Ryanair Ryanair news

blade_

Member
Μηνύματα
212
Likes
222
Επειδη μ αυτους εκλεινα εισιτηρια ως 20 ευρω, τα οποια πουλουσαν με 13!, δηλαδη τεραστια εκπτωση, ας πουμε οτι αξιζει τον κοπο, αλλα μονο για τα πολυ φθηνα, που εισαι στο οριο να τα πεταξεις και να μην κανεις καμια διαχειριση
Για πανω απο 20ρικο παω στις εταιρειες. Νομιζω οτι δεν υπαρχουν απο Ελλαδα εισιτηρια του 20ρικου πλεον.
εννοεις για πανω απο 20 κλεινεις απευθειας στο σαιτ της καθε αεροπορικης? Για να μην μπλεξεις περαιτέρω η κατι τετοιο?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.667
Likes
43.907
εννοεις για πανω απο 20 κλεινεις απευθειας στο σαιτ της καθε αεροπορικης? Για να μην μπλεξεις περαιτέρω η κατι τετοιο?
Ναι εχω βαλει ενα οριο 20 ευρω που σε οποιαδηποτε στραβη θα παει για πεταμα και δεν θα ασχοληθω με διαχειριση. Πανω απο 20 θα κανω διαχειριση, αρα στο σαιτ της αεροπορικης.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.194
Likes
4.132
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Ναι εχω βαλει ενα οριο 20 ευρω που σε οποιαδηποτε στραβη θα παει για πεταμα και δεν θα ασχοληθω με διαχειριση. Πανω απο 20 θα κανω διαχειριση, αρα στο σαιτ της αεροπορικης.
η TRIP.com στέλνει κωδικό κράτησης στην εκάστοτε αεροπορική εταιρεία για να μπορείς να κάνεις διαχείριση κράτησης απευθείας από την σελίδα της αεροπορικής και προσθήκη τυχόν αποσκευών ή κάτι επιπλέον, ή όλες οι ενημερώσεις γίνονται μέσω της trip.com;
Το check in το κάνεις μόνη σου ή πάλι περιμένεις boarding pass από την trip.com;
Δεν έχω κάνει ποτέ κράτηση μέσω ενδιάμεσου πωλητή και αναρωτιόμουν εάν η διαδικασία είναι ίδια μετά την κράτηση;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.667
Likes
43.907
η TRIP.com στέλνει κωδικό κράτησης στην εκάστοτε αεροπορική εταιρεία για να μπορείς να κάνεις διαχείριση κράτησης απευθείας από την σελίδα της αεροπορικής και προσθήκη τυχόν αποσκευών ή κάτι επιπλέον, ή όλες οι ενημερώσεις γίνονται μέσω της trip.com;
Το check in το κάνεις μόνη σου ή πάλι περιμένεις boarding pass από την trip.com;
Δεν έχω κάνει ποτέ κράτηση μέσω ενδιάμεσου πωλητή και αναρωτιόμουν εάν η διαδικασία είναι ίδια μετά την κράτηση;
Σου στελνει τον κωδικο κρατησης, βρισκεις το εισιτηριο μεσα απο τη σελιδα της Ryan και κανεις απο κει το τσεικ ιν.
Οπως ανεφερα δεν εχω κανει ποτε διαχειριση κρατησης, μονο τσεκ ιν, ακριβως γιατι κλεινω εισιτηρια σχεδον για πεταμα, οποτε δεν μπορω να απαντησω σε αλλη απορια
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
1.022
Likes
4.689
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
η TRIP.com στέλνει κωδικό κράτησης στην εκάστοτε αεροπορική εταιρεία για να μπορείς να κάνεις διαχείριση κράτησης απευθείας από την σελίδα της αεροπορικής και προσθήκη τυχόν αποσκευών ή κάτι επιπλέον, ή όλες οι ενημερώσεις γίνονται μέσω της trip.com;
Το check in το κάνεις μόνη σου ή πάλι περιμένεις boarding pass από την trip.com;
Δεν έχω κάνει ποτέ κράτηση μέσω ενδιάμεσου πωλητή και αναρωτιόμουν εάν η διαδικασία είναι ίδια μετά την κράτηση;
Όταν ολοκληρώσεις την κράτηση, θα σου δώσει τον κωδικό της κράτησης (αυτό με τα 6 γράμματα / αριθμούς), με το οποίο βλέπεις την κράτηση σου στο site ή στην εφαρμογή της εκάστοτε αεροπορικής. Από εκεί θα μπεις για αν θελήσεις κάτι αργότερα (βαλίτσες, θέσεις, check in, εκτύπωση του boarding pass κλπ). Δεν έχεις λόγο να ξανά ασχοληθείς με το trip.

Άπαξ και σημειώσεις αυτόν τον κωδικό κανείς ό,τι θα έκανες και αν είχες κάνει κράτηση απευθείας στην αεροπορική.

Πιθανόν και από το trip να μπορείς να κανείς check in ή να βάλεις βαλίτσα κλπ, αλλά δεν το έχω κάνει ποτέ από εκεί.

Έχε υπόψη ότι άλλος είναι ο κωδικός της κράτησης στο trip και άλλος αυτός της αεροπορικής.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.335
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom