The official off-topic v3. ®

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

fenia42

Member
Μηνύματα
3.974
Likes
15.536
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Τι είναι η ορθοσωμική; Εγώ κάνω TRX! (πολύ ενθουσιάζομαι που πρώτη φορά στη ζωή μου μπορώ να το παίζω αθλητική)
Ήπια άσκηση, χωρίς κραδασμούς, που βοηθά στη σωστή στάση του σώματος.
Αν απεχθάνεσαι το αερόβιο -όπως εγώ- είναι ό,τι καλύτερο για μυική ενδυνάμωση (μετά τη γιόγκα και το πιλάτες βεβαίως βεβαίως,αλλά από αυτά έχει το πρόγραμμά μου).
http://www.fitnesstogether.gr/synergates/?show=arthro&&ar=13
 
Μηνύματα
1.619
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ήπια άσκηση, χωρίς κραδασμούς, που βοηθά στη σωστή στάση του σώματος.
Αν απεχθάνεσαι το αερόβιο -όπως εγώ- είναι ό,τι καλύτερο για μυική ενδυνάμωση (μετά τη γιόγκα και το πιλάτες βεβαίως βεβαίως,αλλά από αυτά έχει το πρόγραμμά μου).
Ορθοσωμική
Μοιάζει λίγο με το δικό μου



και το καλό είναι ότι μόλις ανοίξει ο καιρός ασκούμαστε στη φύση.

Πιλάτες ψήνομαι πολύ...Ναι απεχθάνομαι αερόβια - μια δυο φορές δοκίμασα και ήμουν απαράδεκτη
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.974
Likes
15.536
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
TRX κάνει κι η Βανδή. Είναι για γράμμωση. Δοκίμασε στο γυμναστήριο αίθουσες χωρίς αερόβιο & βάρη. Πιλάτες , γιόγκα, ορθοσωμική. Αν και αυτά διδάσκονται καλύτερα σε μικρά τμήματα, εκτός γυμναστηρίου.
Το αερόμπικ είναι ό,τι χειρότερο υπάρχει κυρίως για τα γόνατα. Και για κάψιμο θερμίδων εγώ προτείνω ανεπιφύλακτα zumba. Σήμερα κάναμε reggaeton και έφαγα λευκό ψωμί χωρίς τύψεις :) :)
 
Μηνύματα
1.619
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
TRX κάνει κι η Βανδή. Είναι για γράμμωση. Δοκίμασε στο γυμναστήριο αίθουσες χωρίς αερόβιο & βάρη. Πιλάτες , γιόγκα, ορθοσωμική. Αν και αυτά διδάσκονται καλύτερα σε μικρά τμήματα, εκτός γυμναστηρίου.
Το αερόμπικ είναι ό,τι χειρότερο υπάρχει κυρίως για τα γόνατα. Και για κάψιμο θερμίδων εγώ προτείνω ανεπιφύλακτα zumba. Σήμερα κάναμε reggaeton και έφαγα λευκό ψωμί χωρίς τύψεις :) :)
Δεν πάω σε γυμναστήριο, είναι γυμναστική στη φύση. Μόνο το TRX έχουμε διαθέσιμα, κάποιες μπάλες και το σώμα :) Ωραία είναι, νομίζω θα με κερδίσει.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.974
Likes
15.536
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Δεν πάω σε γυμναστήριο, είναι γυμναστική στη φύση. Μόνο το TRX έχουμε διαθέσιμα, κάποιες μπάλες και το σώμα :) Ωραία είναι, νομίζω θα με κερδίσει.
Α ωραία τότε! Καλή αρχή :clap:
 

GTS

Member
Μηνύματα
7.007
Likes
20.173
Δεν τον έχει τον Φερέρ ο Παγδατής... με τίποτα... όσο και να κραυγάζουν οι έλληνες στις εξέδρες.

Η ματσάρα που περιμένει όλη η πόλη τώρα είναι το Σάββατο, Φέντερερ εναντίον Τόμικ.
Ενημερωμένος βλέπω ο Δευκ.....ο Φερέρ δε χάνει, μιλάμε για παίκτη-ρομπότ, μπορεί να παίζει και 40 ώρες συνεχόμενα και απλά να νιώσει ένα μικρό πιάσιμο στα πόδια. Μιλάμε για μαραθωνοδρόμο (και φυσικά φοβερό τεννίστα, όπως όλοι αυτοί βέβαια, από το Νο1 μέχρι το Νο100).

Πρόβλεψη: Φερρέρ στα 3 (3-0).

Η ματσάρα του Σαββάτου που λες θα είναι άλλο ένα καλό μάθημα για τον ταλαντούχο μικρό που έβγαλε λίγο γλώσσα...καλό το (καλώς εννοούμενο) θράσος, η μαγκιά, η αυτοπεποίθηση, αλλά όταν παίζεις με τον Μαέστρο, να ελπίζεις σε ένα μικρό θαύμα και μόνο. Είναι αυτό που λέμε, είσαι νινί ακόμα...

Πρόβλεψη: Φέντερερ στα 4 (3-1) (βαριά-βαριά).
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.445
Likes
17.491
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Από το πρωί εδώ γίνεται σκοτωμός ποιος θα πρωτοβρει εισιτήριο για τον αγώνα αύριο. Το ξέρουν ότι ο Φέντερερ είναι πολύ καλός για τον πιτσιρικά αλλά όπως και να το κάνουμε τον θεωρούν εδώ την επόμενη μεγάλη ελπίδα της χώρας στο άθλημα οπότε γίνεται χαμός. Τα εισιτήρια πωλούνται μέχρι και 400$....
 

GTS

Member
Μηνύματα
7.007
Likes
20.173
Θα είναι ωραίο ματς....αύριο πρωί ~10.00 ώρα Ελλάδος στο καναπέ μου με Eurosport Live στο PC...άλλοι βέβαια θα είναι εκεί, κάτω (down under) από τον καυτό Αυστραλέζικο ήλιο..όχι, δε ζηλεύω καθόλου. Πάω να φάω ξανά το καπέλο μου.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.544
Μηνύματα
899.764
Μέλη
39.259
Νεότερο μέλος
diona

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom