The Official Offtopic v5

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

fenia42

Member
Μηνύματα
3.970
Likes
15.468
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Γιούρι Ζντοβτς μόνο!
Ρε παιδιά,μπασκετάκι μόνο έπαιζαν οι άνθρωποι,μη το ανάγουμε σε επιστήμη.
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.785
@Yorgos, ευτυχώς για σένα είσαι εκτός ελληνικής πραγματικότητας. Είσαι ευτυχής. Στην Ελλάδα η πλειοψηφία λειτουργεί με το γνωστό "η κατσίκα του γείτονα".
Δυστυχώς έχω προσωπική εμπειρία.
Από το λέγε- λέγε και γράφε - γράφε κάτι θα μείνει. Λάσπη στον ανεμιστήρα.
Όποιος προσπαθεί και κάνει σωστά τη δουλειά του, καταδιώκεται. Έτσι και με τον Γκάλη κυκλοφορούσαν πολλές μυθοπλασίες.

Με τιμή

ένας συνονόματός σου με εργασιακή εμπειρία (κυρίως στην Ελλάδα) 40 ετών.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.781
Likes
17.770
Παρόλο που είμαι ΠΑΟΚ θεωρώ ότι σαν αθλητής άλλαξε το μπάσκετ στην Ελλάδα για πάντα και μας έκανε υπολογίσιμη δύναμη.. ένας μόνο άνθρωπος και το κατάφερε .. μπορεί να είναι δύστροπος χαρακτήρας, φιλοχρήματος και να έχει ένα σωρό κουσούρια αλλά ο άνθρωπος είναι legend..
Ποιος δεν έχει κάνει λάθη;;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.902
Likes
52.037
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Σε Tweet του πριν λίγες ώρες ο Γκάλης χαρακτηρίζει τον Παυλάρα "πατέρα".
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.902
Likes
52.037
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
ευτυχώς για σένα είσαι εκτός ελληνικής πραγματικότητας. Είσαι ευτυχής. Στην Ελλάδα η πλειοψηφία λειτουργεί με το γνωστό "η κατσίκα του γείτονα".
Η αλήθεια είναι ότι αυτή η κατσίκα είναι ο βασικός λόγος που είμαι εκτός Ελλάδας. Αλλά δε σημαίνει ότι ο γείτονας σώνει και καλά είναι άγιος.
Από το λέγε- λέγε και γράφε - γράφε κάτι θα μείνει. Λάσπη στον ανεμιστήρα.
Να πούμε ότι ο Γκάλης ερωτήθηκε για το αν είχε συμφωνήσει να πάει στον ΠΑΟΚ και δεν το αρνήθηκε ποτέ...

ένας συνονόματός σου με εργασιακή εμπειρία (κυρίως στην Ελλάδα) 40 ετών.
Χαρά στο κουράγιο σου, θέλει πολλά συκώτια να δουλεύει κανείς στην Ελλάδα, εγώ δεν τα έχω.
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.785
@Yorgos, προσεγγίζουμε στις απόψεις μας. Και ο Παύλος ήταν μεγάλος και ο Γκάλης είναι μεγάλος.
Επαναλαμβάνω ότι το ζήτημα στην Ελλάδα είναι "η κατσίκα του γείτονα".
Κι εγώ αν και ζω σε παραθαλάσσιο και ειδυλλιακό περιβάλλον, αρχίζω να δραστηριοποιούμαι στο εξωτερικό.

@Yorgos, όσον αφορά στα συκώτια, έχεις δίκιο, είναι αναγκαία στην Ελλάδα.
Βέβαια είναι εύκολο να τα αποκτήσεις με την κατανάλωση malt Whisky ή/και malt Whiskey.
 
Last edited by a moderator:

Nikos86

Member
Μηνύματα
568
Likes
4.220
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Ο,τι και να εγινε με τον Γκαλη τοτε, (δεν τα ξερω καλα μιας και δεν τα εζησα, ειμαι 32 ετων) ο Παυλος βοηθησε πολυ οχι μονο τους βαζελους αλλα ολο το ελληνικο μπασκετ και εφερε παικτες που δεν θα τους βλεπαμε ουτε στα πιο τρελλα μας ονειρα στα ελληνικα γηπεδα αν δεν εβαζε βαθια το χερι στην τσεπη. Μια αξιοσεβαστη προσωπικοτητα που υπηρετησε με σοβαροτητα το ελληνικο μπασκετ, καμμια σχεση με τον πρεζακια τον γιο του! Αυτα απο εναν Ολυμπιακο!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.902
Likes
52.037
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
@Yorgos, όσον αφορά στα συκώτια, έχεις δίκιο, είναι αναγκαία στην Ελλάδα.
Βέβαια είναι εύκολο να τα αποκτήσεις με την κατανάλωση malt Whisky ή/και malt Whiskey.
Δυστυχώς δεν πίνω ούτε τζιτζιμπίρα φίλε μου.

καμμια σχεση με τον πρεζακια τον γιο του
Είθισται αυτό πάντως, τα παιδιά των αυτοδημιούργητων να είναι για τα μπάζα.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
568
Likes
4.220
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Είθισται αυτό πάντως, τα παιδιά των αυτοδημιούργητων να είναι για τα μπάζα.
Ναι αλλα ουτε ο Παυλος ηταν αυτοδημιουργητος με την κλασσικη εννοια του ορου. Μαζι με τον Θαναση κληρονομησαν απο τον πατερα τους την εταιρεια , φυσικα δεν ηταν τοσο μεγαλη, την επεκτειναν, αλλα δεν ειναι αυτο που λεμε ξεκινησαν απο το μηδεν. Παντως οπως και να χει καταλαβαινω τι θες να πεις.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.970
Likes
15.468
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
1A41673F-5D1C-4F2F-924A-F2310CCA2E2F.jpeg
Αφήστε τα μπασκετικά. Εντοπιστηκε εις Κιργιζίαν, διδυμος αδερφός πολυγραφικού ευγενούς πλην βρωμικου συμφορουμιτη που αγαπάει βαθέως λάσπη και ΕΣΣΔ.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.530
Μηνύματα
899.229
Μέλη
39.246
Νεότερο μέλος
Coco71

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom