Γαλλία γεια σας.. Βοήθεια για Παρίσι

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
..
τα δινουν που τα δινουν τα χρηματα για να πανε παρισι, κριμα δεν ειναι να κλειστουν εκει τοσες μερες?

Δίκιο έχεις και όπως βλέπεις τα ίδια γράφουμε οι περισσότεροι, αλλά αντε πείσε εσύ τα παιδιά της Χριστίνας ότι μια μονοήμερη στη Ντισνευλαντ αρκεί:haha::haha::haha:
Για αυτό και εγώ πρότεινα δύο διανυκτερεύσεις και ίσως καλό να ήταν να γίνουν στο τέλος του ταξιδιού.
Σίγουρα το Παρίσι εχει πάρα πολλά πράγματα να κάνει κάποιος, από το να χαραμίσει τις περισσότερες μέρες σε πάρκα με παιχνίδια.

Χριστίνα για να καταλάβεις μια βόλτα στον Σηκουάνα με μπατω μους σίγουρα θα αρέσει στα παιδάκια σου, μια επίσκεψη στην Παναγια των Παρισίων και στο Λόυβρο, αν την οργανώσεις από πριν και την προσαρμόσεις στα ενδιαφέροντα των παιδιών θα την βρουν ενδιαφέρουσα.
Π.Χ πριν πάτε στην Παναγια μπορείς να τους θυμίσεις την ιστορία της Εσμεράλδα και του Κουασιμόδου
 
Μηνύματα
19
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
παρισι
Ταξίδι-Όνειρο
μαλδίβες
:clap:σας ευχαριστώ !!!!!!!!οτι άλλο έχετε να μου προτείνεται θα μου είναι χρήσιμο!!!
 

iliangelo

Member
Μηνύματα
47
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
??Το σκεφτομαι
Γυρω απο τη Disneyland υπαρχουν καποια πολυ καλα ξενοδοχεια και σε καλες τιμες.Τα ξενοδοχεια της ιδιας της disneyland ειναι ολιγον φαρμακεια.Εμεις ειχαμε μεινει στο KYRIAD HOTEL DISNEYLAND ειναι γυρω στα 2 -3 χιλ.απο τη disneyland.Εκει υπαρχουν λεωφορεια (free) που απο την εισοδο των παρκων κανουν το γυρο σε ολα τα ξενοδοχεια.Ειναι ανα 5-10 λεπτα αναλογα την εποχη.Το καλο με αυτα τα ξενοδοχεια ειναι οτι εχουν οικογενειακα δωματια δηλαδη ενα διπλο κρεββατι και μια διοροφη κουκετα.Εμεις ειχαμε δωσει 90 ευρω το βραδυ για τετοιο δωματιο τελη Οκτωβρη που ηταν περιοδος σχετικα υψηλης ζητησης λογω του halloween..
 

iliangelo

Member
Μηνύματα
47
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
??Το σκεφτομαι
Αφου πας με παιδια θεωρω οτι τουλαχιστον 2 μερες πρεπει να μεινεις εκει.Εμεις τη πρωτη μερα γυρισαμε το παρκο χωρις να τα προλαβουμε ολα,τη δευτερη πηγαμε στο μικροτερο με τα στουντιο και το μεσημερι ξαναπηγαμε στο μεγαλο για δευτερη γυρα οσα δε προλαβαμε.Πρεπει να χεις το νου σου στο προγραμμα με τα σοου για να προλαβαινεις τις ωρες (προγραμμα παιρνεις στην εισοδο μαζι με χαρτη)
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Το θέμα είναι όμως ότι τα ξενοδοχεία που λες δε σου δίνουν τη δυνατότητα να μπεις νωρίτερα στα πάρκα, το οποίο για μένα είναι σημαντικό.
Επίσης να πω ότι μια στάση μετρο ακριβώς πριν από την Ντισνευλαντ, μπορείτε να επιδοθείτε σε shopping.
Δε θυμάμαι το όνομα της στάσης, αλλά κατεβαίνεις βγαίνεις σε ένα στεγασμένο εμπορικό κέντρο, το περνάς και βρίσκεσαι σε ένα πεζόδρομο με ομοιόμορφα σπιτάκια, που υπάρχουν αρκετά αξιόλογα outlet.
 
Μηνύματα
19
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
παρισι
Ταξίδι-Όνειρο
μαλδίβες
νομίζω ότι η τίμη στα ξενοδοχεία του πάρκου είναι μαζί με τα εισιτήρια και πρωινό γι αύτο ίσως είναι ακριβά! έχεται να μου προτείνεται κάποιο ξενοδοχείο η διαμέρισμα στο παρίσι?
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.746
Likes
6.486
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
νομίζω ότι η τίμη στα ξενοδοχεία του πάρκου είναι μαζί με τα εισιτήρια και πρωινό γι αύτο ίσως είναι ακριβά! έχεται να μου προτείνεται κάποιο ξενοδοχείο η διαμέρισμα στο παρίσι?
Θα κάνεις για 3 μέρες τη διαδρομή Παρίσι-Disneyland-Παρίσι;;
το ένα εισιτήριο κάνει 12.5-13 ευρώ μετ επιστροφής. για τα παιδιά δεν ξέρω αλλά σίγουρα δεν θάναι τζάμπα. Εκτός τούτου το πρώτο βράδυ που θα γυρίσετε Παρίσι θα είσαστε διαλυμένοι... στη κούραση. που θάχετε κουράγιο και για το επόμενο πρωί; Τα Kyriad που σου πρότειναν είναι καλά ξενοδοχεία, αν το νομίζεις ακριβό ψάξε στο booking σε περίμετρο 5-6 χιλιόμετρα αλλά να έχει μεταφορά στο πάρκο. για τις επόμενες μέρες κάνετε κράτηση στο Παρίσι. εσύ όμως διαλέγεις...
 
Μηνύματα
19
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
παρισι
Ταξίδι-Όνειρο
μαλδίβες
Οχι δεν έχω σκοπό να κουραστώ τόσο πολύ!! σίγουρα θα μείνουμαι 3 βράδια dysney και 4 στο παρίσι! τα ξενοδοχεία στο κέντρο τα βρίσκω πολύ ακριβά λέω να περιμένω μήπως κάνουν καμία προσφορά!!!
 

iliangelo

Member
Μηνύματα
47
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
??Το σκεφτομαι
Μαλλον αυτη ειναι η καλυτερη επιλογη.Απαξ και πας με παιδια Παρισι η διαμονη περιξ της Disneyland ή και μεσα επιβαλλεται. Η σαν μονοημερη επισκεψη καταστρεφει πολυ απο τη μαγεια που εχει ο χωρος για τα παιδια (και τους μεγαλυτερους βεβαια)..
 

iliangelo

Member
Μηνύματα
47
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
??Το σκεφτομαι
Ριξε μια ματια στα Ibis Hotel www.ibishotel.com.
Σε μια ματια που εριξα βρισκεις για εκεινη τη περιοδο τιμες γυρω στα 110-130 ευρω στο κεντρο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.486
Μέλη
39.254
Νεότερο μέλος
DimiKl

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom