The official off-topic

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

taver

Member
Μηνύματα
12.602
Likes
29.766
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Φανταζομαι η βαλιτσα δεν θα εχει δει ποτε της πως ειναι το παταρι-αποθηκη:D
Ε, δεν παίρνω όλες μου τις βαλίτσες μαζί σε όλα μου τα ταξίδια... Υπάρχουν και κάποιες που μετακινούνται 1-2 φορές το χρόνο το πολύ.
 
Μηνύματα
1.619
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Θέλω να μάθω αριθμό! Για πες! (όχι πτήσεων, ταξιδίων)
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Ε... 30 (τα 6 επαγγελματικά, τα 4 εντός Ελλάδας).

Το έτος έχει 365 μέρες και έκανες 30 ταξίδια,
δηλαδή ανα 12 μερες και ενα ταξίδι :rolleyes:.
Καθόλου άσχημα ;).
Μέγιστε σου εύχομαι να κατέβεις κάτω τις 10 μερες ανα ταξίδι :haha:
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.652
Likes
10.202
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Πες κανά tip για φαγητό, ποτό και ρακί (σαν κρητικός οφείλεις να μας πεις τα καλύτερα...)
Φαγητο:Εφαγα στην περιοχη Karaburma,αλλα δεν ηταν κατι το εξαιρετικο .. πιο πολυ με φαγητο απο ΠΕΚΑΡΑ την εβγαλα .. και επειδη υπαρχουνε πολλες γλυκατζουδες στο φορουμ να αναφερω οτι κρεπα τεραστιων διαστασεων nutella,μπανανα,μπισκοτο κανει 1,20 euro!! εφαγα 2 απανωτες ..

Ποτο: Να αποφυγετε το TUBE club . παραητανε fancy . οποιου του αρεσει η ELECTRO τοτε το Βελιγραδι ειναι ο παραδεισος του ..

Ρακι: 'Εμενα σε εναν φιλο μου απο Μαυροβουνιο και ειχε σπιτικη ρακι οποτε δεν δοκιμασα καθολου εξω . Βαζουνε γλυκανισο που εμενα δεν μου αρεσει τοσο,αλλα ενταξει δεν εχω παραπονο :D:D;);)
 
Μηνύματα
1.619
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ε... 30 (τα 6 επαγγελματικά, τα 4 εντός Ελλάδας).
Μέγιστε σου εύχομαι να κατέβεις κάτω τις 10 μερες ανα ταξίδι :haha:
Αφού σου λέει ότι θέλει να τα μειώσει ο άνθρωπος :bleh:

Άντε μωρέ, για 30 ταξίδια ζηλέυω; Πφφφ εγώ νόμιζα τουλάχιστον 128 :bleh::bleh:
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.159
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Φαγητο:Εφαγα στην περιοχη Karaburma,αλλα δεν ηταν κατι το εξαιρετικο .. πιο πολυ με φαγητο απο ΠΕΚΑΡΑ την εβγαλα .. και επειδη υπαρχουνε πολλες γλυκατζουδες στο φορουμ να αναφερω οτι κρεπα τεραστιων διαστασεων nutella,μπανανα,μπισκοτο κανει 1,20 euro!! εφαγα 2 απανωτες ..

Ποτο: Να αποφυγετε το TUBE club . παραητανε fancy . οποιου του αρεσει η ELECTRO τοτε το Βελιγραδι ειναι ο παραδεισος του ..

Ρακι: 'Εμενα σε εναν φιλο μου απο Μαυροβουνιο και ειχε σπιτικη ρακι οποτε δεν δοκιμασα καθολου εξω . Βαζουνε γλυκανισο που εμενα δεν μου αρεσει τοσο,αλλα ενταξει δεν εχω παραπονο :D:D;);)
Με τα club δε τα πηγαίνω καλά σε καμία χώρα μεγάλωσα μάλλον...:haha:
Έλεγα μήπως είχες καμιά καφάνα να προτείνεις...Εμένα που δε μου αρέσει η σοκολάτα θα βρω κανά γλυκάκι να φάω...???
Γλυκάνισο???....:(:(:(
 

taver

Member
Μηνύματα
12.602
Likes
29.766
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αφού σου λέει ότι θέλει να τα μειώσει ο άνθρωπος :bleh:
Ναι. Για πολλούς λόγους. Με πρώτο και κύριο, ότι με κουράζει. Όχι σωματικά, διανοητικά. Βρίσκω τον εαυτό μου σε μια ξένη χώρα να λειτουργεί μηχανικά και με μειωμένο ενδιαφέρον, όχι επειδή ο τόπος δεν έχει να του προσφέρει, αλλά επειδή ο ίδιος δε μπορώ να ανταποκριθώ στα ερεθίσματα. Δεν είναι τόσο τα πολλά ταξίδια, όσο η μικρή τους διάρκεια. Μέχρι π.χ. να συνειδητοποιήσω ότι βρέθηκα στη Ζυρίχη, έχω φύγει και βρίσκομαι στις Βρυξέλλες....
Υποσχέθηκα στον εαυτό μου το 2012 να περιορίσω στο 0 ή κοντά σ' αυτό τα πολύ σύντομα (=2 μέρες και κάτω) προσωπικά ταξίδια.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
μμμ... taver αρχίζεις να ωριμάζεις... :bleh:
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.976
Likes
15.604
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Νύσταξα συγγράφοντας. Κι έκανα κι ένα τσιγάρο όλο κι όλο από το πρωί.
Μήπως να γράφω στη δουλειά τις ταξιδιωτικές μου περιπέτειες;
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.652
Likes
10.202
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Με τα club δε τα πηγαίνω καλά σε καμία χώρα μεγάλωσα μάλλον...:haha:
Έλεγα μήπως είχες καμιά καφάνα να προτείνεις...Εμένα που δε μου αρέσει η σοκολάτα θα βρω κανά γλυκάκι να φάω...???
Γλυκάνισο???....:(:(:(
δεν ειμαι γλυκατζης για να σε βοηθησω .. Η διαφορα ειναι οτι ο γλυκανισος δινει πιο γλυκια γευση,απλα εγω εχω συνηθισει την ρακι χωρις γλυκανισο .. Μια χαρα ειναι και με γλυκανισο,nema problema ..
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.159
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
δεν ειμαι γλυκατζης για να σε βοηθησω .. Η διαφορα ειναι οτι ο γλυκανισος δινει πιο γλυκια γευση,απλα εγω εχω συνηθισει την ρακι χωρις γλυκανισο .. Μια χαρα ειναι και με γλυκανισο,nema problema ..
Καλά κι εγώ του αλμυρού και του ποτού είμαι περισσότερο γλυκά τα θέλω ελαφριά αλλά τσίπουρο με γλυκάνισο που έχω πιεί δε μου αρέσει οπότε υποθέτω θα μοιάζει. Ρακί με φρούτα υπήρχε π.χ αγριοκέρασο? Πες και τιμή για μπύρες, επίσης μήπως πήγες στη λέσχη των ταξιδιωτών?
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.042
Μέλη
39.268
Νεότερο μέλος
AnitaDag

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom