The official off-topic v3. ®

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.781
Likes
17.776
Στο κανάλι της Βουλής (και όχι μόνο) εδώ και ώρες έχει μια κωμωδία ...καλά εντάξει δεν είναι και η πρώτη...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.094
Likes
6.556
Υπομονη και θα τα καταφερεις.Μην τα παρατησεις,να κανεις καθημερινα διαφορετικες ασκησεις,ακομα και για ωμους που,για εμενα,ειναι οι δυσκολοτερες.

Μη βιαστεις και μπεις στο τριπακι με τα πολλα κιλα και τους διπλανους και τις διπλανες που μπορει να κανουν περιεργες και δυσκολες ασκησεις.
Βαλε ενα προγραμμα και απλα να το τηρεις οσο καλυτερα μπορεις.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.781
Likes
17.776
2600 είναι τα περισσότερα που έχουμε μαζέψει σε κουμπαρα σε διάστημα 10 μηνών .
Αμ αυτός Κίτσο μ δεν είναι κουμπαράς αυτός είναι θησαυροφυλάκιο αυτή την περίοδο της κρίσης...πότε είπες πας το επόμενο ταξίδι;;:D
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.188
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ειναι λογικο που ακομα εχω τη διχρωμια στο ποδι μου απο τη σαγιοναρα το καλοκαιρι;
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Mην το λες...το πρόβλημα είναι ποιος θα στα αλλάξει. Το έκανα κάποτε κι εγώ και δεν τα πήρε ούτε τράπεζα, ούτε σούπερ μάρκετ.
Γι αυτό το λόγο ακριβώς δεν αφήνω τα ψιλά να μαζευτούν. Τα κουβαλάω μαζί μου, και πληρώνω με ψιλά όποτε μπορώ, για να φεύγουν.
Γενικά κι εγώ, αλλά έχω και κάτι σακουλάκια με 5-10 ευρώ σε μονόλεπτα και δίλεπτα..τα οποία δεν παίρνει κανείς.
αν δεν κανω λαθος υπαρχει διαταξη που απαγορευει να σου αρνηθουν να πληρωσεις μ αυτα...
Την προηγούμενη βδομάδα που πήγα στην τράπεζα ο μπροστινός μου είχε φέρει τον κουμπαρά του. Μόλις τον είδα με έπιασε σύγκρυο... ευτυχώς έθεσαν σε λειτουργία και δεύτερο ταμείο, γιατί, αν δεν το έκαναν, υποψιάζομαι ότι ακόμα εκεί θα ήμουν:bleh:

Πριν περίπου δυο βδομάδες, στο σιδηροδρομικό σταθμό της Θεσσαλονίκης, πήρα ένα μπουκαλάκι νερό και έδωσα στην υπάλληλο 2 εικοσάλεπτα, ένα πεντάλεπτο και το άλλο πεντάλεπτο σε ψιλά. Με το που πάω να φύγω με σταματάει και μου λέει ότι τα 2λεπτα και το 1λεπτο δεν γίνονται δεκτά. 'Εμεινα κάγκελο:shock: Γιατί, της λέω, από πότε σταμάτησαν να κυκλοφορούν; Δεν είπα κάτι τέτοιο, μου απαντά, αλλά εγώ δεν τα δέχομαι. Τέλος πάντων, να μην τα πολυλογώ, έγινε ένας ψιλοκαβγάς και τελικά έψαξα και βρήκα ένα πεντάλεπτο και της το έδωσα (τώρα που το ξανασκέφτομαι κακώς έπραξα, έπρεπε να πάρω το νερό και να σηκωθώ να φύγω).
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.188
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Πριν περίπου δυο βδομάδες, στο σιδηροδρομικό σταθμό της Θεσσαλονίκης, πήρα ένα μπουκαλάκι νερό και έδωσα στην υπάλληλο 2 εικοσάλεπτα, ένα πεντάλεπτο και το άλλο πεντάλεπτο σε ψιλά. Με το που πάω να φύγω με σταματάει και μου λέει ότι τα 2λεπτα και το 1λεπτο δεν γίνονται δεκτά. 'Εμεινα κάγκελο:shock: Γιατί, της λέω, από πότε σταμάτησαν να κυκλοφορούν; Δεν είπα κάτι τέτοιο, μου απαντά, αλλά εγώ δεν τα δέχομαι. Τέλος πάντων, να μην τα πολυλογώ, έγινε ένας ψιλοκαβγάς και τελικά έψαξα και βρήκα ένα πεντάλεπτο και της το έδωσα (τώρα που το ξανασκέφτομαι κακώς έπραξα, έπρεπε να πάρω το νερό και να σηκωθώ να φύγω).
Συγνωμη αλλα δεν υπαρχει διατιμηση στο νερο σε σταθμους, αεροδρομια, αρχαιολογικους χωρους και λοιπα στα 35 λεπτα;

Παντως εδω αγορασα μια σοκολατα 1,99€ και με φωναξε η ταμιες, ενω ειχα φυγει για να μου δωσει ρεστα 1 λεπτο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.675
Likes
43.935
Γιατι σοκ !! ???
Σωστός προγραμματισμός θα έλεγα

ΥΓ. Αρχισε να ρίχνεις σε έναν κουμπαρα τα ρέστα απο τα ψώνια σου και θα δεις !
Εγώ που είμαι και ενοχικός τύπος έχω 2 κουμπαράδες, έναν για τα οικογενειακά ταξίδια κι έναν για τα ατομικά μου για να μη νιώθω ενοχές ότι τρώω τα λεφτά του σπιτιού για να περνάω υπέροχα :haha:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.188
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Στο αεροδρομιο Μακεδονια παντως το πουλαν 35 λεπτα
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.544
Μηνύματα
899.768
Μέλη
39.259
Νεότερο μέλος
diona

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom