Travel-wars: Παρίσι vs Ρώμη

Τravel-Wars: Παρίσι vs Ρώμη


  • Total voters
    369

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
τερατουργήματα τύπου Άιφελ-Ντεφάνς:shock::shock:
το διαβάσαμε κια αυτό από τον σάμιον....!!!!!! πες μας τι πίνεις και δε μας δίνεις σου βρε τα κιάντι εσοδείας 2003 είναι χάλια μη τα πίνεις ακου εκεί τερατούργημα ο eiffel που τον βλέπω και ανατριχιάζω...
Εσενα σε οινοποιεια στην Τοσκανη σε ειδαμε να τριγυρνας το καλοκαιρι....................
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.813
Likes
1.176
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Εσενα σε οινοποιεια στην Τοσκανη σε ειδαμε να τριγυρνας το καλοκαιρι....................
εγώ αγαπητή έχω γράψει κατ' επανάληψη ότι η Ιταλία είναι η ομορφότερη χώρα του κόσμου και το παρίσι η ομορφότερη πόλη του κόσμου οπότε ήμουν ξεκάθαρος...;)
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
770
Likes
315
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Οι σωστοι γευσιγνωστες εκτιμουν το filet tartare: Οι υπολοιποι τρωνε τις μακαροναδες τους και νομιζουν οτι κατι γινεται...
Κυρία, με όλο το σεβασμό, ακόμη και εσείς, φανατική λάτρης του Παρισιού, είμαι βέβαιος ότι σε κάθε ένα filet tartare που έχετε γευθεί, σας αντιστοιχούν πολλαπλάσιες fiorentine.
Δηλαδή όλοι θαυμάζουμε και εκστασιαζόμαστε μπροστά σε ένα filet tartare (ακόμη και το όνομα ...υποβάλει, ειδικά μάλιστα το πρώτο συνθετικό "filet" μου κάνει κάτι σε...φίνο, τρυφερό,...Μπιρζίτ Μπαρντό, τόοοτε, σα να λέμε, το δεύτερο "tartare" μου κάνει κάτι άγριο, βουβαλίσιο, σα να λέμε Τάταροι. Και τα δυό μαζί εντυπωσιακός συνδυασμός!!!) αλλά τρώμε fiorentina
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
εγώ αγαπητή έχω γράψει κατ' επανάληψη ότι η Ιταλία είναι η ομορφότερη χώρα του κόσμου και το παρίσι η ομορφότερη πόλη του κόσμου οπότε ήμουν ξεκάθαρος...;)
Ασε τα κοσμητικα επιθετα και απαντα ξεκαθαρα....
Σε ποιο απο τα 2 μερη εκανες το καλυτερο κεφαλι??? η πιο κοσμια, την καλυτερη κρασοκατανυξη??:bleh:
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.813
Likes
1.176
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Ασε τα κοσμητικα επιθετα και απαντα ξεκαθαρα....
Σε ποιο απο τα 2 μερη εκανες το καλυτερο κεφαλι??? η πιο κοσμια, την καλυτερη κρασοκατανυξη??:bleh:
στο παρίσι γιατί έχει καταπληκτικά λευκά και αυτά είναι τα αγαπημένα μου στην τοσκάνη από λευκά τζίφος....:D
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
770
Likes
315
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Ασυγκρατητο ναι, αυτο ομως εννοειται οτι δεν ειναι προσον. Ασε πρεπει να πληρωνει για να εχει... απ' οτι φαινεται τσαμπα καμια...
Νομιζω οτι στο μεσο ανδρικο κοινο πιο ζηλευτος ειναι ο Σαρκοζι με την ομορφη Καρλα του... η οποια ιταλικης καταγωγης Καρλα κατι ξερει και προτιμα γαλλους....
Κυρία έχετε υπ' όψιν σας ότι οι βουλευτές μας δεν αμοίβονται αλλά "αποζημιώνονται" μηνιαίως για τα "έξοδά" τους???. Ο κόπος τους, μας προσφέρεται ...δωρεάν.
Έτσι και ο περί ου ο λόγος. Δεν "πληρώνει", δεν αγοράζει. Αποζημιώνει όσες "θαυμάστριές" του κάνουν "έξοδα" για χάρη του (τραίνο,ταξί,τσιγάρα κλπ).
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Κυρία έχετε υπ' όψιν σας ότι οι βουλευτές μας δεν αμοίβονται αλλά "αποζημιώνονται" μηνιαίως για τα "έξοδά" τους???. Ο κόπος τους, μας προσφέρεται ...δωρεάν.
Έτσι και ο περί ου ο λόγος. Δεν "πληρώνει", δεν αγοράζει. Αποζημιώνει όσες "θαυμάστριές" του κάνουν "έξοδα" για χάρη του (τραίνο,ταξί,τσιγάρα κλπ).
Καλα ας τον αφησουμε αυτον τον θλιβερο ξεπουπουλιασμενο που ακομη και η γυναικα του τον βαρεθηκε...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Εχω να κανω δυο παρατηρησεις: Η φοβερη ιταλικη κουζινα εγγειται στο ψησιμο στη σχαρα ενος κομματιου κρεατος δεν αντιλεγω εξαιρετικης ποιοτητος;
Προσεξατε τη φοβερη ιταλικη φινετσα του μαγειρα; ψαθακι και προιστορικο μπλουζακι Robe di Kappa. Και μετα τολματε να λετε για τα Lacoste...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
899.928
Μέλη
39.265
Νεότερο μέλος
pantelis8

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom