Eurovision 2009

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Αισιαδοξα τα μηνηματα της τελευταιας στιγμης για το Σακη αλλα ειναι μια απο τις πιο αμφιβολλες χρονιες και τα προγνωστικα καθολου ξεκαθαρα...
Το παρηγορο ειναι οτι στους φαν της Γιουροβιζιον οπως ψηφιζουν μετα τη τελευταια προβα ο Σακης εχει τη πρωτια....και ο ξινονορβηγος στη 4θεση....για να δουμε...

Εμενα αυτο το πιτσιρικι γιατι μου θυμιζει το περυσινο diman και το υφος των χιλιων καρδυναλιων που ειχε τυπου......φερτε μου το βραβειο γιατι βιαζομαι να φυγω....:mad::mad:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Δεν αναγνωριζουμε πλεον τη προσφορα σου επρεπε χθες να εισαι στη πρωτη γραμμη και σε ετοιμοτητα.....:bleh::bleh::bleh:
και εγω ειχα κοσμο σπιτι αλλα ετρεχα απο τη tv στον υπολογιστη να προλαβω να γραψω, και να σχολιασουμε με τα κοριτσια...ελπιζω να διαβασες το ρεπορταζ μας...
Μα...όταν μια απόλαυση μοιράζεται στα δύο και τα τρία....αλλοιώνεται! :bleh::bleh::bleh:

Μη μπερδευτείτε εκεί εις τας Ευρώπας, αυτή είναι ώρα Ελλάδος.
Για ώρα Ισπανίας (CET DST νομίζω), είναι στις 21:00.
(Εγώ μάλλον στον Tom θα προτιμήσω να πάω, πάντως).
Μα...το τόνισα..ώρα Ελλάδος!

Ποιος είναι αυτός ο Τομ που θα τον προτιμήσεις; :roll:

"Eurovision 2009: Η Ελλάδα δεύτερη στις διαδικτυακές αναζητήσεις όσον αφορά στον διαγωνισμό "


......

οι προβες στο youtube..

most viewed this week - music http://www.youtube.com/browse?s=mp&t=w& ... &cr=US&p=1

1 ελλαδα 130000 dp7Au_BKOxk[/media] - Sakis Rouvas' second rehearsal (impression)
2 ισπανια 88000 2_-OznLgths[/media] - Soraya's first rehearsal
3 uk 67000 7ldCuQhnPyE[/media] - Jade Ewen's first rehearsal (impression)
4 λιθουανια 54000 WevKNEJJfFY[/media] - Sasha Son's second rehearsal (impression)
5 τουρκια 50000 jNyO2UZX5ag[/media] - Hadise's second rehearsal (impression) at the 2009 Eurovision Song Contest
6 ρωσια
7 νορβηγια

με την βοήθεια του giorgos_3 στο eurovision forum της Ερτ.

Βασικα μου αρεσει πολυ το τραγουδι της Νορβηγιας και αυτος φερνει και λιγο σε χομπιτ!
Αν και σημερα διαβασα οτι ξερουμε οτι δεν εχουμε το τραγουδι και τη φωνη αλλα εχουμε την εμφανιση και για αυτο ο Σακης σε ενα απο αυτα τα παρτυ που γινονται στη Μοσχα,ζεσταθηκε και εριξε νερο και ετσι αναδειχτηκαν οι κοιλιακοι του! Ξερω οτι μαλλον θα εχετε δει και εικονες αλλα εδω που ζω που να τις δω; Λοιπον και ο νορβηγος,αν και μικρος καλος ειναι! ειχε μεινει με το στομα ανοιχτο και κοιταζε τον Σακη!
Αληθεια ποσο χρονων ειναι ο Σακης;

Κανόνισε να είσαι στο σπίτι την ώρα της ψηφοφορίας...και φυσικά όχι Νορβηγία, ε; Που μας το παίζει και ντίβα...ακόμη δεν βγήκε από το αβγό του, άντε, γιατί σαν πολύ αέρα πήρε, γι' αυτό και τον κράζουν πολλοί πλέον...όχι μόνο το Σταρ.

Σοβαρά...δεν είδες τα βιντεάκια με τον Σάκη; Τα έχω επισυνάψει κάποια θέματα πιο πίσω, ρίξε μια ματιά.

37 είναι ο Σάκης...

Ο Σάκης είναι 38!

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι φέτος κατά 50% μετράει η γνώμη του κοινού και κατά 50% η κριτική επιτροπή της κάθε χώρας. Έτσι, αν υποθέσουμε ότι ο Σάκης έχει γκελ στον κόσμο, δεν μπορούμε να υποθέσουμε ότι το ίδιο θα συμβεί και με τις κριτικές επιτροπές δεδομένου ότι αυτές ΣΥΝΗΘΩΣ έψουν πιο καλλιτεχνική και κουλτουρέλ προσέγγιση.....
Ελπίζουμε να έχουν εκσυγχρονιστεί οι επιτροπές, τουλάχιστον πέρυσι έδειξαν ότι δεν είχαν τεράστιες διαφορές στις επιλογές τους απ' ότι το televoting. Να δούμε τι θα δούμε..

Εμενα αυτο το πιτσιρικι γιατι μου θυμιζει το περυσινο diman και το υφος των χιλιων καρδυναλιων που ειχε τυπου......φερτε μου το βραβειο γιατι βιαζομαι να φυγω....:mad::mad:
Καλά...αυτός πια δεν πιάνεται με τίποτα! Καμία σχέση με το 2006 στην Αθήνα..
 
Last edited by a moderator:

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Το βιντεάκι με αποσπάσματα από την πρώτη σημερινή πρόβα του 2ου Ημιτελικού.

Είδα και ολόκληρη την πρόβα στο Σταρ με λήψη από πλάνα σκηνοθέτη.

Μέχρι στιγμής δεν φάνηκε να επαληθεύεται κάποια από τις πληροφορίες που μας είχαν δώσει για τα ειδικά εφέ που θα κάνει στην έναρξη. Ίσως και να τα κρατάνε και για την συνέχεια.θα δείξει. Πάντως οι φίλοι μου από την Ρωσία δεν μπόρεσαν να επιβεβαιώσουν ή να διαψεύσουν κάτι.

Ο Σάκης δεν τραγούδησε στην σημερινή του πρόβα αφού κάνει αφωνία για να τα δώσει όλα στην συνέχεια.

Αυτό που ακούστηκε στο Σταρ, ότι αποδοκιμάστηκε ο Νορβηγός από μικρή μερίδα θεατών κατά την διάρκεια της πρόβας του δεν επαληθεύτηκε. Τον μεγαλύτερο θαυμασμό πάντως εισέπραξαν δύο πρόβες...η δική μας και της Σβετλάνας από την Ουκρανία που ανέβηκε στην σκηνή συνοδευόμενη από 3 Σπαρτιάτες, προφανώς της ομάδας του Λεωνίδα! :lol:
 
Last edited by a moderator:

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Κανονισε Κεικ αυριο παλι να εξαφανιστεις....δεν πειραζει θα εχω τα αλλα κολληταρια για σχολια και βαθμολογια...
Ειναι και κρισιμη μερα....
Δεν μιλαμε για το σαββατο που θα γελασει και το πικιλοχρουν εριφιο (παρδαλο κατσικι )
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Αύριο θα την βγάλω σε φιλικό σπίτι με τα ταβόρ στο χέρι μέχρι να ανακοινωθεί το αποτέλεσμα! :haha::haha::haha:

Αν και υπάρχει κι ένα μικρό ενδεχόμενο να πάρω την Δέσποινα μαζί μου!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
299
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
εγω θα μαι σπιτι μαλλον!!οποτε θα σχολιαζουμε ολοι μαζι αυριο!!!
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Εμενα με καλεσε ενας φιλος για φαγητο που ειχε εξαφανιστει λογω χωρισμου το τελευταιο διμηνο και τωρα μαλλον θελει να πει τον πονο του (και εγω θα σκεφτομαι τον δικο μου που χανω γιουροβιζιον!). Ποια δεσποινα κεικνετ? Και η Λατινα Δεσποινα ειναι? Γιατι προς στιγμην νομιζα οτι αναφερεσαι σε μενα! Προτεινω να κανουμε γκρουπ Δεσποινες τραβελστοριτισσες! Θα καλεσουμε και Βανδη και Μοιραρακη!
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.290
Ραντεβού το Σαββατο για τον τελικό της Eurovision


Παγιέτες, εκκεντρικότητες και διαδηλώσεις ομοφυλόφιλων δίνουν ραντεβού το Σάββατο στη Μόσχα για τον τελικό του διαγωνισμού της Eurovision 2009, ένα σόου που αρκετές φορές θεωρείται κακόγουστο, αλλά πάντα συγκεντρώνει το ενδιαφέρον εκατομμυρίων τηλεθεατών.
Σαράντα δύο χώρες συμμετείχαν αρχικά στον 54ο διαγωνισμό που πραγματοποιείται για πρώτη φορά στη Ρωσία. Δέκα χώρες προκρίθηκαν από τον πρώτο ημιτελικό της Τρίτης και σήμερα επίσης θα πάρουν το εισιτήριο για τον τελικό άλλες δέκα. Πέντε χώρες θα διαγωνιστούν απευθείας στον τελικό: Ρωσία, Γερμανία, Βρετανία, Ισπανία και Γαλλία.
Την Γαλλία εκπροσωπεί φέτος η Πατρίσια Καάς που δήλωσε πολύ περήφανη. «Θα διαγωνιστώ για να κερδίσω και θα κάνω ό, τι μπορώ για να ξεχαστούν τα άσχημα αποτελέσματα των προηγούμενων ετών», είπε χαρακτηριστικά η Γαλλίδα τραγουδίστρια, η οποία είναι ιδιαίτερα δημοφιλής στη Ρωσία.
Η Τουρκία πήρε την υψηλότερη βαθμολογία στον πρώτο ημιτελικό. Το τραγούδι «Dum Tek Tek», ερμηνεύει η Χαντισέ.
Φαβορί θεωρείται και η Νορβηγία με το τραγούδι «Fairytale», που ερμηνεύει ο Αλεξάντερ Ριμπάκ, γεννημένος στην Λευκορωσία.
Η Τουρκία, η Σουηδία, το Ισραήλ, η Πορτογαλία, η Μάλτα, η Φινλανδία, η Βοσνία-Ερζεγοβίνη, η Ρουμανία, η Αρμενία και η Ισλανδία είναι οι χώρες που προκρίθηκαν για τον τελικό του Σαββάτου στο αθλητικό κέντρο Ολυμπίσκι στο κέντρο της ρωσικής πρωτεύουσας.
Ο τρόπος ψηφοφορίας του διαγωνισμού που οργανώνει η EBU (European Broadcasting Union) άλλαξε φέτος: το αποτέλεσμα θα προκύψει 50% από την τηλεψηφοφορία και 50% από τις επιτροπές ειδικών σε κάθε χώρα. Οι επιτροπές θα είναι πενταμελείς, συμπεριλαμβανομένου και του προέδρου της. Μέλη τους θα είναι επαγγελματίες στην εγχώρια μουσική βιομηχανία (ραδιόφωνο, τηλεόραση, συνθέτες, στιχουργοί, κ.α.
Στη Μόσχα είναι αδύνατον κάποιος να μην ασχοληθεί με την Eurovision, αφού όλοι οι δρόμοι είναι γεμάτοι διαφημιστικές αφίσες και πανό. Η Ρωσία ξόδεψε περίπου 32 εκατομμύρια ευρώ για την διοργάνωση του διαγωνισμού, μια από τις ακριβότερες στην ιστορία του.
Ελπίζοντας ότι θα προκαλέσουν το ενδιαφέρον των μέσων ενημέρωσης, οργανώσεις ομοφυλόφιλων επέλεξαν την ημέρα του τελικού για να οργανώσουν πορεία, την οποία όμως έχει απαγορεύσει ο δήμαρχος της Μόσχας.
«Τα σκάνδαλα προκαλούν περισσότερο θόρυβο από τα τραγούδια», γράφει χαρακτηριστικά η εφημερίδα Kommersant.
Την Τρίτη, είκοσι μέλη φιλοζωικής οργάνωσης συνελήφθησαν στη Μόσχα σε διαδήλωση κατά της θανάτωσης αδέσποτων ζώων στους δρόμους της πρωτεύουσας.
Η Γεωργία οργανώνει δικό της μουσικό φεστιβάλ το σαββατοκύριακο, μετά την απόρριψη από τον διαγωνισμό της συμμετοχής της επειδή οι στίχοι του τραγουδιού θεωρήθηκαν προσβλητικοί προς τον Βλαντιμίρ Πούτιν.
Η Γεωργία δεν θέλησε να αλλάξει τους στίχους του τραγουδιού «We Don't Wanna Put In» που ερμηνεύει το συγκρότημα Stephane & 3G.
Το ολλανδικό συγκρότημα De Toppers ανακοίνωσε πως θα αποχωρήσει από τον διαγωνισμό, αν οι αρχές δεν επιτρέψουν την πορεία των ομοφυλόφιλων. «Αν η πορεία δεν πραγματοποιηθεί ή διαλυθεί δια της βίας, θα αρνηθώ να ανέβω στην σκηνή», δήλωσε ο τραγουδιστής και συνθέτης Γκόρντον. Οι Ολλανδοί συμμετέχουν στον σημερινό ημιτελικό.
Τέλος, δεν είναι λίγοι εκείνοι οι Ρώσοι που διαμαρτύρονται για την απόφαση της οργανωτικής επιτροπής της χώρας τους να αναθέσει σε μια τραγουδίστρια από την Ουκρανία την εκπροσώπησή της Ρωσίας.
kathimerini.gr με πληροφορίες από ΑΠΕ - ΜΠΕ
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.290
Ο διαγωνισμος θα μεταδοθει και στο ιντερνετ για τους ξενιτεμενους φιλους μας στο
ERTonline - Eurovision

Αχινε γραθιας! Αλλα το σαββατο θα το δω απο το κρατικο καναλι της ισπανιας,με ισπανικα σχολια βεβαιως βεβαιως!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.544
Μηνύματα
899.806
Μέλη
39.259
Νεότερο μέλος
diona

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom