με την Air One για Πίζα

Samion

Member
Μηνύματα
10.415
Likes
9.351
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μήπως πηγες στα cargo? εγώ εμεινα απόλυτα ευχαριστημένη από τα Βελγικα τραίνα ! Βέβαια τώρα τελευταία έχεις γίνει λίγο Γκαστονε .... :bleh: θα περιμένω λοιπόν να δοκιμάσω και τα τραίνα της Τοσκανης και θα μιλήσω τότε ...
ασε τις καθυστερήσεις αλλά και τα τρενα είναι σαν τα ιταλικά τα regionale. δη ωχριούν μπροστά στα πραγματικά τραίνα τα Eurostar, Frecce κλπ. άσε εκανα 3,5 ώρες διαδρομή με τραίνο χειρότερο από τον προαστιακό μας..
στην Τοσκάνη να υπολογίσετε και τα λεωφορεία. πολύ άνετα και με μαγαλυτερη ακρίβεια πολλές φορές.
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
θα μαστε και εμεις εκει!!
τραβελστορικη συναντηση εντελως ομως!!
Παιδιά μαντέψτε πότε έκλεισα κι εγώ...Ραντεβού στο Γρηγόρη στο Ελ.Βελ για μπύρες πριν την αναχώρηση!!

Να σου πω πως σκεφτομαι να το κανω... Εκλεισα χοτελ στην Πιζα και το πρωτο βραδυ μενω εκει.
Λίτσα σε ποιό έκλεισες?Το budget μαε είναι απο παγκάκι μέχρι ξόφλα χόστελ με shared bathroom!!!:haha: Ρίξε καμμιά ιδέα..Εμείς λέμε Παρασκευή να μείνουμε Πίζα και Σαββάτο Φλωρεντία...
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Εγω εκλεισα 21-25/9, αν οι μερες συμπιπτουν με κανεναν ας επικοινωνησει μαζι μου.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Παιδιά μαντέψτε πότε έκλεισα κι εγώ...Ραντεβού στο Γρηγόρη στο Ελ.Βελ για μπύρες πριν την αναχώρηση!!



Λίτσα σε ποιό έκλεισες?Το budget μαε είναι απο παγκάκι μέχρι ξόφλα χόστελ με shared bathroom!!!:haha: Ρίξε καμμιά ιδέα..Εμείς λέμε Παρασκευή να μείνουμε Πίζα και Σαββάτο Φλωρεντία...
Ναι μεινε εσυ το Σαββατο Φλωρεντια και το πρωι της Κυριακης σε βλεπω να κανεις σπριντ για να προλαβεις το αεροπλανο.........(θυμησου Κων/πολη)
Εμεις κλεισαμε σε αυτο
Hotels Pisa | Hotel Villa Kinzica - The Official Website - Alberghi 3 stelle Pisa Centro - Prenotazione alberghi Pisa
Ψιλοφολιτσα μου φαινεται , αλλα whatever...
 

JohnyE

Member
Μηνύματα
196
Likes
223
μαρεσετε που εκμεταλλευεστε τις ευκαιρεις με την μια :)

κ εμενα με ενδιαφερει η περιοχη ( γ τοσκανη κυριως ) αλλα απο Οκτωβρη.
καλα να περασετε κ να γραψετε τιποτα οταν γυρισετε :p
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Παιδιά μαντέψτε πότε έκλεισα κι εγώ...Ραντεβού στο Γρηγόρη στο Ελ.Βελ για μπύρες πριν την αναχώρηση!!
yupi!!!!!:clap::clap::clap:ετσι οπως το παμε εμεις, το αεροπλανο δικο μας θα ναι!!
και το δικο μας μπατζετ καπου εκει ειναι γμτ..

Εγω εκλεισα 21-25/9, αν οι μερες συμπιπτουν με κανεναν ας επικοινωνησει μαζι μου.
και στην επιστροφη λοιπον, τραβελστορικη συναντηση!πανικος!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Κριμα εμεις κλεισαμε πιο νωρις.....δεν θα συναντηθουμε σε ιταλικο εδαφος δυστυχως
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
το γκρουπ οσο παει και μεγαλωνει!μια χαρα!βλεπω κατι ωραια ξενοδοχεια (λιγα βεβαια) στην Πιζα αλλα ειναι 3-4 km μακρια!Κεντρικα ειναι ακριβουτσικα
 

rebellos

Member
Μηνύματα
163
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Γεια σας! Εκλεισα κι εγω 21 με 26/9. Προτεινεται ξενοδοχεια... Λεω πρωτη διανυκτερευση Πιζα και 22 με 26 Φλωρεντια. Προτεινεται ξενοδοχεια very low budget!
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
εγω σκεφτομαι να μεινω τα δυο πρωτα βραδια φλωρεντια, και το τριτο πιζα για να μην εχω το αγχος του τρενου...

μηπως πρεπει να ανοιξουμε νεα ενοτητα;"Σχεδιασμος ταξιδιου στη πιζα;" χαχαχα!;)
 

akerboom

Member
Μηνύματα
45
Likes
64
Επόμενο Ταξίδι
το εξεταζω
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
ακομα και η χειραποσκευη ειναι εξτρα αν καταλαβα καλα?
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
εγω σκεφτομαι να μεινω τα δυο πρωτα βραδια φλωρεντια, και το τριτο πιζα για να μην εχω το αγχος του τρενου...

μηπως πρεπει να ανοιξουμε νεα ενοτητα;"Σχεδιασμος ταξιδιου στη πιζα;" χαχαχα!;)
Αρχιζω λοιπον τις σκεψεις για την οργανωση του ταξιδιου.
1η μερα διανυκτερευση Φλωρεντια. Φτανεις κατα τις 8-9 και μια πρωτη γνωριμια με την πολη by night ειναι αριστη εμπειρια για τη συνεχεια του ταξιδιου.
2η μερα Φλωρεντια
3η μερα αναχωρηση το πρωι ή όταν τελειώσουμε ότι εχουμε να δουμε απο Φλωρεντια για San Gimignano και μετα Siena, περιηγηση, φαγητο, ποτο, υπνος δεν ξερω που, μαλλον θα κοιμηθουμε εδω.
4η μερα δεν αποφασισα ακομα, προτασεις δεκτες, μαλλον Luca και στη συνεχεια επιστροφη στην Pisa, για οσους το κανουν λιγοτερες μερες καλυτερα να πανε Pisa για να δουν την πολη και να ειναι κοντα στο αεροδρομιο.

Σχεδιο Β το ονομαζομενο και του ξεποδαριασματος.
1η νυχτα Φλωρεντια
2η νυχτα Βενετια. Φευγω απογευμα απο Φλωρεντια με το γρηγορο τρενο (2ωρες) και προς το βραδακι ειμαι εκει.
3η νυχτα Siena ή καπου εκει κοντα.
4η νυχτα Pisa.

Αυτα προς το παρον
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.347
Μηνύματα
889.559
Μέλη
39.024
Νεότερο μέλος
Filio Mav

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom