Γεωργία Φλερταροντας τη Γεωργία

GTS

Member
Μηνύματα
6.996
Likes
20.080
Το γραφείο που αναφέρθηκε δε πάει σε αυτό το δρόμο, σε αφήνει πολύ πιο πριν σε μια γέφυρα αρκετά πριν την είσοδο στη κοιλάδα. Εκεί μας άφησε κι εμάς κ κάναμε συνολικά 18χλμ τρεκ πήγαινε-έλα. Τα τοπία είναι υπέροχα αλλά δε ξέρω τι χιόνι θα έχει την εποχή εκείνη κι αν μπορείς να το κανεις. Εγώ θα έλεγα πάτε εκεί κ βλέπετε, το γραφείο είναι στα 100μ από τη κεντρική πλατεία στο Καζμπεγκι.
 

Papaya

Member
Μηνύματα
35
Likes
40
Το γραφείο που αναφέρθηκε δε πάει σε αυτό το δρόμο, σε αφήνει πολύ πιο πριν σε μια γέφυρα αρκετά πριν την είσοδο στη κοιλάδα. Εκεί μας άφησε κι εμάς κ κάναμε συνολικά 18χλμ τρεκ πήγαινε-έλα. Τα τοπία είναι υπέροχα αλλά δε ξέρω τι χιόνι θα έχει την εποχή εκείνη κι αν μπορείς να το κανεις. Εγώ θα έλεγα πάτε εκεί κ βλέπετε, το γραφείο είναι στα 100μ από τη κεντρική πλατεία στο Καζμπεγκι.
το εχω στο νου μου να κανουμε το sno - juta με αμαξι , να δουμε τα γιγαντια γλυπτα , να περπατησουμε λιγο, να δουμε το τοπιο και να επιστρεψουμε. Ουτε hike ουτε τπτ.
 

Papaya

Member
Μηνύματα
35
Likes
40
Επανερχομαι!
24+25 Οκτωβρη - 2 φουλ μερες Τιφλιδα
26 Οκτωβρη - αναχωρηση για gergeti Με σταση ananuri + gudairi
27 Οκτωβρη - Gergeti - Gveleti
28 Οκτωβρη SNo - Juta - sculptures
29 αναχωρηση για Tskaltubo με σταση Mtshketa (ΣΚΟΤΩΜΑ;)
30 Οκτωβρη περιηγηση στο Tskaltubo και αναχωρηση για Batumi
31 Οκτωβρη Batumi - οδηγηση γυρω γυρω
1 Νοεμβρη Rabati - AKtsuri - Διανυκτερευση Borjomi (σκοτωμα)
2 Νοεμβρη Borjomi
3 Νοεμβρη Gori - Alkhatsilke - παραδοση αυτοκινητου
4 - ΠΤΗΣΗ αθηνα

Σχολια;
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.802
Likes
12.497
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Επανερχομαι!
24+25 Οκτωβρη - 2 φουλ μερες Τιφλιδα
26 Οκτωβρη - αναχωρηση για gergeti Με σταση ananuri + gudairi
27 Οκτωβρη - Gergeti - Gveleti
28 Οκτωβρη SNo - Juta - sculptures
29 αναχωρηση για Tskaltubo με σταση Mtshketa (ΣΚΟΤΩΜΑ;)
30 Οκτωβρη περιηγηση στο Tskaltubo και αναχωρηση για Batumi
31 Οκτωβρη Batumi - οδηγηση γυρω γυρω
1 Νοεμβρη Rabati - AKtsuri - Διανυκτερευση Borjomi (σκοτωμα)
2 Νοεμβρη Borjomi
3 Νοεμβρη Gori - Alkhatsilke - παραδοση αυτοκινητου
4 - ΠΤΗΣΗ αθηνα

Σχολια;
Συγγνώμη, ίσως να έχει ειπωθεί κάτι πιο πριν και μου έχει διαφύγει, αλλά για ποιο λόγο θα διανυκτερεύσετε Tskaltubo, ενώ θα σκιπάρετε τελείως Kutaisi;
Το Tskaltubo κατ' εμέ είναι για ολιγόωρη επίσκεψη (εγώ έτσι το είχα κάνει με βάση το Kutaisi, που έχει πολύ περισσότερο ενδιαφέρον), να μπείτε σε κάνα σανατόριο (τα περισσότερα δεν είναι επισκέψιμα ούτως ή άλλως), να περπατήσετε λίγο στη λίμνη και ως εκεί. Δεν έχει κάτι άλλο.
Αυτό βέβαια είναι η προσωπική μου γνώμη.
 

Papaya

Member
Μηνύματα
35
Likes
40
Συγγνώμη, ίσως να έχει ειπωθεί κάτι πιο πριν και μου έχει διαφύγει, αλλά για ποιο λόγο θα διανυκτερεύσετε Tskaltubo, ενώ θα σκιπάρετε τελείως Kutaisi;
Το Tskaltubo κατ' εμέ είναι για ολιγόωρη επίσκεψη (εγώ έτσι το είχα κάνει με βάση το Kutaisi, που έχει πολύ περισσότερο ενδιαφέρον), να μπείτε σε κάνα σανατόριο (τα περισσότερα δεν είναι επισκέψιμα ούτως ή άλλως), να περπατήσετε λίγο στη λίμνη και ως εκεί. Δεν έχει κάτι άλλο.
Αυτό βέβαια είναι η προσωπική μου γνώμη.
Ωραια, το ακουω! Αρα λες να μεινουμε Kutaisi (θα ξεκινησουμε απο στεπαντσμινδα και θα κανουμε σταση στη Μτσκετα καθοδον) και την επομενη μερα να κανουμε Κουταισι Σανατορια και να φυγουμε για Batumi. Καλο ακουγεται και σιγουρα με καλυτερη διαμονη καθως στο Τσκαλτουμπο ειδα απαισια καταλυματα.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.802
Likes
12.497
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Ωραια, το ακουω! Αρα λες να μεινουμε Kutaisi (θα ξεκινησουμε απο στεπαντσμινδα και θα κανουμε σταση στη Μτσκετα καθοδον) και την επομενη μερα να κανουμε Κουταισι Σανατορια και να φυγουμε για Batumi. Καλο ακουγεται και σιγουρα με καλυτερη διαμονη καθως στο Τσκαλτουμπο ειδα απαισια καταλυματα.
Ναι, νομίζω καλύτερα έτσι!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.996
Likes
20.080
το εχω στο νου μου να κανουμε το sno - juta με αμαξι , να δουμε τα γιγαντια γλυπτα , να περπατησουμε λιγο, να δουμε το τοπιο και να επιστρεψουμε. Ουτε hike ουτε τπτ.
Μόνο τζιπ και θα έλεγα 4x4. αν φυσικά δεν έχει πολύ χιόνι.
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
888
Likes
11.923
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία
Αυτο το Batumi προς Rabati - 4μιση ωρες για 160 χιλιομετρα! :eek::oops::eek::oops:
Ούτε να το σκέφτεσαι,δεν παίζεται ο δρόμος και γι’αυτο στο δίνει 4,5 ωρες
Σας ενδιαφέρει μια άλλη πρόταση να δείτε και την Vardzia?
 

Papaya

Member
Μηνύματα
35
Likes
40
Ούτε να το σκέφτεσαι,δεν παίζεται ο δρόμος και γι’αυτο στο δίνει 4,5 ωρες
Σας ενδιαφέρει μια άλλη πρόταση να δείτε και την Vardzia?
Ναι ναι ολες οι προτασεις! Φαινεται ομως οτι το batumi δε βγαινει. Πες προταση!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.335
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom