The official off-topic v2 - The Return

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Η Ελληνική καμπάνια "δείρε κι εσύ έναν τουρίστα" συνεχίζεται με έναν νέο τυχερό στην Κρήτη.
Kiwi says he was kidnapped, beaten by Greek police - National - NZ Herald News
(Η New Zealand Herald είναι η μεγαλύτερη εφημερίδα της χώρας με ημερήσια κυκλοφορία 170.000 αντίτυπα).


Σε άλλα παλιότερα νέα της καμπάνιας
Korea to protest to Greece over assaulted tourist in Athens
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.786
Likes
17.857
Ινδιάνοι σταματήστε να κόβετε δέντρα στο βουνό.....εν προκειμένω στο Πήλιο..
Καλά τέτοια ζέστη σήμερα τι να πω.....29 βαθμούς παρακαλώ δείχνει το θερμόμετρο στο λιμάνι....
Αφύσικο θα έλεγα όχι τόσο για την σημερινή ζέστη αλλά για την παρατεταμένη ζέστη απο τον Μάϊο μέχρι τώρα πρέπει να διανύει ο Βόλος την πιο ζεστή περίοδο των τελευταίων 50 ετών ίσως...
Βέβαια έχει και τα καλά .....μπορείς να συνεχίζεις τα μπάνια σου χωρίς να είσαι χειμερινός κολυμβητής αλλά το καλυτερο να κάνεις οικονομία στη θέρμανση...:)
ο δε μπαχτσές διανύει τη δεύτερη νιότη του....καλά ντομάτες και αγγουριές τις έβγαλα ..βαρέθηκα... αλλά μελιτζάνες και πιπεριές που τρελαίνομαι 1-2 σακούλες τη βδομάδα τουλάχιστον ....μαζί με τα κουνουπίδια και τα μπρόκολα που βγαίνουν τώρα;;....Να ξαναβάλω ντομάτες;;:roll:
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
ο δε μπαχτσές διανύει τη δεύτερη νιότη του....καλά ντομάτες και αγγουριές τις έβγαλα ..βαρέθηκα... αλλά μελιτζάνες και πιπεριές που τρελαίνομαι 1-2 σακούλες τη βδομάδα τουλάχιστον ....μαζί με τα κουνουπίδια και τα μπρόκολα που βγαίνουν τώρα;;....Να ξαναβάλω ντομάτες;;:roll:
Κοι οι δικές μας μελιτζάνες και πιπεριές συνεχίζουν. :D
Αλλά αν δε δροσίσει λίγο, βλέπω τα μαρούλια μας να μη τη βγάζουν καθαρή.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Και σπανάκι και ρόκα. :D
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.786
Likes
17.857
Βάλε κρεμμύδια, σκόρδα και καρότα. Τώρα είναι η εποχή γι αυτά. ;)
Κρεμμύδια τρώω ήδη ...η ερώτηση ήταν για αστείο ...καρότα και σκόρδα μου δίνει ο γείτονας ...κάνουμε ανταλλαγές προϊόντων....:D
Για τις ντομάτες να πώ όταν τις έβγαλα έκοψα γύρω στις τρεις σακούλες ντοματάκια πράσινα (13-15 κιλα περίπου)...τάδωσα σε γείτονα και θα τα κάνει τουρσί με λάχανα και άλλα διάφορα μέσα...

baba μου χρωστάς μια απάντηση...3949 πόστ
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.786
Likes
17.857
Αμαν ρόκα δεν έβαλα ...το σπανάκι anny έχει αρχίσει και φυτρώνει ..πολύ πράμα...και σε κανα μήνα βγάζω πατάτες...
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Και το δικό μου σπανάκι ξεκίνησε, αλλά δεν ξέρω πώς θα εξελιχθεί γιατί το έχω σε μεγάλη ζαρντινέρια. Όπως και τη ρόκα και τα κρεμμυδάκια.
Οι μελιτζάνες και τα μαρούλια είναι σε μεγάλο παρτέρι (όπως αυτό των κηπουρών του mega).

Εμείς δυστυχώς δεν έχουμε κήπο, τα έχουμε στον 7ο όροφο. :D
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
baba μου χρωστάς μια απάντηση...3949 πόστ
Τουλάχιστον δίνε τη σωστή παραπομπή, μη με βάζεις να ψάχνω. Αυτή ήταν η απάντησή μου. :)
Η ερώτηση ήταν του panpan, δεν την πολυκατάλαβα, γι αυτό δεν απάντησα. Τώρα που είδα και το δικό σου σχόλιο, κατάλαβα ότι μάλλον μιλάτε για τον "Κεφαλλονίτη". Αλλά, αυτός δεν ήταν καντίνα βρε παιδιά, μαγαζάκι κανονικό ήταν, μικρό μεν, αλλά με τραπεζάκια κλπ. Εκτός κι αν μιλάτε για κάτι άλλο. Όσο για τον Κεφαλλονίτη, μέχρι πρόσφατα ήταν εκεί, δεν έκανα αυτοψία τελευταία, αν με φέρει ο δρόμος να δω και να σας πω.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Και το δικό μου σπανάκι ξεκίνησε, αλλά δεν ξέρω πώς θα εξελιχθεί γιατί το έχω σε μεγάλη ζαρντινέρια. Όπως και τη ρόκα και τα κρεμμυδάκια.
Οι μελιτζάνες και τα μαρούλια είναι σε μεγάλο παρτέρι (όπως αυτό των κηπουρών του mega).

Εμείς δυστυχώς δεν έχουμε κήπο, τα έχουμε στον 7ο όροφο. :D
Αχ τι ωραια!!! Εμεις εχουμε μεγαλη ταρατσα αλλα η μανα μου την εχει φουλαρει στις γλαστρες μεγαλες μικρες, δεν εχει μεινει χωρος να βαλω κι εγω τετοια :( Αν βρω μια γωνιτσα απο τι λετε να ξεκινησω; Ποια θελουν λιγο χωρο; Δωστε μου info :D
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.537
Μηνύματα
900.149
Μέλη
39.272
Νεότερο μέλος
faihpap

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom