πληθωρισμός - αισχροκέρδεια - τσιγκουνιές παντού

Eagle Fly

Member
Μηνύματα
143
Likes
332
Μας έχει τύχει αυτό με το νερό στην Άνδρο προ δεκαετίας, σε μπαράκι μάλιστα που κάναμε μεγάλη κατανάλωση. Ακόμα τσακωνόμαστε... Δε πρέπει να τα αφήνουμε να πέφτουν κάτω έτσι κάτι τέτοια.
Εδώ στον Άγιο Νικόλαο στη Αρτεμιδα ( Λουτσα) , ζήτησα πέρσι δευτερο πατατακι με το ποτο μου, στη παραλια, που είχαμε παει για μπάνιο , ήρθε ο λογαριασμός, με είχε χρεώσει 2 ευρώ επιπλέον, εννοείται πως δεν ξαναπατησα.

Ουτε καν απο το Lild δεν ήταν τα πατατακια , είχε μια σακουλα γίγας και εβαζε 😎
 
Last edited:

maria91

Member
Μηνύματα
2.138
Likes
1.991
Athenee. Ηθελαν καποιοι φιλοι που ηρθαν απο εξωτερικο να το επισκεφθουν, οποτε πηγαμε. Προσωπικα ειχα να παω απο τοτε που ηταν Zonar’s. Με το που καθεσαι, πριν προλαβεις να παρεις ανασα, «μπαμ» σου καρφωνουν στο τραπεζι ενα μεγαλο μπουκαλι νερο 8€. ΟΚΤΩ!!! Αυτο κι αν ειναι αισχροκερδεια. Οι μισοι πελατες ηταν τουριστες.
Λαθος δικο σας επρεπε μολις το φερουν να πειτε δε το θελουμε κ ας το εχουν ανοιξει δεν εισασταν υποχρεωμενοι να το πιειτε...εχω παει 2 φορες κ οταν ηταν ζοναρς και τωρα και ποτε δε μου δωσαν να πιω μπουκαλι νερο με το ζορι καμια φορα
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.183
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Εδώ στον Άγιο Νικόλαο στη Αρτεμιδα ( Λουτσα) , ζήτησα πέρσι δευτερο πατατακι με το ποτο μου, στη παραλια, που είχαμε παει για μπάνιο , ήρθε ο λογαριασμός, με είχε χρεώσει 2 ευρώ επιπλέον, εννοείται πως δεν ξαναπατησα.

Ουτε καν απο το Lild δεν ήταν τα πατατακια , είχε μια σακουλα γίγας και εβαζε 😎
Αν είναι να τους τρως τα πατατάκια τζάμπα καλά κάνεις και δεν ξαναπατας
 

Eagle Fly

Member
Μηνύματα
143
Likes
332
Αν είναι να τους τρως τα πατατάκια τζάμπα καλά κάνεις και δεν ξαναπατας
Πληρώνω κάτι το οποίο έχει χονδρική αγορά, 0.80 ευρώ, 5 ευρώ και χρεώνουν τα πατατακια 2 ευρώ ; Επειδή πηρα δευτερο μπολάκι ;;

Σε λίγο καιρό, μόνο στους ξένους θα τα κανουν αυτά, ο Έλληνας έχει αρχίσει να ξυπνάει και να μη πιανεται κορόιδο.

Γι αυτό οι παραλιες εκτός Σαββατοκύριακου, δεν έχουν το κόσμο που είχαν, πιο παλια Δευτέρες και δεν έβρισκες να κάτσεις, τώρα μόνο Σαββατοκύριακο, γίνεται πανικος 😎
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.370
Μηνύματα
890.229
Μέλη
39.040
Νεότερο μέλος
travelergr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom