Live from... (click and post one photo)

fenia42

Member
Μηνύματα
3.970
Likes
15.465
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Όταν ήμουν στην Ιθάκη τέτοιες μέρες πριν 4 χρόνια όλοι μα όλοι μιλούσαν για το Μεγανησι. Είναι το hidden gem του Ιονίου. Σπεύσατε ! Και αφήστε την πλεμπα να νομίζει ότι είναι in οι Παξοί . Να περνάς όμορφα αγαπημένη 🩵
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.652
Likes
43.896
Περνωντας παλι τα συνορα, Ααχεν, Γερμανια. Καθεδρικος Unesco, ενα μικρουλι ιστορικο κεντρο και ολη η υπολοιπη πολη μαλωμενη με την αισθητικη.

20240809_164956.jpg
20240809_163536.jpg
20240809_164127.jpg

Επισής τρομερα βρωμικη, χρονια ειχα να δω τετοια καφριλα. Ετσι ειναι ολοι οι κεντρικοι δρομοι.
20240809_172705.jpg
20240809_173133.jpg
 
Last edited:

ANASTAPAP

Member
Μηνύματα
244
Likes
1.804
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ..
Λίμνη Μπλεντ , Σλοβενία
View attachment 470325
Το ταξίδι αυτό για μένα ήταν ένα τελος, για κάποια άλλη ήταν η αρχή. Για μένα ήταν το τέλος του βαλκανικού παζλ• έχω επισκεφτεί πλέον όλες τις χωρες των Βαλκανίων, άλλες πολλές φορές και άλλες για πρώτη . Σίγουρα δεν είδα κάθε γωνιά τους, όμως έχω πλέον εμπεριστατωμένη άποψη για κάθε χώρα της πρώην Γιουγκοσλαβίας και των γειτονικών Βαλκανίων χωρών.
Για την κόρη μου αυτό το ταξίδι ήταν η αρχή. Η αρχή που έκανε στα 19 της χρόνια το πρώτο της solo ταξίδι. Ξεκίνησε από το Τρεβιζο, πέρασε στην Τεργέστη, από εκεί διέσχισε τη Σλοβενία, έφτασε στο Ζαγκρεμπ και βρεθήκαμε ένα ξημέρωμα στο Σαραγεβο, όπου πάλι χωριστήκαμε, εγώ για Μόσταρ εκείνη έμεινε στο Σαραγεβο.
Πριν δέκα χρόνια διέσχιζε το κατώφλι της εφηβείας και αποχαιρετίσαμε μαζί την παιδική ηλικία κάνοντας ένα ταξίδι στη Disneyland . Δέκα χρόνια μετά, ούσα εργαζόμενη και φοιτήτρια , επέλεξε χωρίς καμία πίεση και λειτουργώντας μόνο με το πρότυπο που έχει πάρει, να ταξιδέψει στα Βαλκάνια μόνη της. Δεν είναι η πρώτη φορά που ταξιδεύει μόνη, έχει επισκεφτεί συγγενείς στο Βέλγιο· είναι η πρώτη φορά όμως που πορεύεται ολομόναχη, αλλάζει σύνορα, είναι πλήρως υπεύθυνη για την ύπαρξη της και κάνει κάθε κουμάντο μόνη της.
Καταχράστηκα λίγο το χώρο να μοιραστώ την περηφάνεια μου ως μητέρα γιατί μετα την εφηβεία είναι που θα μας έρθει ο «λογαριασμός», τι σπείραμε και τι θερίσαμε. Παρά τις δυσκολίες και το στίγμα της μονογονεϊκήςοικογένειας τα καταφέραμε περίφημα :)
Μπράβο στο κορίτσι σου,αλλά και σε εσένα Φένια μου ,που φύτεψες το σπόρο και αυτός άνθισε! να είστε πάντα υγιείς μαμά και κόρη και να πραγματοποιείτε κάθε σας όνειρο! άντε να δω και το δικό μου το σποράκι να ανθίζει!:)
 

vikara

Member
Μηνύματα
504
Likes
4.641
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Αγαπημένη Τιφλίδα ❤

1000007432.jpg

Και με λίγη χρόνο καθυστέρηση λόγω σήματος,θρακιωτικο ηλιοβασίλεμα!Εδώ στο θρακικό πέλαγος που οι γυναίκες πέταξαν το σώμα του Ορφέα από τη ζήλια τους γιατί αγάπησε μόνο την Ευρυδίκη του!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.200
Μέλη
39.245
Νεότερο μέλος
PachaMama

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom