About football, soccer, ποδόσφαιρο, κλωτσοσκούφι ... again..

thanosth

Member
Μηνύματα
3.430
Likes
7.529
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Λογικά δεν θα το πάρουν και το εθνικό τους κλάμα και δράμα θα συνεχίζεται, ως την επόμενη διοργάνωση 😁😜
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.780
Likes
17.765
Είναι 3η φορά που ενώ είμαι διακοπές (διακοπές από τι; τεσπα) τυχαίνει να παίζεται EURO.. την πρώτη ήταν το 2004 στη Ρόδο το πήραμε εμείς πρώτη φορα..την δεύτερη το 2016 πάλι στη Ρόδο το παίρνει η Πορτογαλία για πρώτη φορά..τώρα την τρίτη είμαι Σαντορίνη οπότε αν πρέπει κάποιος να το πάρει πρώτη φορά αυτή είναι η Αγγλία.. Ε άμα τριτωσει θα πρέπει να τό δω από δω και πέρα να βγάζω κανένα φράγκο..


Υγ. Την πάτησα δεν το υπολόγισα καλά και δεν μπορώ να απολαύσω τα παιχνίδια γιατί άμα ψελλίσω κάτι για μπάλα θα φάω κάνα κινητό στο κεφάλι.. είναι και τελικός που να πάρει .ευτυχώς έχω μια εφαρμογή στο κινητό και κάτι γίνεται..
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
504
Likes
1.742
Είναι 3η φορά που ενώ είμαι διακοπές (διακοπές από τι; τεσπα) τυχαίνει να παίζεται EURO.. την πρώτη ήταν το 2004 στη Ρόδο το πήραμε εμείς πρώτη φορα..την δεύτερη το 2016 πάλι στη Ρόδο το παίρνει η Πορτογαλία για πρώτη φορά..τώρα την τρίτη είμαι Σαντορίνη οπότε αν πρέπει κάποιος να το πάρει πρώτη φορά αυτή είναι η Αγγλία.. Ε άμα τριτωσει θα πρέπει να τό δω από δω και πέρα να βγάζω κανένα φράγκο..


Υγ. Την πάτησα δεν το υπολόγισα καλά και δεν μπορώ να απολαύσω τα παιχνίδια γιατί άμα ψελλίσω κάτι για μπάλα θα φάω κάνα κινητό στο κεφάλι.. είναι και τελικός που να πάρει .ευτυχώς έχω μια εφαρμογή στο κινητό και κάτι γίνεται..
Να ξερες μόνο πόσοι είμαστε διακοπές και σε νιώθουμε....
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
568
Likes
4.219
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Scottish Commentary on David Narey’s Toe Poke. Scotland v Brazil 1982. McKallaster


Χαχαχαχα εντάξει από το 'νησί' είναι απίστευτες τυπάρες, αλλά νομίζω είναι παράτραβηγμένο για να είναι αληθινό ακομα και για αυτούς. Πάντως όπως και να έχει γέλασα.

Σήμερα ο τελικός. Μάλλον με την Ισπανία είμαι τελικά ή διχασμένος καλύτερα. Φοβάμαι πως αν το πάρουμε θα χάσουμε την ταυτότητα μας! 😄
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.780
Likes
17.765
Όχι μωρέ ποια ταυτότητα θα χάσετε;; Παρά το συνεχώς αυξανόμενο τικι τάκα που βάζουν στο παιχνίδι τους οι Άγγλοι πάντα θα υπάρχουν κάποιοι που θα τρέχουν κοντά στον ασβέστη και θα κάνουν σέντρα στο τέλος.. old habits die hard δε λένε; ή όπως λέμε εμείς πιο σωστά "πρώτα βγαίνει η ψυχή και μετά το χούι"

Έχει Αγγλάκια κάμποσα στη Σαντορίνη.. δεν μπορώ να φανταστώ τι μ@λ@κιες θα κάνουν χάσουν κερδίσουν..
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
568
Likes
4.219
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Όχι μωρέ ποια ταυτότητα θα χάσετε;; Παρά το συνεχώς αυξανόμενο τικι τάκα που βάζουν στο παιχνίδι τους οι Άγγλοι πάντα θα υπάρχουν κάποιοι που θα τρέχουν κοντά στον ασβέστη και θα κάνουν σέντρα στο τέλος.. old habits die hard δε λένε; ή όπως λέμε εμείς πιο σωστά "πρώτα βγαίνει η ψυχή και μετά το χούι"

Έχει Αγγλάκια κάμποσα στη Σαντορίνη.. δεν μπορώ να φανταστώ τι μ@λ@κιες θα κάνουν χάσουν κερδίσουν..
Ναι ναι ευτυχώς έτσι είναι. Παιζουμε τικι τικι αλλά το γκολ απο σέντρα- γιόμα μπαίνει συχνά ακόμα. 😄
Αλλά εννοώ σαν ταυτότητα και αυτόν τον αέρα του λουζερ που έχουμε.

Ο Κέιν ας πούμε είναι ο καλύτερος ποδοσφαιριστής που δεν έχει πάρει τίτλο, μετά τι θα είναι; Τίποτα... 😄
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.780
Likes
17.765
Ε όχι και τίποτα . Ο μεγαλύτερος στράικερ όλων των εποχών για την Αγγλία.. το ότι δεν παίρνει τίτλο αυτός είναι που φταίει λιγότερο.. κάνει τη δουλειά του με το παραπάνω ...

Οι οιωνοί είναι με την Αγγλία..πφφ
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.396
Likes
49.561
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Αναζητείται!
Για να δούμε αν θα επικρατήσει το αιώνιο κόμπλεξ της Αγγλίας ή θα την ξελασπώσουν πάλι οι παικταράδες της. Δεύτερη συνεχόμενη φορά σε τελικό, χωρίς απαραίτητα να λέει κάτι αυτό.
Το μόνο γεγονός είναι πως από την απέναντι πλευρά υπάρχει ακλόνητο φαβορί με καλές εμφανίσεις και πειστικό ποδόσφαιρο, πάντα με τις ιδιαιτερότητες του βέβαια, όπως ανύπαρκτο φορ και εξαιρετική δύναμη στα χαφ.
Για να δούμε τι θα δούμε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.525
Μηνύματα
899.033
Μέλη
39.244
Νεότερο μέλος
ifi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom