About football, soccer, ποδόσφαιρο, κλωτσοσκούφι ... again..

psilos3

Member
Μηνύματα
6.397
Likes
49.573
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Αναζητείται!
Μόνον εγώ βλέπω τον Κούμαν να φαίνεται να κοιμάται στον πάγκο...εντελώς ατάραχος...
Το κρίμα είναι πως όταν δε κοιμάται η Ολλανδία παίζει την καλύτερη μπάλα στη διοργάνωση, απλά το κάνει για μικρά διαστήματα και δεν έχει διάρκεια.

Το εξοργιστικο ήταν ότι δεν το έδωσε σε πρώτο χρόνο που έκανε μπαμ ότι είναι χερουκλα και αν ήταν offside ή οτιδήποτε ας το έπαιρνε πίσω μετά.
Έπρεπε σαφέστατα να πάει στο var, τι συζητάμε τώρα; Είναι καταφανέστατο χέρι και απορώ πως δεν έγινε θέμα.
Θαυμάζω στους Γερμανούς ότι δεν πήγαν καροτσάκι τον διαιτητή και δεν κλαφτηκαν. Δεν είναι στη νοοτροπία τους αυτό. Ας θυμηθούμε τι έγινε και στο Ρεαλ Μπαγερν.
Έχεις δίκιο σ' αυτό, μου έκανε κι εμένα τρομερή εντύπωση βλέποντας τον αγώνα.

Εκτιμω λοιπον οτι είτε εκριναν οτι δεν ειναι χερι, ειτε οτι ηταν αλλα επιβεβαιωθηκε οφσαιντ πριν.
Το να επιβεβαιώθηκε το offside είναι μια εικασία, πως όμως γίνεται να μην είναι χέρι κάτι τέτοιο;
Η Ισπανια εχει ενδιαφερον πως θα εμφανιστει σημερα χωρις τον Πεδρι
Και χωρίς τον Καρβαχάλ, ίσως παίξουν ρόλο αυτές οι σημαντικές απουσίες.
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
504
Likes
1.751
Ε όχι και ίσως χέρι, ίσως όχι.
Θα ξεχάσουμε αυτά που ξέρουμε;
Καραμπινάτο χέρι μαρς πέναλτι
Αισχρός ο διαιτητής αισχροί και στο βαρ.
Έχει καμία σημασία τι φανέλα φοράει ο παίκτης που το έκανε ή ο παίκτης που σούταρε.
Κρίνουμε τη φάση.
Ο αμυντικός το χέρι του δεν το έχει πάνω στο σώμα ενώ θα μπορούσε, η μπάλα πάει φουλ για την εστία κ σταματάει πάνω στο χέρι του αμυντικού και γράφετε ότι μπορεί να μην είναι χέρι; με ποιο σκεπτικό; επειδή αντιπαθούμε τους Γερμαναράδες;
Έλεος
Ειναι δυσκολη φαση σε ζωντανο, ειδικα αν πχ ο διαιτητης δεν ειχε καθαρη ληψη γιατι οταν η μπαλα βρισκει στο χερι ειναι αρκετα κατεβασμενο. Εγω οποτε το ξαναβλεπω αλλαζω γνωμη lol.

Στην συνεχεια, ακομα και αν το VAR αποφανθηκε οτι ειναι, προφεναστατα υπαρχει οφσαιντ στη σεντρα ακριβως πριν για αυτο ο διαιτητης δε κληθηκε να το δει αφου ειναι ως μη γενομενο. Να ξερεις επισης οτι με το VAR πολλοι διαιτητες σε τετοιες φασεις περιμενουν τη ευκολη λυση του VAR και αποποιουνται της ευθυνης.......

Και στη τελικη, καλα το εκανε στους Γερμαναραδες ο διαιτητης........ :haha::haha::haha:
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.430
Likes
7.875
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Ήταν δίκαιο κι έγινε πράξη. Η Ισπανία στον τελικό!
Τώρα να περάσει κι η Ολλανδία να δούμε ματς της προκοπής.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.397
Likes
49.573
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Αναζητείται!
Δε γινόταν να μείνει έξω η Ισπανία μς τέτοια εικόνα κακά τα ψέματα, θα ήταν άδικο. Η Γαλλία εδώ που έφτασε πολύ της ήταν.

Θέλω επανάληψη τελικού μουντιάλ 2010, υπάρχουν κατι χρωστούμενα...
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.397
Likes
49.573
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Αναζητείται!
Ποιος Μ'παπέ;; Γιαμαλ Γουίλιαμς.. φουλ για κούπα..
Δε πιάνονται ούτε με λάσο. Θα έχει τρομερό ενδιαφέρον να δούμε την αντιμετώπιση τους!
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.430
Likes
7.875
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Θέλω επανάληψη τελικού μουντιάλ 2010, υπάρχουν κατι χρωστούμενα...
Το χρωστούμενα; Ας έβαζε κανά γκολ ο λούζερ Ρόμπεν (παιχταράς αλλά λούζερ).
Αν χρωστάει κάτι η ιστορία στους Ολλανδούς δεν είναι αυτό το ματς αλλά ο τελικός στην Αργεντινή το ‘78.
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
504
Likes
1.751
Δε γινόταν να μείνει έξω η Ισπανία μς τέτοια εικόνα κακά τα ψέματα, θα ήταν άδικο. Η Γαλλία εδώ που έφτασε πολύ της ήταν.

Θέλω επανάληψη τελικού μουντιάλ 2010, υπάρχουν κατι χρωστούμενα...
μην βγει παλι κανεις Ισπανοφωνος ομως και λεει στον τυπο que miras bobo ???? :p
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
504
Likes
1.751
Edit : Συμφωνα με τη θεωρια της 12ετιας ( ερχεται αναλυση ) βλεπω τελικο μια εκ των Ισπανια ή Ιταλια.

Απο το 1980 και μετα σε παγκοσμια κυπελλα και ευρωπαικα εχουμε σχετικα συχνοτητα επαναληψης, για μια εκ των φιναλιστ ανα 12 χρονια.... Δεν συμβαινει παντα αλλα αρκετα συχνα.
Ας παινεψω τα γεννια μου ενα μηνα πριν, αν και δεν ηταν και καμια τρελη μαντεψια.... Βεβαια πριν το πρωτο ματς δεν υπηρχε βεβαιοτητα...
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.627
Likes
9.121
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Χόρτασε γιούχα ο χειροσφαιριστης. Όχι ότι έφταιγε αυτός. Δηλαδή τι να έλεγε έκανα χέρι γιατί δεν το δίνεις;

Οι Ισπανοί γιατί έπαιζαν με τα χέρια πίσω από την πλάτη σήμερα ξαναλλαξε τον κανονισμό η ΟΥΕΦΑ; 😃

Απογοητευτική η Γαλλία, κάποιοι παίκτες δεν κατέβηκαν ποτέ στο euro. Ειδικά ο Griezmann που έβοσκε;

Ίσως φτάσω στο έσχατο σημείο να στηρίξω Αγγλία αν πάει τελικό😔
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.397
Likes
49.573
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Αναζητείται!
Το χρωστούμενα; Ας έβαζε κανά γκολ ο λούζερ Ρόμπεν (παιχταράς αλλά λούζερ).
Αν χρωστάει κάτι η ιστορία στους Ολλανδούς δεν είναι αυτό το ματς αλλά ο τελικός στην Αργεντινή το ‘78.
Μη μου τα θυμίζεις με τον κουλό και συγχιζομαι νυχτιάτικα...
Σιγά μη τα βάλει εκεί που θέλουμε. Θυμήθηκε βέβαια να τα βάλει κόντρα στη Ντόρτμουντ στον τελικό του 13...:mad::mad:
 

turms

Member
Μηνύματα
2.134
Likes
3.040
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
η φάση που του πάτησε ο ισπανός το κεφάλι του αλλουνού όμως πάλι την περάσανε στο έτσι...εκτος αν το έκανε καταλάθος...
σκόνταψα k πέφτοντας είπα να στηριχτώ στο κεφάλι σου, αφού είσαι που είσαι κάτω...
1720595238762.png
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.527
Μηνύματα
899.156
Μέλη
39.244
Νεότερο μέλος
ifi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom