Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

Arwindan

Member
Μηνύματα
85
Likes
786
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Ακύρωσέ την και μετά κάνε νέα αίτηση: Ισχύει από 03.06.2024 έως 31.07.2024.
Στους όρους λέει ότι ισχύει "για κάρτες που εκδίδονται από την τράπεζα από 03/06/2024 έως και 31/07/2024". Δεν λέει κάτι για την ημερομηνία της αίτησης.
 

stavrogin

Member
Μηνύματα
5
Likes
13
Ναι, είμαι Πολωνία. Είναι εντός Ε.Ε αλλά με δικό της Νόμισμα, εγώ θα έκανα όλοκληρη ιστορία για τους πόντους αλλά δεν βλέπω να με συμφέρει...

Πληρωμή τοπικά ,αλλαγή σε revolut σε ευρώ και από εκεί αποστολή έμβασμα (είναι δωρέαν στην μέταλ) στην κάρτα της Άλφα,και από εκεί να κα΄νω αγορές σε ευρώ...Είναι ολόκληρος κύκλος.
Αλλά εδω δεν έχει και κάτι να με συμφέρει ώστε να μαζέψω κανέναν πόντο ,δηλαδή πάει και δώρον άδωρον το ότι ξοδεύω τα χρήματα...
Τουλάχιστον να αποσκοπεί και κάπου.
Στην Πολωνία, η τράπεζα Pekao προσφέρει αντίστοιχη πιστωτική για μίλια:

https://www.miles-and-more.com/pl/e.../basic-offer/bank-pekao-s-a_earnbasic010.html

Karta Kredytowa z Żubrem - Bank Pekao S.A.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.120
Likes
1.710
Στους όρους λέει ότι ισχύει "για κάρτες που εκδίδονται από την τράπεζα από 03/06/2024 έως και 31/07/2024". Δεν λέει κάτι για την ημερομηνία της αίτησης.
Κοίτα, δεν θα επιμείνω, αλλά αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι τα μίλια αποδίδονται μετά την ενεργοποίηση της κάρτας, αναδρομικά βάσει της ημερομηνίας αίτησης. Επίσης φαντάζει λίγο περίεργη η συμμετοχή σε προωθητική ενέργεια βάσει αίτησης κατά την οποία δεν ίσχυε η προωθητική ενέργεια. Εν πάση περιπτώσει, δική σου η απόφαση.
Στην Πολωνία, η τράπεζα Pekao προσφέρει αντίστοιχη πιστωτική για μίλια:

https://www.miles-and-more.com/pl/e.../basic-offer/bank-pekao-s-a_earnbasic010.html

Karta Kredytowa z Żubrem - Bank Pekao S.A.
Είναι αντίστοιχη της Miles & Μore που εκδίδει η Πειραιώς, όχι της Aegean Bonus Visa.
 

pepakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
516
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή 🇦🇷
Συγχωρέστε με έαν έχει ήδη απαντηθεί σε προηγούμενες σελίδες...
Εάν και εφόσον ακυρώσω μια μια καρτα alpha bonus της Aegean, και μετά από μήνες κάνω καινούργια αίτηση/έκδοση για νέα κάρτα, ωφελούμαι ξανά των μιλίων καλωσορίσματος/αναβάθμισης?
 

Arwindan

Member
Μηνύματα
85
Likes
786
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Κοίτα, δεν θα επιμείνω, αλλά αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι τα μίλια αποδίδονται μετά την ενεργοποίηση της κάρτας, αναδρομικά βάσει της ημερομηνίας αίτησης. Επίσης φαντάζει λίγο περίεργη η συμμετοχή σε προωθητική ενέργεια βάσει αίτησης κατά την οποία δεν ίσχυε η προωθητική ενέργεια. Εν πάση περιπτώσει, δική σου η απόφαση.
Με πήραν σήμερα για να μου πουν ότι εγκρίθηκε η κάρτα και τα σχετικά για τη διαδικασία και ρώτησα για το συγκεκριμένο.
Όντως λαμβάνουν υπόψη την ημερομηνία της άιτησης και όχι της έκδοσης, παρόλο που στους όρους γράφει για έκδοση, οπότε ακύρωσα την αίτηση και θα κάνω νέα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.667
Likes
43.919
Συγχωρέστε με έαν έχει ήδη απαντηθεί σε προηγούμενες σελίδες...
Εάν και εφόσον ακυρώσω μια μια καρτα alpha bonus της Aegean, και μετά από μήνες κάνω καινούργια αίτηση/έκδοση για νέα κάρτα, ωφελούμαι ξανά των μιλίων καλωσορίσματος/αναβάθμισης?
Μονο αν εκδωσεις αλλη καρτα bonus. Πχ αντι για visa, βγαλεις mastercard.
 

pepakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
516
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή 🇦🇷
Με πήραν σήμερα για να μου πουν ότι εγκρίθηκε η κάρτα και τα σχετικά για τη διαδικασία και ρώτησα για το συγκεκριμένο.
Όντως λαμβάνουν υπόψη την ημερομηνία της άιτησης και όχι της έκδοσης, παρόλο που στους όρους γράφει για έκδοση, οπότε ακύρωσα την αίτηση και θα κάνω νέα.
Νομίζω το γράφει ξεκάθαρα, παρόλα αυτά καλά έκανες και ρώτησες κ εσύ.

*τα μίλια αποδίδονται με την ενεργοποίηση της κάρτας, βάσει της ημερομηνίας αίτησης.
 

cool_alex

Member
Μηνύματα
35
Likes
72
Έχω εκδόσει visa bonus premium credit και αργότερα visa bonus debit. Πήρα και από τις δύο visa κάρτες μίλια εξαργύρωσης και αναβάθμισης. Άρα, αν εκδόσεις διαφορετικούς τύπους καρτών, είτε μέσω ακύρωσης της πρώτης είτε μέσω παράλληλης εκδόσης και κατοχής δύο καρτών, θα πάρεις τα μίλια.
Αυτό που δεν ξέρω είναι τι ισχύει με τον ίδιο τύπο κάρτας. Π.χ. αν έχεις την premium, την ακυρώσεις μετά από μήνες και εκδόσεις ξανά την premium, θα πάρεις μίλια τη δεύτερη φορά;
Αν γνωρίζει κάποιος, ας μας πει.
 

George V

Member
Μηνύματα
89
Likes
41
Έχω εκδόσει visa bonus premium credit και αργότερα visa bonus debit. Πήρα και από τις δύο visa κάρτες μίλια εξαργύρωσης και αναβάθμισης. Άρα, αν εκδόσεις διαφορετικούς τύπους καρτών, είτε μέσω ακύρωσης της πρώτης είτε μέσω παράλληλης εκδόσης και κατοχής δύο καρτών, θα πάρεις τα μίλια.
Αυτό που δεν ξέρω είναι τι ισχύει με τον ίδιο τύπο κάρτας. Π.χ. αν έχεις την premium, την ακυρώσεις μετά από μήνες και εκδόσεις ξανά την premium, θα πάρεις μίλια τη δεύτερη φορά;
Αν γνωρίζει κάποιος, ας μας πει.
Δε νομιζω...

Θα θελαμε βεβαια...
 

pan82

Member
Μηνύματα
716
Likes
908
Δε νομιζω...

Θα θελαμε βεβαια...
Εγώ πάλι θεωρώ αφού μιλάμε για καινούργια κάρτα θα τα παίρνεις; πως γίνεται να σε κόβουν; δεν αφορά αναβάθμιση η υποβάθμιση κάρτας είναι νέα κάρτα που ξεκινά από νέα έγκριση και νέα έκδοση
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.534
Μηνύματα
899.403
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom