάλεια!! Μιλάμε για σούπερ μεροκάματο...
Όσο για το travel war μην λέμε ξανά τα ίδια... η Ρώμη είναι λίγο καλύτερη από τα Τίρανα και την Σόφια... νερό δεν έχεις να πιείς , βρωμοκοπάει από το πρωί μέχρι το βράδυ και τα γυφτάκια στην πέφτουν έξω από το Termini... άσε που δεν έχει και τίποτε να φας... κάτι βρωμοπίτσες και κάτι λασπωμένα ζυμαρικά... εγώ μέσα στο 2010 να πάω μία άντε δύο φορές ακόμη κι αυτό όχι για μένα αλλά για το παιδί... παραπάνω δεν πάω ούτε με σφαίρες...
Αυτά...
η εταιρεία φυσάει και δεν πτοείται από τα κακεντρεχή σου σχόλια. μετά τους ευρωπαίους εμίρηδες, εμείς έχουμε τη μεγαλύτερη ανάπτυξη. οι χαμένες βαλίτσες ανήκουν στο παρελθόν μαζί με το παλιό σύστημα του FCO που από χτες ανήκει στην αιωνιότητα.
το παιδί αν δεν το πας στη Ρώμη πού θα το πάς? άντε κλείσε με το 50 άρικο της Easy 2-3 ημερήσια να του ανοίξεις τα μάτια που με τα Λονδινο-παρίσια το έχεις αμόρφωτο. αιδώς!
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Def το αποτέλεσμα δεν μας λέει τίποτα.. Και το χταπόδι να ψηφίσει Παρίσι, εμείς μένουμε Ρώμη....
Με τα σκουπίδια μας, τα λασπωμένα ζυμαρικά, τα χαλασμένα μηχανάκια ακύρωσης εισητηρίων, τις κολώνες, τα γυφτάκια στο τέρμινι,τους αγενείς Ιταλούς και χωρίς βαλίτσα!!!!


Προς φίλο Samion: Δε χάθηκε ο κόσμος να διαβάζεις πού και πού και κάνα
βιβλίο...

awww.stamoulis.gr_Images_Products_21533.jpg
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.470
Likes
9.432
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ότι και να λέτε πάντως, το αποτέλεσμα δε βλέπω να αλλάζει, την κατάπιε τη Ρώμη η πόλη μας, παρά τις συνεχείς προσπάθειες των ρωμαιόφιλων για νοθεία της ψηφοφορίας (πρέπει να έφεραν και όλους τους ιταλούς τουρίστες να ψηφίσουν) :D
είμαστε λίγοι και καλοί. και φανατικοί αφού παραμένει άσβεστο το War. δεν καταθέτουμε τα οπλα. είναι θέμα χρόνου. απλά οι ρωμαιόφιλοι είναι πιο διακριτικοί και δεν έχουν εκδηλωθεί ακόμα..;)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.470
Likes
9.432
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Def το αποτέλεσμα δεν μας λέει τίποτα.. Και το χταπόδι να ψηφίσει Παρίσι, εμείς μένουμε Ρώμη....
Με τα σκουπίδια μας, τα λασπωμένα ζυμαρικά, τα χαλασμένα μηχανάκια ακύρωσης εισητηρίων, τις κολώνες, τα γυφτάκια στο τέρμινι,τους αγενείς Ιταλούς και χωρίς βαλίτσα!!!!


Προς φίλο Samion: Δε χάθηκε ο κόσμος να διαβάζεις πού και πού και κάνα
βιβλίο...
και μενουμε και σε ουρητήρια. nessun problema.
μη με προκαλείς με προβοκατόρικες φωτο..αγνοώ την ύπαρξη αυτού του βιβλίου και αυτής της βάρβαρης γλώσσας, παράγωγο της ιταλικής. μόνο αυτό διαβαζω..
 

Attachments

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Samion τέρμα το παραμύθι σου για την Alitaria και την βρωμο- Ρώμη... πότε θα την κλείσετε την παράγκα σας ρε αδερφέ... στο στοίχημα η απόδοση για να χάσεις τις βαλίτσες σου με την Alitaria έπεσε στο 1,05!! Αυτό που κάνουν όλοι είναι να στέλνουν άδειες βαλίτσες και όταν αυτές χάνονται να εισπράτουν την ασφάλεια!! Μιλάμε για σούπερ μεροκάματο...
Λυπησου με πια! Με κοιταει ο κοσμος με τα γελια που εχω βαλει.
Νικολα πες τους και για τα ιταλικα ξιδια που τα σερβιρουν για κρασια.
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
οι χαμένες βαλίτσες ανήκουν στο παρελθόν μαζί με το παλιό σύστημα του FCO που από χτες ανήκει στην αιωνιότητα.
Sorry για το off, αλλά τι έγινε χτες? Θα πάψουμε να αναμένουμε 1 ώρα τις βαλίτσες στο FCO? Για πες...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.544
Μηνύματα
899.763
Μέλη
39.259
Νεότερο μέλος
diona

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom