Eurovision 2009

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
299
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Λοιπόν λοιπόν..μόλις μαζεύτηκα σπίτι και παρακολουθώ συγχρόνως την κλήρωση για την σειρά εμφάνισης.

Μέχρι στιγμής θα διαγωνιστούν:

Κροατία στην 5η θέση

Νορβηγία στην 20η θέση (φτουυ)

Δανία στην 16η θέση

Αζερμπαϊτζάν στην 11η θέση

Ελλάδα στην 8η θέση!!!! :mad:

συνεχίζεται...
ε, οχι γμτ!!οχι 8η θεση..ποσο στραβα θα μας πανε ολα????????:mad::mad::mad::mad:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Γενικως δεν πινω δεν μου αρεσει το αλκοολ, για τη Πορτογαλια το εγραψα επιτηδες μπες στη προηγουμενη σελιδα και θα καταλαβεις....αλλα βεβαια που να θυμασαι ????? δεν ησουν τη Τριτη στο forum να δεις τι γραφαμε....
Θα συνεχισουμε και αποψε γιατι αυριο που θα γραφετε εσεις ειδικα το πρωι μου ειναι αδυνατον..... εχω γραφειο.....
Τα διάβασα...φυσικά και τα διάβασα όλα! :roll:

ασχετο..αλλα μηπως προσεξε κανεις οτι του νορβηγου του χε φυγει η χορδη απο το βιολι ή μονο εγω το ειδα????:roll::roll:
Χα χα χα...Λατίνα, φυσικά και το πρόσεξα!

Του είχα ευχηθεί ακριβώς πριν βγει στον αέρα: "που να σου κοπούνε οι χορδές από το βιολί" ...κι όταν έγινε, το τι γέλιο ρίξαμε όλη η παρέα, δεν το συζητάω! :haha:

θανατος στον σκηνοθετη!!!!!!!!!θανατος!!!!!!!θανατος!!!!!!!!
cake, παρε τους φιλους σου και πες τους να τον λυντσαρουν και να μας τον στειλουν πακετο στην αθηνα......:mad::mad::mad::mad::mad::mad:
Όντως...το έχασε αρκετές φορές ο άχρηστος..λειτουργούσε με χρονοκαθυστέρηση!


η ουκρανη τωρα που το συζητησα με μια φιλη, καταληξαμε στο οτι μοιαζει πολυ
με την ελληνιδα λαικη τραγουδιστρια paola..εχουν και τις ιδιες ενδυματολογικες προτιμησεις!!
:haha::haha::haha::haha:
Α...αυτό συζητιέται καιρό...δεν το άκουσες πουθενά; :haha:

εμενα η ισπανια μου αρεσει πολυ..αλλα για καποιον παραξενο λογο δεν την φοβαμαι καθολου!!
Ε...ναι, όπως και να το κάνουμε η Σοράγια δεν έχει την λάμψη της πρωτιάς. Παρόλα αυτά είναι μια δυνατή παρουσία κατά εμένα.

Για μένα ο σκηνοθέτης ήταν θετικός με τα μακρινά πλάνα μόνο στο εξής.
Στο ότι δεν δείχνει ούτε τους χορευτές να μετακινούν την εξέδρα, ούτε να ανοίγουν τα "πέδιλα", ούτε να τα φοράνε και να τα βγάζουν.
Κοίτα...όπως είπα και παραπάνω, είχε χρονοκαθυστέρηση ο σκηνοθέτης. Ήταν προγραμματισμένο να δείξει τα συγκεκριμένα μακρινά πλάνα για τον λόγο που ανέφερες, αλλά λίγο το ότι πήγαινε νωρίτερα..λίγο το ότι καθυστερούσε να επαναφέρει το πλάνο...έχασε 2-3 βασικά σημεία της χορογραφίας.
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Η κλήρωση για την σειρά εμφάνισης στον τελικό του Σαββάτου:

Κροατία στην 5η θέση

Νορβηγία στην 20η θέση (φτουυ)

Δανία στην 16η θέση

Αζερμπαϊτζάν στην 11η θέση

Ελλάδα στην 8η θέση!!!! :mad:

Λιθουανία στην 1η θέση.

Μολδαβία στην 13η θέση

Αλβανία στην 19η θέση

Ουκρανία στην 21η θέση

Εσθονία στην 15η θέση
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Τελική σειρά εμφάνισης στον τελικό του Σαββάτου:

1. Λιθουανία
2. Ισραήλ
3. Γαλλία
4. Σουηδία
5. Κροατία
6. Πορτογαλία
7. Ισλανδία
8. ΕΛΛΑΔΑ
9. Αρμενία
10. Ρωσία
11. Αζερμπαϊτζάν
12. Βοσνία Ερζεγοβίνη
13. Μολδαβία
14. Μάλτα
15. Εσθονία
16. Δανία
17. Γερμανία
18. Τουρκία
19. Αλβανία
20. Νορβηγία
21. Ουκρανία
22. Ρουμανία
23. Ην. Βασίλειο
24. Φιλανδία
25. Ισπανία

Χμμμ! Σφαγή στις 6 τελευταίες θέσεις, πλην της Ρουμανίας... μήπως είναι καλύτερα έτσι τελικά; Που είμαστε μετά την όμορφη μεν αλλά Μπαλάντα της Ισλανδίας και πριν την κιτς Αρμενία;;;
 
Last edited by a moderator:

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Τα σχόλιά μου για την αποψινή βραδιά:

Από πλευράς σκηνοθεσίας και διοργάνωσης ήταν σαφώς καλύτερη από την βραδιά του 1ου ημιτελικού. Σαφώς ήταν υψηλότερο και το επίπεδο των τραγουδιών απόψε.

Κροατία: πολύ καλή εμφάνιση. Άξιζε την πρόκριση.

Ιρλανδία: αδιάφορο...και ορθά δεν προκρίθηκε.

Λετονία: καλά το είπανε οι Μαγγίρες...μάλλον δε θα τον δούμε το Σάββατο.

Σερβία: άλλο ένα κιτς που καλά έκανε κι έμεινε εκεί που έμεινε, γιατί μέχρι το Σάββατο ποιος ξέρει πόσο πιο ψηλά θα είχε φτάσει η μαύρη ρίζα του μαλλιού.

Πολωνία: δεν ήταν κάτι ιδιαίτερο σαν τραγούδι, αλλά η τραγουδίστρια είχε μια υπέροχη φωνή και έδειχνε πολύ όμορφα στον φακό. Ίσως να της άξιζε μια πρόκριση στον τελικό.

Νορβηγία: δε νομίζω να αμφισβήτησε κανείς ότι θα προκρινόταν. Οκ..καλός είναι, αλλά δε τον πάω...δε τον πάω!!! Και την ίδια άποψη είχε και η χορδή του βιολιού του!

Κύπρος: ωραία εμφάνιση της Χριστίνας Μεταξά... έλπιζα ότι θα τα κατάφερνε να προκριθεί στο νήμα...αλλά δεν. Κρίμα...

Σλοβακία: Οκ...και μέχρι εκεί.

Δανία: Οκ...καλός, δεν ξετρελάθηκα ιδιαίτερα..και να μην προκρίνονταν δε θα στεναχωριόμουνα.

Σλοβενία: Η μεγάλη αδικημένη της αποψινής βραδιάς κατά εμένα. Κρίμα...πολύ όμορφη και εντυπωσιακή εμφάνιση.

Ουγγαρία: δεν με ξετρέλανε το τραγούδι, χορευτικά ήταν πολύ καλός και το είχε...αλλά μάλλον δε τον βοήθησε ούτε το military look ούτε τα γκλίτερ...κι όλα αυτά πάνω στο μπλουζάκι.

Αζερμπαϊτζάν: Οκ..καλή εμφάνιση αλλά νομίζω πως όχι κάτι τόσο ιδιαίτερο ώστε να μιλάμε για πρωτιά.

ΣΑΚΗΣ: όπως πάντα μοναδικός! Τα πλάνα μας χάλασαν λίγο, αλλά δεν πειράζει! Ελπίζω να πετύχει καλύτερα τα πλάνα του τελικού ο ατάλαντος σκηνοθέτης.

Λιθουανία: καλό τραγουδάκι, αλλά και να μην πέρναγε στον τελικό δε θα με έπιανε και το στερητικό μου.

Μολδαβία: εμένα προσωπικά δεν με ξετρέλανε αλλά του έδινα πιθανότητες πρόκρισης γιατί αυτό το φολκλορικό έχει την πέρασή του σε κάποιες χώρες.

Αλβανία: γουάνα μπι Καλομοίρα...οκ, το προσπάθησε αλλά τι να σου κάνουν οι προβολείς αν δεν έχεις και την λάμψη της Καλομοίρας; Οκ...δεν ήταν και άδικα στον τελικό βέβαια.

Ουκρανία: Κιτς, καρα κιτς, την άξιζε την θέση της στον τελικό αφού δεν μπορεί να σε αφήσει και ασυγκίνητο και καταφέρνει να πετύχει αυτό που θέλει. Είπαμε, η Ουκρανία είναι από τις χώρες που το έχουν γενικά τα τελευταία χρόνια.

Εσθονία: Όμορφη μπαλάντα... αλλά μέχρι εκεί. Οριακά ήταν από τις χώρες που θα τις πέρναγα στον τελικό. Βέβαια, θα προτιμούσα την Σλοβακία ή την Κύπρο στην θέση τους.

Ολλανδία: Τελικά θα μείνει να πάει στην πορεία των ομοφυλοφίλων; Μάλλον δεν πιάσανε οι απειλές του και αντί να αποχωρήσει μόνος του τον αποχώρησαν πριν την ώρα του. Δε τον πέτυχε τον σκοπό του προφανώς. Θεά η γεματούλα στο χορευτικό! Όλο το υπόλοιπο...άφησέ με!
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
λοιπον ,με την σειρα μου ας κανω και εγω τα σχολια μου..
κατ'αρχην οι παρουσιαστες ειναι αθλιοι,δεν ειχαν τιποτα καλυτερο ολοκληρη ρωσια αυτους βρηκαν?:roll:
πολυ κιτς ρε παιδια ,να χτυπιεσαι στα πατωματα.κορυφαιο αυτο της ουκρανιας ,που εγω η αληθεια ειναι οτι χαζευα τους κοιλιακους των χορευτων:rolleyes:
εχασα πεντε χρονια απο την ζωη μου μεχρι να ανακοινωθει η ελλαδα..:mad:
ο σακης ...απλα ειναι σακης τ ε λ ο ς!!!!!!:clap::clap:
εγω φοβαμαι το χομπιτ οτι θα μας την κανει την δουλεια...
δεν τα ειχα ξανακουσει αλλα νομιζω οτι γαλλια κ γερμανια ειναι δυνατα χαρτια...
η ισπανιδα ειναι πολυ αχαρη δεν την πολυφοβαμαι..
εχουμε μια πολυ καλη συμμετοχη ,αξιοπρεπη και ευχομαι να πανε ολα καλα και να λαμψουμε ....με το βραβειο στα χερια!:clap:
σακη δωσ' τα ολα !!!!!!

υ.γ. στεναχωρεθηκα που η κυπρος εμεινε απ'εξω γιατι το τραγουδι ηταν πολυ καλυτερο απο πολλα αλλα...
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
λοιπον ,με την σειρα μου ας κανω και εγω τα σχολια μου..
κατ'αρχην οι παρουσιαστες ειναι αθλιοι,δεν ειχαν τιποτα καλυτερο ολοκληρη ρωσια αυτους βρηκαν?:roll:
Δεν εχεις αδικο. Αυτη ειναι μια κουκλα, αλλα την εχουνε πολυ χαλια ντυμενη, σαν κυρατσα! Αυτος ειναι απαραδεκτος! Γενικα δεν δενουν μεταξυ τους, αυτη του ριχνει και ενα κεφαλι, χαλι μαυρο!
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Εγώ την παρουσιάστρια δε την βρήκα καθόλου όμορφη...μια ψηλή και άχαρη γυναίκα είναι, πέτσα και κόκκαλο! Ο παρουσιαστής...για ρεάλιτι απογευματινή εκπομπή σαν αυτές που έκανε παλιά ο Μικρούτσικος..καλός είναι! Το ντύσιμό τους...η χαρά της βλαχιάς! (για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις, δεν θίγω τους βλάχους με αυτό, ε;)

Ας ελπίσουμε ότι θα είναι καλύτεροι οι παρουσιαστές του τελικού!


Οι στιγμές που μας κόψαν την ανάσα...

Και ο φοβερός Σάκης στην σκηνή της Eurovision εχθές...
 

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
618
Να προσθέσω δύο βίντεο
Παρασκήνια, πριν και μετά την εμφάνιση του Σάκη (σε αυτό μας ενδιαφέρει το κομμάτι από το 0:00 έως και 6:30, 7:08 έως και 7:18...)

και Green Room από τη χθεσινή βραδιά

Μπορείτε στο επίσημο κανάλι της Eurovision να βρείτε περισσότερα videos.
YouTube - Kanal von eurovision
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
112
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
να πω κι εγω την ταπεινή μου γνώμη..
εκτός από τον SAKIS(επειδή είναι ο Σάκης), το Αζερμπαιτζάν και λίγο τη Νορβηγία δε μου άρεσε κανένα άλλο τραγούδι..(της Κύπρου το βρίσκω λίγο γλυκανάλατο).
Επίσης δεν μου αρέσουν καθόλου οι Μαγγίρες..ελπίζω να μην είναι και του χρόνου!
κατά τα άλλα..περιμένουμε το Σάββατο!
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
a,re spore μας εφτιαξες την μερα!!:clap:
και σακη να κανει streching και ουκρανους "σπαρτιατες"?σουπερ!!!:clap::clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
899.928
Μέλη
39.265
Νεότερο μέλος
pantelis8

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom