gt13

Member
Μηνύματα
44
Likes
120
Τι μήνα πήγες και τι μέρα κινήθηκες στη διαδρομή; Σαββατοκύριακο μήπως;
Οι 3 ώρες ήταν μεταξύ Κοτορ και Ντουμπρόβνικ ή από τα σύνορα Αλβανίας για Κότορ;
Μονο εγώ πέρασα σφαίρα όλα τα σύνορα πέρσι;
Η κίνηση πάντως ήταν στο ρεύμα. εξόδου από το Μαυροβούνιο προς Αλβανία την Κυριακή που έφτασα. Ήταν αναμενόμενο βέβαια γιατί έφευγαν οι παραθεριστές του Σαββατοκύριακου.
Τι μήνα πήγες και τι μέρα κινήθηκες στη διαδρομή; Σαββατοκύριακο μήπως;
Οι 3 ώρες ήταν μεταξύ Κοτορ και Ντουμπρόβνικ ή από τα σύνορα Αλβανίας για Κότορ;
Μονο εγώ πέρασα σφαίρα όλα τα σύνορα πέρσι;
Η κίνηση πάντως ήταν στο ρεύμα. εξόδου από το Μαυροβούνιο προς Αλβανία την Κυριακή που έφτασα. Ήταν αναμενόμενο βέβαια γιατί έφευγαν οι παραθεριστές του Σαββατοκύριακου.
Νομίζω ήταν όντως Σάββατο μεσημέρι. 15 Ιουλίου . Από Ντουμπρόβνικ προς Κότορ
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.920
Likes
14.914
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Έχουμε καμία πρόταση για ωραίο εστιατόριο στο Κότορ ;
 
Μηνύματα
122
Likes
191
Έχουμε καμία πρόταση για ωραίο εστιατόριο στο Κότορ ;
To La catedral ειναι πολυ καλο,πρεπει να κλεισετε τραπεζι,δεν θα βρειτε.
Πολυ καλο και το City,προσοχη μη σας "αρπαξουνε" απο το διπλανό,μοιραζονται τον ιδιο χωρο,ειναι ομως η μερα με τη νυχτα.
Πολυ καλο και το Bbq Tanjga,για κρεας,ειναι εξω απο την παλια πολη,πιο απλο,και πιο οικονομικο.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.920
Likes
14.914
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
To La catedral ειναι πολυ καλο,πρεπει να κλεισετε τραπεζι,δεν θα βρειτε.
Πολυ καλο και το City,προσοχη μη σας "αρπαξουνε" απο το διπλανό,μοιραζονται τον ιδιο χωρο,ειναι ομως η μερα με τη νυχτα.
Πολυ καλο και το Bbq Tanjga,για κρεας,ειναι εξω απο την παλια πολη,πιο απλο,και πιο οικονομικο.
Πολύ καλές προτάσεις, ευχαριστώ !
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.920
Likes
14.914
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ιούνιο πάντως ήταν με μια λέξη ΥΠΕΡΟΧΑ ! Στα σύνορα περάσαμε από 1’ έως μάξιμουμ 15 λεπτά. Δεν είχε πολύ κόσμο, ούτε κίνηση στους δρόμους. Βέβαια οι δρόμοι κυρίως του Μαυροβουνίου είναι επιπέδου Χαλκιδικής αλλά με λίγο προσοχή είσαι καλά. Τιμές τίμιες. Κάναμε και μπάνιο στην αδριατική. Στο Κότορ η θάλασσα δεν είναι καλή, στη Μπουντβα όμως υπάρχουν επιλογές. Για μένα που έχω δει πλέον σχεδόν όλη την Ευρώπη το Μαυροβούνιο ήταν ευχάριστη έκπληξη. Αλλά δε θα πήγαινα με τίποτα Αύγουστο.
 
Μηνύματα
122
Likes
191
Ιούνιο πάντως ήταν με μια λέξη ΥΠΕΡΟΧΑ ! Στα σύνορα περάσαμε από 1’ έως μάξιμουμ 15 λεπτά. Δεν είχε πολύ κόσμο, ούτε κίνηση στους δρόμους. Βέβαια οι δρόμοι κυρίως του Μαυροβουνίου είναι επιπέδου Χαλκιδικής αλλά με λίγο προσοχή είσαι καλά. Τιμές τίμιες. Κάναμε και μπάνιο στην αδριατική. Στο Κότορ η θάλασσα δεν είναι καλή, στη Μπουντβα όμως υπάρχουν επιλογές. Για μένα που έχω δει πλέον σχεδόν όλη την Ευρώπη το Μαυροβούνιο ήταν ευχάριστη έκπληξη. Αλλά δε θα πήγαινα με τίποτα Αύγουστο.
Ισχυει,βασικα οπουδηποτε ειναι καλυτερα στην off season,αλλα ειδικα τα οδικα που εχεις να περασεις συνορα κλπ,καλο ειναι να μη γινονται Αυγουστο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.365
Μηνύματα
890.284
Μέλη
39.040
Νεότερο μέλος
travelergr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom