About football, soccer, ποδόσφαιρο, κλωτσοσκούφι ... again..

Andreas K

Member
Μηνύματα
37
Likes
135
Α ρε τακη τι τραβας για ενα μεβγαλ καπ :haha::haha::haha: Νταξει ειμαστε!
Μας έχεις μπερδέψει εσύ λιγάκι. Από τη μια το λες μιλκο και μεβγαλ καπ αλλά μετά τον τελικό και κατά δήλωση σου, πήρες 3 ντεπον να ηρεμήσεις. Αφού δεν το θεωρείς σοβαρή διοργάνωση γιατί ταράχτηκες με την κατάκτηση από τον γαύρο. Μην ξανακουσω για καραπαπαδες κλπ. Ας κρατήσουμε κάποιο επίπεδο εδώ. Επίσης, όταν το έπαιρνε η αδελφοποιημένη Ρόμα, μια χαρά πανηγύριζε η 13. Μάλλον πριν 2 χρόνια στα μάτια σας ήταν όντως ευρωπαϊκή κουπα. Ρε πως αλλάζουν οι καιροί..
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.432
Likes
7.541
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Συγνώμη, όταν ο καραπαπας σας που είναι γκοτζαμ αντιπρόεδρος το χλεύαζε ως μιλκο καπ και παίζατε στα, champions league και Europa league ηταν μόνος του που είχε αυτή την άποψη ή οι περισσότεροι γαυροι το χλευαζατε μαζί του; 🤔
Τώρα δεν σας αρέσει που σας το χλευαζουν άλλοι οπαδοί.

Τέλος εποχής από την ΑΕΚ ο "τίγρης".
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Συγνώμη, όταν ο καραπαπας σας που είναι γκοτζαμ αντιπρόεδρος το χλεύαζε ως μιλκο καπ και παίζατε στα, champions league και Europa league ηταν μόνος του που είχε αυτή την άποψη ή οι περισσότεροι γαυροι το χλευαζατε μαζί του; 🤔
Τώρα δεν σας αρέσει που σας το χλευαζουν άλλοι οπαδοί.

Τέλος εποχής από την ΑΕΚ ο "τίγρης".
Επιμενετε.
Ρε σεις γιατί μπερδεύεστε με το τι λέει ο καθε παράγοντας της κάθε ομάδας με το τι πιστεύει ο μέσος οπαδός.
Η κατάκτηση του conference είναι μια πρωτόγνωρη επιτυχία για το ελληνικό ποδόσφαιρο
Όσοι θέλουν να χαρούν, να χαρούν οι υπόλοιποι απλά ξύδι .
Και σας ευχομαι σύντομα να το κατακτήσετε και εσείς
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.629
Likes
9.134
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Την Παρασκευή αρχίζει το euro λοιπόν. Η πρώτη φορά σε τέτοια διοργάνωση που δεν έχω καμία συμπάθεια. Θα δω αν με κερδίσει καμία ομάδα στην πορεία. Κλασσικά υποστηρίζω όλες τις αντιπάλους της Αγγλίας.

Το καλό με το euro ήταν ότι είχε 16 ομάδες και με το καλημέρα είχε ματσαρες και ντέρμπι. Είδα το πρόγραμμα και το πρώτο ματς που πραγματικά θέλω να δω είναι στις 20 Ιουνίου το Ιταλία Ισπανία. Γενικά οι τωρινοι όμιλοι είναι ξενέρωτοι. Ελπίζω να το ξαναγυρισουν στις 16 ομάδες.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Την Παρασκευή αρχίζει το euro λοιπόν. Η πρώτη φορά σε τέτοια διοργάνωση που δεν έχω καμία συμπάθεια. Θα δω αν με κερδίσει καμία ομάδα στην πορεία. Κλασσικά υποστηρίζω όλες τις αντιπάλους της Αγγλίας.

Το καλό με το euro ήταν ότι είχε 16 ομάδες και με το καλημέρα είχε ματσαρες και ντέρμπι. Είδα το πρόγραμμα και το πρώτο ματς που πραγματικά θέλω να δω είναι στις 20 Ιουνίου το Ιταλία Ισπανία. Γενικά οι τωρινοι όμιλοι είναι ξενέρωτοι. Ελπίζω να το ξαναγυρισουν στις 16 ομάδες.
Δύσκολο είναι πολλά τα λεφτά Άρη.
Κι εγώ παραδοσιακός είμαι.
Και δεν καταλαβαίνω πως μπορεί να είναι πρωταθλητής Ευρώπης μια ομάδα που δεν είναι πρωταθλήτρια στην χώρα της.
Αστα
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.629
Likes
9.134
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Δύσκολο είναι πολλά τα λεφτά Άρη.
Κι εγώ παραδοσιακός είμαι.
Και δεν καταλαβαίνω πως μπορεί να είναι πρωταθλητής Ευρώπης μια ομάδα που δεν είναι πρωταθλήτρια στην χώρα της.
Αστα
Για το Champions League διαφωνώ κάθετα. Δηλαδή θα χεις champions league χωρίς ρεαλ, μπαρτσελονα, μπαγιερν, Λίβερπουλ και δεν ξέρω γω ποια άλλη ομάδα δεν πήρε το πρωτάθλημα και θα χεις τον πρωταθλητή Ελλάδας και Σλοβακίας; Δεν γίνονται αυτά.

Στο euro δεν κολλάει. Με το ζόρι να βρεις 16 καλες ευρωπαϊκές εθνικές πόσο μάλλον 24!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Για το Champions League διαφωνώ κάθετα. Δηλαδή θα χεις champions league χωρίς ρεαλ, μπαρτσελονα, μπαγιερν, Λίβερπουλ και δεν ξέρω γω ποια άλλη ομάδα δεν πήρε το πρωτάθλημα και θα χεις τον πρωταθλητή Ελλάδας και Σλοβακίας; Δεν γίνονται αυτά.

Στο euro δεν κολλάει. Με το ζόρι να βρεις 16 καλες ευρωπαϊκές εθνικές πόσο μάλλον 24!
Για εμένα το κριτήριο δεν ειναι ποσες καλές ομάδες θα βρεις .
Εγώ το θυμάμαι ως το πρωτάθλημα των πρωταθλητών.
Ολοένα και αυξάνονται οι ομάδες από τα μεγάλα πρωτάθληματα.
Iταλια Γερμανία του χρόνου έχουν 10 ομάδες
Ας κάνουν μια κλειστή λίγκα να τελειώνουμε
Άποψη μου
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.762
Την Παρασκευή αρχίζει το euro λοιπόν. Η πρώτη φορά σε τέτοια διοργάνωση που δεν έχω καμία συμπάθεια. Θα δω αν με κερδίσει καμία ομάδα στην πορεία. Κλασσικά υποστηρίζω όλες τις αντιπάλους της Αγγλίας.

Το καλό με το euro ήταν ότι είχε 16 ομάδες και με το καλημέρα είχε ματσαρες και ντέρμπι. Είδα το πρόγραμμα και το πρώτο ματς που πραγματικά θέλω να δω είναι στις 20 Ιουνίου το Ιταλία Ισπανία. Γενικά οι τωρινοι όμιλοι είναι ξενέρωτοι. Ελπίζω να το ξαναγυρισουν στις 16 ομάδες.
Edit : Συμφωνα με τη θεωρια της 12ετιας ( ερχεται αναλυση ) βλεπω τελικο μια εκ των Ισπανια ή Ιταλια.

Απο το 1980 και μετα σε παγκοσμια κυπελλα και ευρωπαικα εχουμε σχετικα συχνοτητα επαναληψης, για μια εκ των φιναλιστ ανα 12 χρονια.... Δεν συμβαινει παντα αλλα αρκετα συχνα.
 
Last edited:

Nikos86

Member
Μηνύματα
568
Likes
4.220
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Αυτό δεν είναι η super league. Αυτή είναι η Ιερά Σύνοδος....

View attachment 465935
Δεν είναι μόνο το θρησκευτικό προφίλ των παραγόντων μας είναι και η θρησκευτικότητα των οπαδών μας που πολύ συχνά επικαλούνται τα θεία, εγγενές στοιχείο του πρωταθλήματος μας.

Επίσης έχει και μοναδική διαδραστικότητα το ποδόσφαιρο μας. Πολύ συχνά ο οπαδός ενδιαφέρεται για τη σεξουαλική ζωή της μάνας ή της γυναίκας του ποδοσφαιριστή. Δεν βλέπεις τόσο εύκολα τέτοιο δέσιμο μεταξύ παικτών και οπαδών. Και τέτοιο ενδιαφέρον για τις οικογένειες τους.

Πάρα πολλές φορές ειδικά ήταν τέτοια η αγάπη των οπαδών για τους παίκτες που έμπαιναν και μέσα στο γήπεδο παρά τις απαγορεύσεις της αστυνομίας.

Δικαίως νομίζω το λέμε το καλύτερο πρωτάθλημα του κόσμου!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.590
Likes
14.776
Μια ιστορική ομάδα αλλάζει πάλι ιδιοκτήτη.

'Έκλεισε' η μεταβίβαση των μετοχών του Ηρακλή στον Μονεμβασιώτη μετά τη συνάντηση Ευγενίου - ερασιτέχνη

Γιά όσους δεν ξέρουν Μονεμβασιώτης = Βενέτης φούρνοι.

Ο συγκεκριμένος ήταν(είναι ακόμη ; ) εμπλεκόμενος και στον επίσης ιστορικό Απόλλωνα Αθηνών.

Επίσης είχε ακουσθεί παλαιότερα και για τον ΄Αρη.

΄Ασχετο αλλά στην αρχή της εβδομάδας η Βενέτης πήρε τα παγωτά Δωδώνη.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.045
Μέλη
39.268
Νεότερο μέλος
AnitaDag

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom