Eurovision 2009

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Και αύριο στις 10 το βράδυ ώρα Ελλάδος είναι!

Να πως έχει μέχρι στιγμής η κατάταξη της σειράς εμφάνισης του τελικού:


1.
2. Ισραήλ
3. Γαλλία
4. Σουηδία
5.
6. Πορτογαλία
7. Ισλανδία
8.
9. Αρμενία
10. Ρωσία
11.
12. Βοσνία
13.
14. Μάλτα
15.
16.
17. Γερμανία
18. Τουρκία
19.
20.
21.
22. Ρουμανία
23. Ην. Βασίλειο
24. Φιλανδία
25. Ισπανία
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Αυτή τη στιγμή κληρώνουν την σειρά της εμφάνισης των χωρών που κέρδισαν σήμερα το εισιτήριο για τον μεγάλο τελικό:

4η η Σουηδία

9η η Αρμενία

18η η Τουρκία (φτου, καλή θέση)

2ο το Ισραήλ

7η η Ισλανδία

22η η Ρουμανία (φτου και πάλι)

24η η Φινλανδία (ε...όχι, θα μας καπαρώσουν όλες τις καλές θέσεις;)

6η η Πορτογαλία

14η η Μάλτα

12η η Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Δεν αναγνωριζουμε πλεον τη προσφορα σου επρεπε χθες να εισαι στη πρωτη γραμμη και σε ετοιμοτητα.....:bleh::bleh::bleh:
και εγω ειχα κοσμο σπιτι αλλα ετρεχα απο τη tv στον υπολογιστη να προλαβω να γραψω, και να σχολιασουμε με τα κοριτσια...ελπιζω να διαβασες το ρεπορταζ μας...
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Η πορτογαλια δεν σας φανηκε πως ελεγε Ρουβας?????
Αν το επιθετο μου ηταν VARELA :bash::bash: (η τραγουδιστρια της πορτογαλιας) και ειχα και τα κυβικα της ενα απο τα δυο θα ειχα αλλαξει.....να αποφυγω και το διασυρμο.....


σουκραν τζατζιλαν (επειδη δεν ξερω γαλλικα απανταω αραβικα)
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Αν το επιθετο μου ηταν VARELA :bash::bash: (η τραγουδιστρια της πορτογαλιας) και ειχα και τα κυβικα της ενα απο τα δυο θα ειχα αλλαξει.....να αποφυγω και το διασυρμο.....
:haha::haha::haha::haha: Ρεθυμνο εισαι φοβερη! Πολυ θα θελα να ειμαι και εγω στην παρεα στο σπιτι σου!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.599
Likes
29.752
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Νομίζω ότι είναι και πάλι στις 22.00.
Μη μπερδευτείτε εκεί εις τας Ευρώπας, αυτή είναι ώρα Ελλάδος.
Για ώρα Ισπανίας (CET DST νομίζω), είναι στις 21:00.
(Εγώ μάλλον στον Tom θα προτιμήσω να πάω, πάντως).
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
140
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Ουπς! Σωστά! :oops: Καλά τα λέει ο taver
... τους είχα ξεχάσει τους ξενιτεμένους μας ;)
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
"Eurovision 2009: Η Ελλάδα δεύτερη στις διαδικτυακές αναζητήσεις όσον αφορά στον διαγωνισμό "


Αθήνα (13 Μαΐου, 2009)

Η αντίστροφη μέτρηση έχει αρχίσει όσον αφορά στη διεξαγωγή του διαγωνισμού της Eurovisionμε το διαδίκτυο να αναδεικνύεται σε βασική πηγή πληροφόρησης. Σύμφωνα με τα στοιχεία που προκύπτουν από τo δωρεάν εργαλείο Google Insights, η Ελλάδα είναι η δεύτερη χώρα με τις περισσότερες διαδικτυακές αναζητήσεις παγκοσμίως όσον αφορά στο διαγωνισμό, τουλάχιστον για το τελευταίο τρίμηνο, με πρώτη την Αρμενία και το Αζερμπαϊτζάν να βρίσκεται στην τρίτη θέση.

Επιπλέον, ενδιαφέρον προκαλεί το γεγονός ότι ο Σάκης Ρουβάς (και ο συνδυασμός του ονόματος του με τη Eurovision όσον αφορά στους όρους αναζήτησης) καταλαμβάνει τέσσερις από τις δέκα γρηγορότερα αναπτυσσόμενες αναζητήσεις, παγκοσμίως, όσον αφορά στο διαγωνισμό και είναι ένατος όσον αφορά τις δέκα δημοφιλέστερες αναζητήσεις μέχρι αυτή την στιγμή. Αξίζει επίσης να σημειωθεί, ότι οι χώρες με τις περισσότερες αναζητήσεις για τον Σάκη Ρουβά, μετά την Ελλάδα, είναι η Βουλγαρία και η Λιθουανία.

Rising searches

1.
norway eurovision
+1800%
2.
norway eurovision 2009
+1400%
3.
sakis eurovision 2009
+250%
4.
sakis
+250%
5.
rouvas eurovision 2009
+250%
6.
sakis rouvas
+190%
7.
eurovision contest 2009
+140%
8.
eurovision song contest
+130%
9.
eurovision contest
+130%
10.
eurovision 2009 lyrics
+130%

Παράλληλα, η Χαντισέ , η τραγουδίστρια που εκπροσωπεί την Τουρκία στον διαγωνισμό και έχει απασχολήσει τη δημοσιότητα, βρίσκεται στην έκτη θέση όσον αφορά στις δημοφιλέστερες αναζητήσεις για το τελευταίο τρίμηνο.
 
Last edited by a moderator:

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.290
Taver dont worry! Ξερω ότι εννοουσε 10 ωρα Ελλαδος! Λοιπον αυριο θα το δω μαλλον μετα τις 22:20 τοπικη ωρα,ας οψεται το γυμναστηριο..
Αλλα το σαββατο φυσικα και θα το δω!!!
Βασικα μου αρεσει πολυ το τραγουδι της Νορβηγιας και αυτος φερνει και λιγο σε χομπιτ!
Αν και σημερα διαβασα οτι ξερουμε οτι δεν εχουμε το τραγουδι και τη φωνη αλλα εχουμε την εμφανιση και για αυτο ο Σακης σε ενα απο αυτα τα παρτυ που γινονται στη Μοσχα,ζεσταθηκε και εριξε νερο και ετσι αναδειχτηκαν οι κοιλιακοι του! Ξερω οτι μαλλον θα εχετε δει και εικονες αλλα εδω που ζω που να τις δω; Λοιπον και ο νορβηγος,αν και μικρος καλος ειναι! ειχε μεινει με το στομα ανοιχτο και κοιταζε τον Σακη!
Αληθεια ποσο χρονων ειναι ο Σακης;
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
Αυτα τα +250% τι ακριβως σημαινουν, γιατι ειμαι ψιλοασχετη?
υποθέτω πως τα νούμερα στις παρενθεσεις αναφέρονται, όπως λεει και πιο πάνω, στις γρηγορότερα αναπτυσσόμενες αναζητήσεις το τελευταίο τρίμηνο...


είναι σημερινό δ.τ. της google.. πιο πολυ το έβαλα για το πάνω μέρος του, "η Ελλάδα είναι η δεύτερη χώρα με τις περισσότερες διαδικτυακές αναζητήσεις παγκοσμίως όσον αφορά στο διαγωνισμό, τουλάχιστον για το τελευταίο τρίμηνο, με πρώτη την Αρμενία και το Αζερμπαϊτζάν να βρίσκεται στην τρίτη θέση"...

όχι ότι είναι κάτι άκρως σημαντικό, αλλά μια και τα 'χουμε όλα μαζεμένα...
 
Last edited by a moderator:

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.903
Likes
9.992
Taver dont worry! Ξερω ότι εννοουσε 10 ωρα Ελλαδος! Λοιπον αυριο θα το δω μαλλον μετα τις 22:20 τοπικη ωρα,ας οψεται το γυμναστηριο..
Αλλα το σαββατο φυσικα και θα το δω!!!
Βασικα μου αρεσει πολυ το τραγουδι της Νορβηγιας και αυτος φερνει και λιγο σε χομπιτ!
Αν και σημερα διαβασα οτι ξερουμε οτι δεν εχουμε το τραγουδι και τη φωνη αλλα εχουμε την εμφανιση και για αυτο ο Σακης σε ενα απο αυτα τα παρτυ που γινονται στη Μοσχα,ζεσταθηκε και εριξε νερο και ετσι αναδειχτηκαν οι κοιλιακοι του! Ξερω οτι μαλλον θα εχετε δει και εικονες αλλα εδω που ζω που να τις δω; Λοιπον και ο νορβηγος,αν και μικρος καλος ειναι! ειχε μεινει με το στομα ανοιχτο και κοιταζε τον Σακη!
Αληθεια ποσο χρονων ειναι ο Σακης;
Ο Σάκης είναι 38!

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι φέτος κατά 50% μετράει η γνώμη του κοινού και κατά 50% η κριτική επιτροπή της κάθε χώρας. Έτσι, αν υποθέσουμε ότι ο Σάκης έχει γκελ στον κόσμο, δεν μπορούμε να υποθέσουμε ότι το ίδιο θα συμβεί και με τις κριτικές επιτροπές δεδομένου ότι αυτές ΣΥΝΗΘΩΣ έψουν πιο καλλιτεχνική και κουλτουρέλ προσέγγιση.....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.544
Μηνύματα
899.809
Μέλη
39.259
Νεότερο μέλος
diona

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom