4 ημέρες στην Ιταλία

nikosfresh

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Γεια σας,

κανονίζουμε ένα γρήπγορο ταξί για Ιταλια σε περίπου 10 ημέρες και θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με τα μέρη που αξίζει να επισκεπτούμε και να διανυκτερεύσουμε. Το σίγουρο έιναι οτι πετάμε για Μιλάνο νοικιάζουμε αυτοκίνητο εκεί και επιστρέφουμε μετα απο 4 ημέρες απο Ρώμη. Οι διανυκτερέσεις είναι 3 και σίγουρα η τελευταία θα είναι στην Ρώμη.

Εμείς σκεφτόμασταν να επισκευτούμε φτάνοντας την Πάρμα και την Μπολώνια, να μείνουμε εκεί το βράδυ και με τα ίσως Σιένα ή να παμε προς San Marino, San Leo, Urbino κτλ.

Please δωστε μας τα φωτα σας!!!

Ευχαριστώ πολυ :clap:
 

giorgos-peiraia

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΕΝΟΥΡΙΟΣ ΕΔΩ ΤΩΡΑ ΜΟΛΗΣ ΕΚΑΝΑ ΕΓΡΑΦΗ..ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΙΣΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΩ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΣΤΟ ΑΝΟΒΕΡΟ..ΠΟΣΩ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΕΙΣΙΤΙΡΙΑ ΜΕ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ ΨΑΧΝΩ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΤ Κ ΔΕΝ ΒΡΙΞΩ..ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΜΟΝΙΜΑ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΕΣ ΠΛΙΡΟΦΩΡΙΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΡΩΤΙΣΟ?
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Καταρχάς, απγορευονται τα κεφαλαια. Επισης γράφεις σε λαθος θεμα...αφορα Ιταλία και όχι Γερμανία. Για τα αεροπορικα δε μπορω να σε διαφωτισω. Μπορεις να ρωτησεις στο γερμανικο προξενειο. Σημερα ετυχε να χω μια δουλεια και 2 στους 4 ρωτουσαν για μονιμη εγκατασταση.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.906
Likes
27.075
κατ αρχη καλως ηρθες,σε παρακαλω μην γραφεις με κεφαλαια δεν επιτρεπετε
απο τον κανονισμο του φορουμ.
Μηπως ηταν καλη ιδεα να ρωτησεις καποιο ταξ.γραφειο,ειδικα αν δεν γνωριζεις
και πολλα απο το να κανεις κρατηση μεσα απο το ιντερνετ;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.516
Likes
29.315
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καταρχάς, απγορευονται τα κεφαλαια. Επισης γράφεις σε λαθος θεμα...αφορα Ιταλία και όχι Γερμανία. Για τα αεροπορικα δε μπορω να σε διαφωτισω. Μπορεις να ρωτησεις στο γερμανικο προξενειο. Σημερα ετυχε να χω μια δουλεια και 2 στους 4 ρωτουσαν για μονιμη εγκατασταση.
Στο προξενείο να ρωτήσει για αεροπορικά??? Και μη χειρότερα....
 

nikosfresh

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
3 βραδιες που εχεις με το ζορι θα δεις Μιλανο-Ρωμη.Τα αλλα μερη δες τα σε φωτογραφια και αστα για αλλη φορα.
Εχεις και την διαδρομη Μιλανο-Ρωμη.

Μιλάνο και Ρώμη έχουμε πάει οπότε το Μιλάνο θα θεωρητικά είναι μόνο ο τόπος άφιξης μας και η Ρώμη μονάχα ο τόπος της τελευταίας μας διανυκτέρευσης. Όσο για τα χιλιόμετρα απο οτι τα είδα είναι σαν να κάνεις ένα ταξίδι Θεσσαλονίκή - Αθήνα. Σύμφωνα με τα νέα δεδομένα τι μου προτείνεται για τις 2 υπόλοιπες διανυκτερεύσεις;

Ευχαριστώ
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΕΝΟΥΡΙΟΣ ΕΔΩ ΤΩΡΑ ΜΟΛΗΣ ΕΚΑΝΑ ΕΓΡΑΦΗ..ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΙΣΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΩ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΣΤΟ ΑΝΟΒΕΡΟ..ΠΟΣΩ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΕΙΣΙΤΙΡΙΑ ΜΕ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ ΨΑΧΝΩ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΤ Κ ΔΕΝ ΒΡΙΞΩ..ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΜΟΝΙΜΑ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΕΣ ΠΛΙΡΟΦΩΡΙΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΡΩΤΙΣΟ?
Στο προξενείο να ρωτήσει για αεροπορικά??? Και μη χειρότερα....
Η ερωτηση στο προξενειο αναφεροταν στο οτι θελει να μεινει μονιμα οπως δηλωσε. Οποτε το προξενειο ειναι ο πλεον αρμοδιος φορεας στον οποιο μπορει να απευθυνθει. Μαλλον δεν ημουν σαφης, κ μαλλον κ συ λιγο ξυνεσαι :rolleyes::bleh:
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
757
Likes
268
Μιλάνο και Ρώμη έχουμε πάει οπότε το Μιλάνο θα θεωρητικά είναι μόνο ο τόπος άφιξης μας και η Ρώμη μονάχα ο τόπος της τελευταίας μας διανυκτέρευσης. Όσο για τα χιλιόμετρα απο οτι τα είδα είναι σαν να κάνεις ένα ταξίδι Θεσσαλονίκή - Αθήνα. Σύμφωνα με τα νέα δεδομένα τι μου προτείνεται για τις 2 υπόλοιπες διανυκτερεύσεις;

Ευχαριστώ
Μπολονια, Περουτζια
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.330
Μηνύματα
888.308
Μέλη
38.992
Νεότερο μέλος
kwstasa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom